Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Wiadomości - Miłosz Piotrowski

fot. ZDM

Strefa czystego transportu w Warszawie to greenwashing? Zieloni chcą, by objęła większy obszar

Dodano: 2023-02-02 14:06:23

Już w lipcu 2024 roku w Warszawie ma zacząć obowiązywać strefa czystego transportu. Wówczas do centrum miasta nie wjadą pojazdy benzynowe niespełniające normy Euro 2 (starsze niż 27 lat) i pojazdy z silnikiem Diesla niespełniające normy Euro 4 (starsze niż 18 lat). Nie wszystkim podoba się ta propozycja Ratusza. Zieloni domagają się dalej idących zmian. Strefy czystego transportu to świetna idea, ale wersja tej idei przedstawiona teraz przez Ratusz Warszawy, to greenwashing, a nie żadna zmiana na lepsze — mówi Maciej Józefowicz z Zielonych.

fot. Rafał Trzaskowski Facebook

Trzaskowski tłumaczy się z rajdu po Warszawie. Jego kierowca kilkakrotnie przekroczył dozwoloną prędkość

Dodano: 2023-02-02 13:02:31
Tagi: kierowcy

Prywatny kierowca Rafała Trzaskowskiego pędził po warszawskich ulicach, przekraczając prędkość. Gdy prezydent wracał do domu po udzieleniu wywiadu, jego służbowa limuzyna została przyłapana na kilkakrotnym przekroczeniu prędkości. Prezydent odniósł się do tej sytuacji i zaznaczył, że był jedynie pasażerem samochodu.

fot. policja

Upiłował rurkę z gazem, bo nie pasowała mu do wystroju. To mogło skończyć się tragedią

Dodano: 2023-02-02 11:35:25

W jednym z mieszkań w bloku ulatniał się gaz. Gdyby nie interwencja służb, mogło zakończyć się to tragedią. Okazało się, że 49-letni mężczyzna, który przeprowadzał remont, upiłował rurkę z gazem, bo przeszkadzała mu w pracy. Kiedy poczuł woń ulatniającego się gazu, nagwintował zakończenie rurki i zakorkował otwór. Nie widział w tym żadnego problemu. Inne zdanie miały służby. Zatrzymany usłyszał zarzuty sprowadzenia bezpośredniego zagrożenia dla wielu osób i mienia znacznych rozmiarów.

fot. Łukasz Rostek/WIKI

Burmistrzyni Kobyłki szuka pracownika i jest szczera do bólu: gruba skóra jest tu najważniejsza

Dodano: 2023-02-02 10:37:38

Nietypowa oferta pracy w urzędzie miasta Kobyłka obiegła internet. Burmistrzyni Edyta Zbieć w swoim wpisie wprost zaznacza, że jest to zajęcie wyłącznie dla ludzi o grubej skórze. Wszystko przez hejt, który wylewa się na urzędników. Często muszą zmagać się oni z wyzwiskami i stresem. Miasto szuka śmiałka, który podejmie się tego trudnego zadania i zapewnia, że otrzyma on w zamian dobre wynagrodzenie. 

fot. Pat Mic

Muzeum Woli: rusza wystawa o słynnej drag queen. To ikona warszawskiej kultury queerowej

Dodano: 2023-02-02 08:59:38

Od dzisiaj w Muzeum Woli można podziwiać wystawę "Królowa Warszawy", która opowiada o ikonie polskiej kultury queerowej Kim Lee. To słynna drag queen, za którą stał Andy Nguyen. Na wystawie będzie można zobaczyć kostiumy, filmy i zdjęcia związane z tą postacią. 

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => autorzy/(/) [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => users [controller] => users [action] => news ) [_route_regex:protected] => #^autorzy/(?P[^/.,;?\n]++)(?:/(?P[^/.,;?\n]++))?$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => users [_controller:protected] => users [_action:protected] => news [_uri:protected] => autorzy/84/54 [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 84 [page] => 54 [uri] => autorzy/84/54 [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => autorzy/(/) [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => users [controller] => users [action] => news ) [_route_regex:protected] => #^autorzy/(?P[^/.,;?\n]++)(?:/(?P[^/.,;?\n]++))?$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1680268091 ) )