Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Samolot na Placu Defilad rozwija skrzydła! Ale to nie powstrzyma decyzji o rozbiórce…

Dodano: 2017-07-17 12:21:41
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego rozpoczął postępowanie dotyczące postawienia samolotu bez zezwolenia. Decyzja o efektach postępowania zapadnie za około dwa tygodnie.

Samolot pojawił się na Placu Defilad w ubiegłym tygodniu, choć jak się okazuje – bez pozwolenia zarówno władz miasta, jak i nadzoru budowlanego. Sprawą zajął się Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego, aby rozpocząć procedurę rozbiórki tej instalacji.

– Ta konstrukcja musi zniknąć. Kontrola wykazała, że postawiono ją bez zezwolenia, na działce prywatnej, gdzie od wielu lat toczą się nasze postępowania w sprawie samowolnej budowy pawilonów. Jest to kolejny element, który przybył  na tej działce. My wszczęliśmy postępowanie, wysłaliśmy odpowiednie zawiadomienia i w ciągu dwóch tygodni wydamy decyzję o rozbiórce instalacji – mówi Andrzej Kłosowski, Dyrektor Powiatowego Nadzoru Budowlanego w Warszawie.

Tymczasem samolot został oznaczony herbem Polski, flagą, a nawet warszawską Syrenką, choć jest ona znakiem chronionym i o jej użyciu decyduje urząd miasta.

Planowana restauracja na pokładzie samolotu ma zostać otwarta za 10 dni.

M.K.

Podziel się: