Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

SZA – Ctrl [PŁYTA WIECZORU]

Dodano: 2017-08-16 11:47:26
mat. prasowe
mat. prasowe

Kontrola i jej brak w relacjach damsko – męskich – to motyw przewodni debiutanckiego albumu artystki kryjącej się pod pseudonimem SZA.

Solána Rowe należy do ginącego gatunku artystek, które stawiają treść ponad formą – wyraz temu daje na swojej pierwszej „pełnoprawnej” płycie. Nie znajdziemy tu wokalu przyćmionego muzyczną ekwilibrystką, a wręcz przeciwnie – dźwięki na płycie „Ctrl” pełnią raczej służalczą rolę wobec tekstu. Ubrane w zgrabną formę przemyślenia wokalistki dotyczą głównie relacji damsko – męskich, ale nie obce pozostają jej również kwestie, takie jak poczucie własnej wartości, niezależność i umiejętność skupienia się na własnych potrzebach. Wszystko to jest osadzone w estetyce nowoczesnego R&B rodem z płyt Franka Oceana.

Inspiracje SZA wychodzą jednak poza ramy fascynacji twórczością amerykańskiego wokalisty, bo na „Ctrl” flirtuje ona między innymi z jazzem, elektroniką i rapem. Obecność ostatniego z tych gatunków bardzo silnie zaznaczają goście pojawiający się na płycie, bo w tym gronie znajdziemy między innymi najgorętsze nazwisko ostatnich lat - Kendricka Lamara.

Swoim debiutem Solána Rowe szturmem wdarła się do ekstraklasy nowoczesnego R&B i nie zanosi się na to, że ze zdobytej pozycji ma zamiar łatwo zrezygnować.

Album SZA do usłyszenia i zdobycia codziennie po 19:00 na 103FM!

Podziel się: