Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Miał być nowy konkurs, jest odwołanie. Co z metrem na Bemowie?

Dodano: 2017-08-11 17:45:42
zdj. ZTM
zdj. ZTM

Krajowa Izba Odwoławcza unieważniła konturs na koncepcje ostatnich stacji metra na Bemowie. Przedstawiciele ratusza mówili o nowym konkursie. Jest inaczej.

Krajowa Izba Odwoławcza unieważniła konkurs na koncepcję ostatnich stacji II linii metra w lipcu. Ten wygrała firma "Metroprojekt". Powodem unieważnmienia konkursu był numer nadany zwycięskiej firmie, dzięki któremu sąd konkursowy mógł wiedzieć kto jest autorem pracy.

- Nie zgadzamy się z argumentami. Nie jesteśmy absolutnie przekonani do tego, że nie mamy żadnych szans w sądzie, wręcz odwrotnie. Tak jak KIO wskazało był błąd w oznaczeniu prac - mówi Renata Kaznowska zastępca prezydent miasta.

Złożenie odwołania przez miasto nie daje możliwości zorganizowania nowego konkursu, do czasu rozstrzygnięcia sprawy. Jak dodaje Renata Kaznowska odpowiedź poznamy na dniach. Jeśli sąd uzna decyzję KIO za niesłuszną, wtedy miasto będzie mogło podpisać umowę ze zwycięską firmą.

Miasto uspokaja, na chwilę obecną nie ma to wpływu na czas oddania tych stacji do użytku. Miasto będzie starało się na dotację z Unii Europejskiej, dlatego nie może pozwolić na opóźnienia. Stacje "Lazurowa", "Chrzanów" i "Połczyńska" mają zostać oddane do 2023 roku.

ak

Podziel się: