Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Reprywatyzacja "na ducha" pod lupą komisji weryfikacyjnej

Dodano: 2018-01-16 09:00:25
fot. google maps
fot. google maps

Łochowska 38 to jeden z najsłynniejszych reprywatyzacyjnych "przekrętów". Dziś reprywatyzację tej kamienicy bada komisja weryfikacyjna. 

W sprawie Łochowskiej 38, 9 grudnia 2011 roku ówczesny zastępca dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami Jakub R., wydał decyzję o zwrocie budynku, po który zgłosił się kurator reprezentujący właściciela, który umarł... 70 lat wcześniej.

Józef Pawlak urodził się w 1883 roku, czyli w momencie zwrotu miałby 128 lat. Kuratora ustanowił sąd, a ratusz zamówił ekspertyzę, z której wynikało, że decyzja zwrotowa może być wydana "osobie nieznanej z miejsca pobytu", o ile jest to zaznaczone i wskazane jaki kurator reprezentuje interesy takiej osoby.

Ostatecznie do reprywatyzacji nie doszło, bo wątpliwości w tej sprawie zgłosił m.in. obecny burmistrz Pragi-Północ. Dziś jest on jednym ze świadków w sprawie Łochowskiej 38. 

-Zeznam w jaki sposób powstrzymałem reprywatyzację kamienicy wydanej na osobę, która urodziła się w 1883 roku. Liczę, że Komisja uporządkuje sprawy reprywatyzacji, przynosząc ulgę Pradze i jej mieszkańcom - napisał na Facebooku wojciech Zabłocki.

łj

Podziel się: