Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Wiadomości - Marcin Walter

fot. Muzeum Ziemi

[TYLKO W RADIU KOLOR] Polska Akademia Nauk chce sprzedać willę Pniewskiego. Co dalej z Muzeum Ziemi?

Dodano: 2023-07-13 15:19:24

Polska Akademia Nauk rozważa sprzedaż działki, na której mieści się Muzeum Ziemi - dowiedziało się Radio Kolor. To teren przy alei Na Skarpie na tyłach Sejmu. Kompleks muzealny składa się pałacyku i willi warszawskiego architekta Bohdana Pniewskiego. Budynki wymagają generalnego remontu, a Akademia nie ma potrzebnych na to 80 mln złotych - powiedział Radiu Kolor prezes PAN, prof. Marek Konarzewski. Zapewnił, że szuka dla Muzeum Ziemi innej siedziby w Warszawie. Niewykluczone, że będzie to teren przy Stadionie Narodowym, na którym Ministerstwo Kultury planuje budowę kompleksu muzealnego.

Przed rokiem ruszyliśmy na pomoc Ukrainkom i Ukraińcom. To było niezwykłe doświadczenie, zmieniło nas wszystkich i Warszawę - wspomina wiceprezydentka Aldona Machnowska Góra

Dodano: 2023-02-23 16:10:00

W ciągu 12 miesięcy od napaści Rosji na Ukrainę przez Warszawę przejechał ponad milion ludzi. To tak, jakby populacja stolicy zwiększyła się o połowę. W pierwszych tygodniach wojny na warszawskich dworcach, w miejscach pobytowych oraz domach i mieszkaniach warszawiaków i warszawianek mieszkało 350 tysięcy Ukrainek i Ukraińców. Po pomoc każdego dnia zgłaszało się nawet 40 tysięcy osób. I choć oficjalnie byli uchodźcami i uchodźczyniami, w Warszawie najczęściej nazywaliśmy i nazywamy ich naszymi gośćmi oraz sąsiadami i sąsiadkami. Czasami więzi zacieśniły się tak mocno, że niektórzy mówią: zostaliśmy się rodziną. Tak stało się w przypadku wiceprezydentki Warszawy Aldony Machnowskiej-Góry. W rozmowie z Radiem Kolorem wspomina pierwsze dni wojny, mobilizację mieszkańców i mieszkanek Warszawy oraz pracę Ratusza, gdy w ciągu kilku dni jej koledzy i koleżanki organizowali to, co zwykle, zgodnie z procedurami, zajęłoby pewnie wiele tygodni czy miesięcy.

Dwa tysiące wakatów w stołecznej policji. Najgorzej na Mokotowie, Pradze Północ i Pradze Południe

Dodano: 2023-01-27 17:54:33

Komendant Stołeczny Policji musi stawić czoła trudnej sytuacji: w warszawskiej policji coraz więcej wakatów. W całym stołecznym garnizonie brakuje niemal 2 tysięcy funkcjonariuszy - mówi Radiu Kolor dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Michał Domaradzki. Najgorzej jest na Mokotowie, Pradze Północ i Pradze Południe. Taka informacja płynie po corocznej odprawie na temat bezpieczeństwa w stolicy, która w piątek odbyła się w Piasecznie. 

fot. TR Warszawa Facebook

Kubuś Puchatek pierwszą premierą w TR Warszawa - ogłasza nowa dyrektorka. Jarzyna nie będzie tam reżyserował spektakli

Dodano: 2023-01-13 17:49:59

Spektaklem dla dzieci rozpocznie swoją pracę dyrektorską w TR Warszawa Anna Rochowska. Będzie to “Kubuś Puchatek” w reżyserii Katarzyny Minkowskiej. W poniedziałek wygrała konkurs rozpisany po trwającym wiele miesięcy konflikcie między dotychczasową dyrekcją teatru a zespołem przez co z TR Warszawa odeszło kilkadziesiąt osób, w tym aktorzy i aktorki. A także sama Rochowska, która w TR Warszawa pracowała od 1996 roku. W pierwszym po zwycięskim konkursie wywiadzie radiowym nowa dyrektorka opowiada Radiu Kolor o przyczynach swojego odejścia z teatru, o planach na repertuar, o tym jak chce na nowo zbudować zespół, a także czy zamierza współpracować z Grzegorzem Jarzyną, dotychczasowym dyrektorem artystycznym TR Warszawa, jako reżyserem.

fot. pexels.com

Subotnik na Kabatach i Bielanach

Dodano: 2022-04-08 12:36:54

Ukraińcy i Ukrainki, dla których Warszawa stała się tymczasowym domem, w ramach podziękowania za otrzymaną pomoc chcą posprzątać dwa warszawskie lasy: Kabacki i Bielański. Umówili się już na sobotnie przedpołudnie - start akcji o 11:00.

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTP [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => autorzy/(/) [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => users [controller] => users [action] => news ) [_route_regex:protected] => #^autorzy/(?P[^/.,;?\n]++)(?:/(?P[^/.,;?\n]++))?$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTP ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => users [_controller:protected] => users [_action:protected] => news [_uri:protected] => autorzy/80 [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 80 [uri] => autorzy/80 [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => autorzy/(/) [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => users [controller] => users [action] => news ) [_route_regex:protected] => #^autorzy/(?P[^/.,;?\n]++)(?:/(?P[^/.,;?\n]++))?$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1696022495 ) )