Jesteś tutaj: Strona główna > Wiadomości
Darmowa komunikacja dla uczniów. Trwa konkurs na projekt karty miejskiej fot. Pixabay

2017-02-17

Darmowa komunikacja dla uczniów. Trwa konkurs na projekt karty miejskiej

Od nowego roku warszawscy uczniowie będą podróżować po mieście za darmo. Umożliwi im to karta miejska, na projekt której miasto ogłosiło konkurs.

Stołeczny ratusz zaprasza uczniów szkół podstawowych i gimnazjów do udziału w konkursie na projekt graficzny karty miejskiej. Prace powinny być związane z tematyką warszawską tzn. przedstawiać stolicę, taką jaka widziana jest dzisiaj, a także marzenia, oczekiwania i wizje na przyszłość. Do stworzenia rysunku bądź malunku powinna zostać wybrana jedna z technik plastycznych: kredki, pastele, farby, tempera, pisaki bądź grafika, w tym komputerowa.

– Końcowy werdykt będzie należał do internautów, to oni wybiorą zwycięzcę. Wszyscy warszawscy uczniowie i ich rodzice będą mogli wybrać projekt, który podoba im się najbardziej, i który będą codzienne nosić w swoich plecakach korzystając ze stołecznej komunikacji. – podkreśla Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Spośród nadesłanych prac, komisja konkursowa wybierze sześć prac: trzy w kategorii „szkoła podstawowa” i trzy w kategorii „gimnazjum”. Następnie, pod koniec marca odbędzie się głosowanie internetowe, w którym mieszkańcy wybiorą dwa wzory, po jednym w każdej kategorii. Nagrodami za pierwsze miejsce są: hulajnoga z kaskiem i zestawem ochraniaczy.

  

ed