Wydarzyło się coś ważnego?

Bieg Na Szczyt Rondo 1 po raz dwunasty. Ruszyły zapisy

O zawodach w Rondo 1 słyszał już chyba każdy, kto miał styczność z bieganiem po schodach, czyli tzw. towerrunningiem. Bieg Na Szczyt Rondo 1 od swojej debiutanckiej edycji w 2011 roku zdobył miano wydarzenia kultowego i jeszcze nie zdarzyło się, by jego lista startowa nie została wypełniona w całości. 

Na popularność zawodów kluczowy wpływ ma nie tylko wyjątkowy format biegu, ale także jego poziom sportowy. Warszawski biurowiec już dwukrotnie był gospodarzem mistrzostw Europy w bieganiu po schodach, rozgrywanych pod egidą Towerrunning World Association. Każdego roku na 37. piętro wieżowca wbiegają najlepsi specjaliści w tej konkurencji na świecie, a często również znane osoby ze świata sportu, mediów i kultury. 

Szalenie istotny jest też charytatywny wymiar wydarzenia. Bieg Na Szczyt Rondo 1 od początku swojego istnienia wspiera Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce, przekazując na rzecz Wioski SOS w Kraśniku ​przychód z opłat startowych, wpłacanych przez uczestników biegu. Zebrana w ten sposób łączna kwota przekroczyła już poziom 300 tysięcy złotych. 

Ruszają zapisy 

​Rejestracja na ​XII Bieg Na Szczyt Rondo 1 zostanie otwarta w poniedziałek, 18 grudnia o godz. 14:00 w portalu SlotMarket.pl.  

Obowiązywać będzie limit 600 uczestników, a cena pakietu startowego będzie się wahać w granicach 59-79 złotych. Z uwagi na ograniczoną liczbę zawodników, a także historię dotychczasowych rejestracji, organizatorzy zalecają, by nie zwlekać z zapisaniem się na bieg, ponieważ pakietów nie wystarczy dla wszystkich chętnych. 

Zainteresowani będą mogli dokupić także oficjalną koszulkę biegu. 

Udostępnij ten artykuł!

Najnowsze podcasty

Daj nam znać!

Coś ciekawego wydarzyło się w Warszawie lub okolicach? 
Warto nagłośnić ciekawą inicjatywę? Może urzędnicy się nie popisali? 

Poinformuj o tym dziennikarzy Radia Kolor! 
Z przyjemnością zajmiemy się Twoim tematem.
W razie potrzeby – gwarantujemy anonimowość.