Polecamy

 
 
24.09.2013
Blaski Życia Katarzyny Miller w księgarniach!
Codzienność przynosi nam dziesiątki zmar¬twień i problemów. Trudno wyłuskać z niej drobne radości przydające życiu blask. A może to właśnie one są prawdziwym kluczem do szczęścia? Katarzyna Miller przekonuje, że warto przyjrzeć się chwilom z pozoru prostym i zwyczajnym. Delektować się z nimi i czerpać z nich prawdziwą radość oraz siłę.

KATARZYNA MILLER - psycholożka, psychoterapeutka, filozofka i poetka z ponad trzydziestoletnią praktyką terapeutyczną w zakresie terapii indywidualnej, małżeńskiej 
i grupowej. Wykładowczyni na podyplomowych Gender Studies na Uniwersytecie Warszawskim oraz na licznych warsztatach rozwojowych dla kobiet. Autorka wielu książek, m.in. Nie bój się życia, Królowe życia, Kup kochance męża kwiaty. Na stałe związana ze „Zwierciadłem”.
 
Fragmenty książki:
Kiedy wszystko idzie dobrze – marudzimy, narzekamy, chętnie wyobrażamy sobie, jak dopiero byłoby dobrze, gdyby było jeszcze lepiej. Na przykład jesteśmy na urlopie, który byłby naprawdę udany, gdyby codziennie świeciło słońce. Ale kiedy zdarzy nam się np. złamać nogę, natychmiast nasza uwaga przesuwa się wyłącznie tam, gdzie boli, trzeba załatwiać lekarzy, a poruszanie staje się problemem... Wtedy zdajemy sobie sprawę, jak fajnie było jeszcze wczoraj. Co nam przeszkadzało cieszyć się wczoraj? 
Prawdziwe kłopoty 
 
Czemu mówimy sobie tak mało naprawdę miłych słów? Tak rzadko się chwalimy, podzi-wiamy szczerze, zachwycamy sobą wzajem? Lubimy usłyszeć (inna rzecz, czy uwierzymy), ale mówić – żałujemy. Wcale nie dlatego, że ten drugi na to nie zasługuje. Zasługuje, jeśli mu się dobrze przyjrzeć. Coś by się zawsze znalazło! Nie, my żałujemy, bo sami mamy za mało. Jesteśmy rodzajem skner emocjonalnych, którzy nawet uściubili sobie trochę dobra emo-cjonalnego, ale boją się nim obracać. Boją się, że jak wydadzą monetę pochwały, to już ona do nich nie wróci. Przepadnie. Ten ktoś, kto ją dostał, porwie ją, schowa i nie odda nigdy. Nie wierzymy, że rozdawanie pomnaża. Że wróci więcej, niż wydaliśmy. 
Sknerstwo emocjonalne
 
 

 

Radio Kolor

Adres redakcji

 

Radio KOLOR 103 FM
ul. Narbutta 41/43
02-536 Warszawa

 

 

STUDIO
tel: (022) 622 65 55
radiokolor@radiokolor.pl

 

 

 

SEKRETARIAT
tel.: (022) 507 63 63
fax.: (022) 507 63 64
sekretariat@radiokolor.pl

 

 

 

REKLAMA
tel.: (022) 507 63 63
fax.: (022) 507 63 64

 

© Radio Kolor 2014