Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Sezon wyścigów konnych na Służewcu czas zacząć! Ma być jak przed wojną

Dodano: 2017-04-21 11:54:24
fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
To będzie wyjątkowy sezon na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu. Kończy się bowiem remont Trybuny Honorowej, która ma nawiązywać do przedwojenego wyglądu.
Tor został uruchomiony 3 czerwca 1939 roku i działał tylko przez 3 miesiące. Później wybuchła wojna, a wyścigi konne wróciły dopiero 7 lat później. W czasach PRL tor został zaniedbany. Dopiero od momentu przejęcia obiektu przez Totalizator Sportowy zaczęły się remonty. 

2 lata temu do użytku została oddana tzw. trybuna II. Teraz przyszedł czas na trybunę honorową. Lifting trwa od kilku miesięcy. Odnowione elewacje, posadzki i okna mają przypominac te, które można zobaczyć już tylko na starych zdjęciach. Ma być elegancko, czyli podobnie jak przed wojną, trybuna honorowa ma pełnić inną funkcję niż trybuna II, gdzie ma panować luźna atmosfera - znajdzie się tam na przykład plac zabaw dla dzieci.

Trwają też rozmowy o trybunie III, która była zaplanowana, ale nigdy nie oddano jej do użytku. Przed wojną zakładano, że znajdą się w niej miejsca stojące, ale dziś zabraniają tego przepisy.

Trybuna honorowa ma być gotowa w czerwcu. Nad całością czuwa stołczny konserwator zabytków. Wcześniej, bo już w niedzielę rusza tegoroczny sezon. Przed nami ponad 50 dni wyścigów. W sumie odbędą się 452 gonitwy. Podobnie jak w zeszłym roku, ZTM uruchomi specjalną linię autobusową "300", która zawiezie kibiców na wyścigi. Autobusy będą kursowały w dni gonitw z metra Wilanowska.
 
łj

Podziel się: