Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Wstrzymano budowę II linii metra. Ratusz oburzony

Dodano: 2017-04-20 17:36:48
ud.wola
ud.wola
Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję o przerwaniu prac przy budowie kluczowej stacji II linii metra na Woli. Powodem są wątpliwości, czy inwestor ma prawa do zajętych nieruchomości.
Chodzi o stację Księcia Janusza na Woli. To właśnie tam planowano rozpoczęcie wiercenia tunelu metra. Decyzja o wstrzymaniu budowy sparaliżuje więc prace nad całym odcinkiem II linii podmiejskiej kolejki.

Stołeczny ratusz przypomniał, że pozwolenie na budowę wydał wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera. Cały proces trwał dziewięć miesięcy, więc niemożliwe jest żeby w tak długim czasie nie zweryfikowano podstawowej informacji, jaką jest prawo inwestora do gruntów na których prowadzona ma być budowa.

- Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego ma wątpliwości , czy inwestor prawidłowo złożył oświadczenia do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. Chodzi o sześć działek, które nie wchodzą w bezpośredni obszar inwestycji, tzn. nie będzie tam wyjść, wejść, wind ani szybów. Skutki tej decyzji są olbrzymie. -  komentowała wiceprezydent miasta Renata Kaznowska.

Przypomnijmy, że łączna wartość tej inwestycji to 1 147 999 590,00 zł.


ed

Podziel się: