Wiadomości - Miłosz Piotrowski
Samowolka w podcieniach pl. Zbawiciela: lokal nie tylko dewastuje zabytek, ale też łamie BHP?
Kolejne służby interweniują w sprawie budowlanej samowolki na placu Zbawiciela! Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków zwrócił się do Państwowej Inspekcji Pracy o przeprowadzenie kontroli dotyczącej przestrzegania przepisów BHP. Urząd ma podejrzenie, że w podcieniach dochodzi nie tylko do dewastacji zabytku, ale także do łamania przepisów pracy. Działalnością lokalu, który nielegalnie zabudowuje przestrzeń publiczną interesuje się też policja i prokuratura.
Wolskie wrotkowisko zostanie wyremontowane dzięki budżetowi obywatelskiemu
Wrotkowisko w Parku im. Edwarda Szymańskiego przejdzie gruntowny remont! Zyska ono nową nawierzchnię oraz warstwę antypoślizgową. Jak zapowiadają władze Woli, ma to poprawić bezpieczeństwo na tym obiekcie. Renowacja została zrealizowana dzięki budżetowi obywatelskiemu.
Co zrobić z choinką po świętach? Jest kilka opcji
Co zrobić z choinka po świętach? Jeśli drzewko nadal ma korzenie, to może trafić z powrotem do lasu. Można zamienić je także w nawóz lub umieścić w kompostowniku. Inną opcją jest zostawienie jej w kontenerze z napisem "zielone".
Konkurs na najatrakcyjniejsze turystycznie miasto Europy. Zagłosuj na Warszawę
Rozpoczęło się głosowanie w plebiscycie European Best Destination 2023. Warszawa jako jedyny polskie miasto została nominowana do finału. Stolica będzie walczyć z 20 innymi miastami o miano najatrakcyjniejszego turystycznie miasta Europy w roku 2023.
Inspektorat budowlany zatrzymuje samowolkę na placu Zbawiciela. Restauracja zaprzestanie dewastacji?
Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w trybie pilnym skontrolował samowolkę budowlaną w podcieniach placu Zbawiciela. Jest już wydana decyzja dotycząca wstrzymania robót dla tego inwestora. Nie wykluczam również przekazania materiałów do prokuratury — mówi wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski. O działania poproszono także ZGN, który jest współodpowiedzialny za ten teren. Czy właściciele Heritage zastosują się do przepisów?