Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Coraz więcej Niebieskich Kart w Warszawie! Gdzie szukać pomocy?

Dodano: 2017-09-13 16:45:01

Aż o 15% w ciągu roku wzrosła ilość Niebieskich Kart w Warszawie. Rośnie nie tylko liczba zgłoszonych ofiar, ale też miejsc, w których mogą szukać pomocy.

W Warszawie działa siedem ośrodków miejskich oraz ponad piętnaście organizacji pozarządowych, w których można skorzystać z poradnictwa psychologicznego, socjalnego, wziąć udział w warsztatch oraz terapii. Co istotne, pomocy mogą szukać także sprawcy przemocy domowej.

- Kiedy sytuacja ofiar jest bardziej dookreślona, co dzieje się przez założenie Niebieskiej Karty, zespół interdyscyplinarny działający przy ośrodku pomocy społecznej podejmuje działania, w wyniku których osobie poszkodowanej można jak najefektywnie pomóc i sprawić by jej sytuacja uległa poprawie - mówi Joanna Dolińska Dobek, zastępca dyrektora biura pomocy i projektów społecznych w Warszawie.

Szczególnie narażone na konsekwencje przemocy domowej są dzieci. Bycie świadkiem przemocy lub jej bezpośrednie doświadczanie, wpływa na ich rozwój, podejmowane decyzje oraz zachowanie.

Co istotne, zgłosić przemoc domową lub jej poodejrzenie, mogą także osoby spoza rodziny - powinny kierować się do ośrodków pomocy społecznejlub w sytuacji zagrażającej zdrowiu lub życiu osób narażonych na przemoc, na policję.

ag

Podziel się: