Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Reforma edukacji. Setki zwolnionych nauczycieli w Warszawie

Dodano: 2017-06-19 13:46:59
fot. Pixabay
fot. Pixabay
Jak dowiedziało się Radio Kolor, 1200 nauczycieli warszawskich gimnazjów już straciło pracę w związku z reformą edukacji.
Reforma oświaty likwiduje gimnazja i przywraca 8-klasowe szkoły podstawowe. Związek Nauczycielstwa Polskiego od początku alarmował, że reforma oznacza zwolnienia nauczycieli. Nie mylili się. ilu nauczycieli straciło pracę w stolicy?

- Zgodnie z arkuszami organizacyjnymi, które dostaliśmy od dzielnic, ponad 1200 nauczycieli straciło prace w gimnazjach. To głównie nauczyciele  języków polskiego, angielskiego i wychowania fizycznego - mówi Radiu Kolor Katarzyna Pienkowska ze stołecznego ratusza. 

Część z tych już zwolnionych nauczycieli pracę może znaleźć jeszcze w warszawskich szkołach podstawowych. Dlatego ostateczną liczbę zwolnionych poznamy we wrześniu.

Wypowiedzenia otrzymało również ponad 900 pracowników administracji pracujących w stołecznych gimnazjach. Ponad 7 tysięcy nauczycieli ma obcięte etaty - to z kolei pracownicy nie tylko gimnazjów, ale też szkół podstawowych, liceów i techników.
 
łj

Podziel się: