Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Czasem słońce, czasem deszcz. „Polska” w obiektywie Michała Szlagi

Dodano: 2017-03-02 13:29:26
fot. Michał Szlaga
fot. Michał Szlaga
Przez dziesięć lat podróżował po kraju i fotografował sytuacje i miejsca, w których się znalazł. Z zebranego materiału wyłania się fascynujący obraz Polski, o czym możemy przekonać się oglądając najnowszą wystawę zdjęć Michała Szlagi.
W audycji Pełna Kultura autor podkreślał, że Polska, którą widzimy na fotografiach jest egzotyczną krainą - piękną, a zarazem kiczowatą. W pewnych sytuacjach skłonną do autoironii – w innych śmiertelnie poważną. Krainą kontrastów, nieustannych zmagań, wzlotów i upadków.

Michał Szlaga w swoich zdjęciach z jednej strony jest podglądaczem, który uwiecznia bohaterów w najmniej spodziewanych przez nich momentach. Z drugiej wciela się w rolę dokumentalisty czasów, w których przyszło mu żyć. Za pomocą obrazu pokazuje otaczającą go rzeczywistość, tworząc zarazem kronikę zmian zachodzących w ciągu dekady w kraju.

W „Polsce” możemy przejrzeć się jak w lustrze, chociaż trudno pozbyć się wrażenia, że momentami staje się ono krzywym zwierciadłem. O tym możecie przekonać się jeszcze do 9 kwietnia 2017 r. w Instytucie Fotografii Fort przy Racławickiej 99.

Podziel się: