Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Polecamy

Program profilaktyki raka piersi (mammografia)

Dodano: 2018-09-03 00:00:00

Program ma w założeniu uświadomienie kobietom, jak ważne są badania profilaktyczne oraz zachęcenie ich do wykonywania mammografii. Jego celem jest także zwrócenie uwagi  na znaczenie profilaktyki pierwotnej np. właściwa dieta, zachowanie aktywności fizycznej i inne działania pozwalające zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka piersi. Regularne badanie pozwala wykrywać zmiany nowotworowe na wczesnym etapie choroby, gdy możliwe jest jej skuteczne leczenie. Głównym celem Ministerstwa Zdrowia jest zwiększenie liczby kobiet zgłaszających się na badania profilaktyczne.

Klimatyczny finał wakacji na placu Zamkowym

Dodano: 2018-08-28 10:54:37

W niedzielę, 2 września, plac Zamkowy wypełniony zostanie eko-atrakcjami, zorganizowanymi w ramach XI edycji Pikniku z Klimatem. W tym roku mieszkańcy i turyści bawić się będą pod hasłem: „Poznań – Warszawa – Katowice – od słów do dzieła.”

Aldona Bognar - "Stroicielka Dusz"

Dodano: 2018-08-24 15:58:12

Julita, Dagmara, Eliza i Łucja, to cztery kobiety, których życiowe ścieżki biegną nie do końca tam, gdzie chciałyby dotrzeć. Czy poznanie swoich pragnień pozwoli im wrócić na właściwe tory? Podobno prawda wyzwala. Czy aby na pewno? Ciepła, emocjonalna i świetnie napisana opowieść o kobietach i dla kobiet. 

Program profilaktyki raka szyjki macicy (cytologia)

Dodano: 2018-08-24 12:40:15

W ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych Ministerstwo Zdrowia chce pokazać kobietom, jak ważne są badania profilaktyczne oraz zachęcić je do wykonywania cytologii. "Naszym głównym celem jest zmniejszenie liczby kobiet, które chorują i umierają na raka szyjki macicy do poziomu osiągniętego w krajach, które przodują w tym zakresie."

Najbardziej optymistyczne nagrody rozdane - Radio Kolor ze statuetką!

Dodano: 2018-08-22 12:25:09

21 sierpnia obchodziliśy Światowy Dzień Optymisty, który 3 lata temu został powołany z inicjatywy polskiej Fundacji „Jestem Optymistą”, której założycielem i pomysłodawcą jest Mariusz Pujszo. Fundacja poprzez swoje działania pragnie nieść pozytywną ideę i zarażać ludzi uśmiechem.

Dzień zabawy Nickelodeon już 25 sierpnia!

Dodano: 2018-08-20 09:39:18

Już w sobotę 25 sierpnia br. stacja Nickelodeon zaprasza wszystkich młodych widzów, wraz z rodzinami i przyjaciółmi, na szóstą edycję Dnia Zabawy Nickelodeon! Beztroskie święto radości i zabawy tym razem odbędzie się na terenie Akademii Wychowania Fizycznego, przy ul. Marymonckiej 34 w Warszawie, w godz. 11:00 - 17:00. Tradycyjnie wstęp na Dzień Zabawy Nickelodeon jest bezpłatny!

Profilaktyka raka jelita grubego

Dodano: 2018-08-13 16:16:20

Czy wiesz, że proste badanie może zapobiec chorobie nowotworowej? Kolonoskopia ratuje życie! Na czym polega badanie oraz kto i jak często powinien mu się poddać? Dzięki realizacji programu Ministerstwo Zdrowia chce zmniejszyć ryzyko śmierci z powodu raka jelita grubego o 60-90 proc. Badanie wykrywa polipy u ponad 25 proc. badanych, a ich usunięcie znacznie ogranicza ryzyko choroby. Bezobjawowy rak wykrywany jest u 1 na 125 badanych. W ramach "Programu badań przesiewowych raka jelita grubego" Ministerstwo finansuje nie tylko profilaktyczne badania kolonoskopowe, ale też prowadzenie bazy danych, wysyłkę zaproszeń i szkolenia dla personelu ośrodków realizujących program.

Popularne Anny świętowały imieniny w znanej warszawskiej restauracji.

Dodano: 2018-08-03 11:09:32

26 lipca w restauracji Pink Lobster odbyła się wyjątkowa impreza imieninowa. Świętowały bowiem znane Anny, a  tych w rodzimym showbusinessie nie brakuje. W Pink Lobster pojawiło się naprawdę zacne grono znanych i lubianych solenizantek. Swoje imieniny celebrowały tego wieczoru: Anna Jurksztowicz, Anna Lucinska, Anna Powierza, Anna Samusionek, Anna Iberszer, Anna Kerth, Anna Piszczałka, Anna Szatybełko, Anna Oberc oraz Joanna Racewicz.

Pink Lobster

Dodano: 2018-07-24 11:44:50

Pink Lobster to mrugnięcie okiem w kierunku naszych Gości. Z jednej strony frywolny, wręcz dziecięcy róż, a z drugiej elegancki Homar, będący symbolem kuchni premium. Stworzyliśmy lekką kartę śniadaniową, uzupełnioną pysznymi i zdrowymi wolno tłoczonymi sokami warzywno-owocowymi. Trzy daniowe zestawy lunchowe, idealnie sprawdzą się zarówno podczas spotkania biznesowego jak i wyjścia ze znajomymi. A wieczór, to już prawdziwy Walczyk smaków…

Chopin i jego Europa 2018

Dodano: 2018-07-24 11:16:03

50 koncertów, recitale fortepianowe, znakomita kameralistyka, koncerty symfoniczne, opera w wersji koncertowej, elita światowej pianistyki, młodzi wirtuozi, legendarne zespoły, wykonawstwo historyczne w znakomitym wydaniu, najpiękniejsze oblicza polskiej muzyki, czyli 14. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny "Chopin i jego Europa 2018".