Wyniki w stolicy
Warszawa wybierała czterech senatorów. Oto wyniki cząstkowe z niektórych okręgów:
W okręgu numer 43 (obejmującym Ursynów, Mokotów, Wawer i Wilanów) Małgorzata Kidawa-Błońska z paktu senackiego wyraźnie prowadzi z Alvinem Gajadhurem z PiS, zdobywając ponad 71% głosów po przeliczeniu wstępnym.
W okręgu skupiającym Ochotę, Bemowo, Ursus, Włochy i Wolę Magdalena Biejat z Nowej Lewicy zdobywa 69,58% głosów, podczas gdy jej konkurent Michał Grodzki (PiS) zdobył 30,42% głosów.
W okręgu obejmującym, między innymi, Żoliborz, Śródmieście, Bielany i Białołękę, a także głosy z zagranicy, Adam Bodnar prowadzi z wynikiem 69,76%. Alicja Żebrowska z PiS zdobyła natomiast 30,24% głosów.
Marek Borowski zdobywa 69,92% głosów, podczas gdy Wojciech Zabłocki z PiS zdobywa 30% głosów.
Sytuacja pod Warszawą
Poza stolicą, w okręgu nr 41 (obejmującym Grodzisk, Otwock, Piaseczno, Pruszków) po przeliczeniu 3% głosów prowadzi Michał Kamiński z Trzeciej Drogi (54,59%). Barbara Socha z PiS zdobywa 28,97%, Paweł Walo z Konfederacji 8,96% oraz Łukasz Malczyk z Bezpartyjnych Samorządowców 7,48%.
Sensacją może okazać się okręg nr 40 (Legionowo, Nowy Dwór, Wołomin). Po przeliczeniu 10% głosów prowadzi Adam Lubiak z PiS (52,19%). Obecna senatorka Jolanta Hibner z paktu senackiego zdobywa 28,77% poparcia. Urszula Krawczuk z Bezpartyjnych Samorządowców uzyskała 11,7%, a Robert Roguski z Konfederacji 7,3%.
Warto przypomnieć, że w 2019 roku w tym samym okręgu Hibner zdobyła 51% głosów, a jej kontrkandydat z PiS, Jan Żaryn, 48%.
Pierwsze wyniki wskazują na wyraźne prowadzenie kandydatów paktu senackiego w Warszawie, choć sytuacja w okręgach podmiejskich jest bardziej zróżnicowana. Jednak te wstępne wyniki mogą się zmieniać w miarę przeliczania kolejnych głosów, dlatego warto obserwować sytuację na bieżąco.