Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Rewolucja w Legii, Jacek Magiera nie jest już trenerem!

Dodano: 2017-09-13 12:38:23
fot. Legia.com
fot. Legia.com

Dziś prezes klubu, Dariusz Mioduski, ogłosił decyzję zarządu klubu o zwolnieniu trenera Jacka Magiery. Kto został nowym szkoleniowcem?

Przypomnijmy, że Jacek Magiera został trenerem Legii niecały rok temu. Przejął klub w trudnej sytuacji, a mimo to udało mu się nawet zremisować z Realem Madryt oraz zdobyć tytuł Mistrza Polski.

Nad byłym już trenerem Legii od dłuższego czasu zbierały się jednak czarne chmury. Problemy zaczęły się, gdy Legia po raz pierwszy od kilku lat odpadła z rywalizacji o awans do fazy grupowej do Ligi Mistrzów. Już wtedy mówiło się o awansie do Ligi Europy, który miał być gwarantem utrzymania pozycji dla Jacka Magiery. Niestety, ten plan również się nie powiódł, do tego Legia po ośmiu kolejkach Ekstraklasy z dorobkiem 13 punktów zajmuje piąte miejsce w tabeli. To wszystko spowodowało krążenie pogłosek o rychłym odejściu trenera.

- Spotkałem się z Jackiem dziś rano i podziękowałem mu za wszystko co zrobił dla Legii, nie tylko jako pierwszy trener, ale przez te wszystkie lata, które spędził w Klubie. To była dla mnie osobiście bardzo ciężka rozmowa, bo darzę Jacka olbrzymim szacunkiem i sympatią. On jest i pozostanie częścią Klubu. Mam nadzieję, że kiedyś tu jeszcze wróci. Nigdy nie zapomnimy mu pięknych chwil, które przeżyliśmy w Lidze Mistrzów oraz Mistrzostwa Polski. Dzisiaj w Klubie konieczne są jednak głębsze zmiany w obszarze sportowym, które mają nam pomóc osiągnąć cel na ten rok, jakim jest obrona Mistrzostwa Polski, ale przede wszystkim zbudować w Klubie długofalową jakość, która będzie fundamentem trwałego rozwoju i sukcesów sportowych na miarę naszych ambicji i oczekiwań. Dlatego musieliśmy podjąć trudne, ale przemyślane decyzje – powiedział Dariusz Mioduski, Prezes Zarządu Legii Warszawa.

Nowym szkoleniowcem Legii Warszawa został romeo Jozak. Chorwat na stanowisku zastąpił Jacka Magierę. Romeo Jozak do tej pory był dyrektorem sportowym Dinama Zagrzeb i prowadził juniorskie drużyny reprezentacji Chorwacji. 

Mk

Podziel się: