Jesteś tutaj: Strona główna > Wiadomości
Hanna Gronkiewicz-Waltz: "Nie przyjęłam żadnej korzyści majątkowej" fot. UM Warszawa

2017-02-08

Hanna Gronkiewicz-Waltz: "Nie przyjęłam żadnej korzyści majątkowej"

Prezydent Warszawy komentuje zawiadomienie, które wpłynęło w środę do prokuratury. W przesłanym do mediów oświadczeniu, Hanna Gronkiewicz-Waltz twierdzi że nie przyjęła żadnych korzyści majątkowych związanych ze stołeczną reprywatyzacją.

Stanowisko to odpowiedź na wszczęcie postępowania przez prokuraturę - dotyczy ona przyjęcia korzyści majątkowej przez prezydenta lub wiceprezydenta na kwotę 2,5 miliona złotych. Do zdarzenia miało dojść w 2008 roku. Chodzi o tereny ogródków działkowych na terenie Pragi Południe (Saska Kępa). Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

- Nie przyjęłam korzyści majątkowej wskazywanej w ww. zawiadomieniu, ani jakiejkolwiek innej - cztamy w przesłanym do Radia Kolor oświadczeniu Hanny Gronkiewicz-Waltz. Przekonuje przy tym, że jest gotowa do współpracy ze śledczymi.

Prezydent Warszawy zwraca jednocześnie uwagę na to, że finalnie przekazanie nieruchomości lub wypłata za nią odszkodowania zostały oddalone przez Sąd Okręgowy w 2016 roku.

- W tych okolicznościach rozważam podjęcie koniecznych kroków prawnych mających na celu ochronę moich dóbr prawnych - dodaje prezydent.

Postępowanie zostało wszczęte po wezwaniu stołecznego radnego, Jana Śpiewaka.

nd