Jesteś tutaj: Strona główna > Wiadomości
Internauci zrzucili się na "Chmury". Wystarczyła doba fot. Twitter (Romek Kłosowski)

2017-02-17

Internauci zrzucili się na "Chmury". Wystarczyła doba

Takie akcje lubimy! Po zdemolowaniu klubu "Chmury" na Pradze, wsparcie przyszło... w ciągu 24 godzin! Udało się zebrać kilka tysięcy złotych. Teraz pieniądze trafią do właścicieli klubu.

Dwa dni temu do lokalu, w którym bawili się fani Ajaxu Amsterdam wpadła grupa kilkudziesięciu osób 
- prawdopodobnie pseudokibiców, którzy obrzucili klub kamieniami, a do środka wrzucali race. Klub został zdemolowany. Z pomocą przyszli internauci.

W serwisie pomagam.pl już wczoraj ruszyła zbiórka, której celem było symboliczne wsparcie warszawskiego lokalu. Jak twierdzą pomysłodawcy akcji, zapisał się on na mapie Warszawy jako jedno z najlepszych miejsc kultury niezależnej. Celem zbiórki było zebranie trzech tysięcy złotych. Udało się tego dokonać w ciągu zaledwie 24 godzin!

- Kwota zostanie w całości zostanie przekazana lokalowi na jego rachunek bankowy i zostanie skrupulatnie rozliczona - zapowiadają pomysłodawcy akcji.

Właściciele klubu już wczoraj dziękowali za wsparcie.

- Jeszcze raz dziękujemy za wszelką pomoc, ale prosimy o nie uruchamianie żadnych akcji crowdfundingowych w naszym imieniu. Na miejscu jest policja i rzeczoznawca (klub jest ubezpieczony). Będziemy Was informować jak rozwija się sytuacja - napisali na Facebooku właściciele lokalu.  

Straty po zdemolowaniu klubu oszacowano na kilkanaście tysięcy złotych.

łj