Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Warszawa- Stolica Sylwestra 2017! Jakie atrakcje czekają nas w tym roku?

Dodano: 2017-12-06 16:24:09
fot. Pixabay
fot. Pixabay

Bajm, Kayah, Agnieszka Chylińska czy Kombi, to tylko część artystów których będzie można posłuchać podczas miejskiego sylwestra. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się na placu Bankowym.

Na sylwestrowej scenie nie zabraknie popularnych polskich zespołów i wokalistów - swoją obecność potwierdzili Bracia, Ira, Blue Cafe, Pectus a także Kasia Kowalska, Grzegorz Hyży i Ewelina Lisowska. Z Jamajki przyjedzie do Warszawy artysta OMI twórca światowego hitu "Cheerleeder". Ostatnia noc 2017 roku zainaugruje także świętowanie 40- lecia istnienia zespołu Bajm. Z tej okazji po raz pierwszy w duecie zaśpiewają Beata Kozidrak i Kayah.

Imprezę poprowadzą prezenterzy telewizji TVN, między innymi Agnieszka Woźniak Starak, Patricia Kazadi czy Olivier Janiak.

W tym roku miejski sylwester po raz pierwszy w historii odbędzie się na placu Bankowym. Jego skomunikowanie gwarantuje możliwość wzięcia udziału w imprezie wszystkim mieszkańcom Warszawy i turystom. Nieczynna będzie stacja Ratusz - Arsenał, chętni do wspólnej zabawy będą korzystali z przystanku metra Świętokrzyska.

- Impreza obliczona jest na jednorazowe uczestnictwo 35 tys. osób. Przy ponad pięciogodzinnej imprezie na terenie placu pojawi się jednak o wiele więcej osób. Chodzi o to, żeby wszyscy którzy zechcą nas odwiedzić mogli to zrobić i ruszyć dalej na kolejne imprezy - mówi Andrzej Matusiak dyrektor Stołecznej Estrady.

Wśród zaplanowanych atrakcji jest specjalna strefa promocyjna, w której można będzie zrobić sobie zdjęcie w fotobudce lub nagrać życzenia dla bliskich. Pojawią się one na stronie internetowej miasta oraz na jego profilach w mediach społecznościowych. O północy zaplanowano tradycyjny pokaz fajerwerków.

- Rozważaliśmy rezygnację z fajerwerków jednak ostatecznie postanowiliśmy że 2018 rok Warszawa powita krótkim, bo trzyminutowym pokazem sztucznych ogni. W przyszłym roku chcemy z nich zrezygnować całkowicie i planujemy inną, spektakularną formę rozpoczynania Nowego Roku - mówi zastępca prezydent Warszawy, Renata Kaznowska.

Impreza rozpocznie się o godzinie 19 a od 19 45 rozpocznie się transmisja na antenie telewizji TVN.

AG

Podziel się: