Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Walka z nielegalnym handlem. Strażnicy miejscy konfiskują towar

Dodano: 2017-10-12 12:13:00
fot. Straż Miejska
fot. Straż Miejska

Nielegalny handel znika z warszawskich ulic. Jak informuje ratusz - od 3 miesięcy Straż Miejska nie tylko wlepia mandaty, ale też zajmuje towar z nielegalnych stoisk.

Do tej pory za nielegalny handel Straż Miejska wystawiała mandaty, ale było to mało skuteczne.

- Jednak wobec braku rozwiązań systemowych – nie były one w żaden sposób dotkliwe dla sprzedających. Obecne działania polegają na zajęciu towaru ze stoisk (to jest wykorzystania zapisów art. 60 Kodeksu Wykroczeń) - informuje warszawski ratusz.

Efekt? Udało się zlikwidować 170 stoisk handlowych, na których zajęto ponad 2500 depozytów. Urząd Kontroli Skarbowej poinformowano o 105 osobach trudniących się nielegalnym procederem i naruszających obowiązujące przepisy. Podobne zawiadomienia zostały skierowane do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, który wszczął własne postępowania.

Jak informuje urząd miasta, interweniujący w sprawie nielegalnego handlu funkcjonariusze są czesto atakowani przez organziatorów nielegalnego handlu.

- Na przestrzeni trzech ostatnich miesięcy doszło kilkukrotnie do ataku kwasem masłowym na pracowników Straży Miejskiej wykonujących te czynności - czytamy na stronie ratusza.

łj

Podziel się: