Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Radni Otwocka przez pomyłkę... zlikwidowali gimnazja!

Dodano: 2017-05-19 16:15:31
fot. otwock.com.pl
fot. otwock.com.pl
Gimnazja formalnie będą wygaszane od września, ale radni Otwocka już teraz przyjęli uchwałę o ich natychmiastowej likwidacji. Jak się okazuje - to śmiech przez łzy.
O sprawie jako pierwsza poinformowała posłanka Platformy Obywatelskiej, Kinga Gajewska. Błędna uchwała została przyjęta pod koniec marca. Dokument został podpisany przez wojewodę mazowieckiego i wszedł w życie 11 maja.

- Wojewoda zaakceptował tę decyzję i dopiero teraz zorientowali się, że od 11 maja szkoły nie istnieją... To pokazuje jak bezmyślnie głosują radni PiS. Minister Anna Zalewska w pośpiechu przeprowadziła w Sejmie deformę edukacji, a teraz rodzice i młodzież zbierają tego plony - napisała Gajewska na Facebooku.

Gimnazja w Otwocku formalnie więc nie istnieją. To może oznaczać przykre konsekwencje dla dzieci, bo szkoły te nie mogą teraz wydawać ważnych dokumentów, takich jak świadectwa ukończenia danego poziomu edukacji.

W uchwale znalazły się błędne sformułowania. Teraz radni PiS głowią się, co zrobić z tym dokumentem. Do sądu administracyjnego wpłynął już wniosek o czasowe zawieszenie błędnej uchwały.
 
łj

Podziel się: