Wygląd żołnierza zawodowego – czy w wojsku można mieć brodę?
Przestrzeganie zasad dotyczących odpowiedniego ubioru i wyglądu jest ważnym elementem dyscypliny wojskowej i stanowi wizytówkę każdego żołnierza. Kandydatów do służby obowiązują pewne jasno określone zasady. Zgodnie z Regulaminem Ogólnym Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej powinni oni mieć krótko ostrzyżone włosy i ogoloną twarz. Mogą mieć natomiast wąsy.
Wyjątkową sytuacją, w której żołnierz może zapuścić niewielki zarost, są wskazania lekarskie – konieczne jest wówczas posiadanie stosownego zaświadczenia od specjalisty (najczęściej są to problemy natury dermatologicznej). Na posiadanie krótko przystrzyżonej brody zgodę może wyrazić także dowódca jednostki wojskowej.
Maszynka do strzyżenia włosów
Maszynka do samodzielnego strzyżenia włosów to gadżet niezbędny w kosmetyczce każdego żołnierza. Urządzenie umożliwia przystrzyżenie włosów na dowolną długość – najlepsze maszynki do włosów posiadają nawet kilkaset ustawień długości strzyżenia (co 0,1 mm) tak jak Philips Hairclipper series 9000. Warto wybierać modele zasilane akumulatorowo-sieciowo, czyli działające bezprzewodowo. Dzięki temu można z nich korzystać w dowolnym miejscu, również w podróży.
Poznaj więcej zalet maszynek do strzyżenia włosów Philips: https://www.philips.pl/c-m-pe/maszynki-do-strzyzenia-wlosow.
Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając strzyżarkę do włosów? Przede wszystkim na jej moc (im większa, tym urządzenie będzie bardziej wydajne) oraz rodzaj ostrzy (optymalnym rozwiązaniem są samoostrzące się ostrza ze stali pokrytej tytanem, co gwarantuje długą żywotność sprzętu). Niezwykle wygodną opcją jest także możliwość mycia maszynki pod bieżącą wodą.
Golarka hybrydowa dla młodego mężczyzny
Golarka męska pozwala szybko i dokładnie pozbyć się niechcianego zarostu. Na rynku dostępnych jest kilka jej rodzajów, a wybór tej konkretnej dla wielu mężczyzn jest nie lada wyzwaniem. Wyróżnia się trzy podstawowe typy nowoczesnych golarek elektrycznych, są to:
- Golarki foliowe – elementem tnącym są tu ostrza ukryte pod cienką metalową folią z niewielkimi otworami, które unoszą włoski. Golenie jest dość precyzyjne, jednak dokładne usunięcie owłosienia wymaga czasu.
- Golarki rotacyjne – posiadają obracające się głowice (zazwyczaj 3), pod którymi znajdują się ostrza. Pierścienie poruszają się niezależnie od siebie, odchylając się pod różnymi kątami i usuwając włoski rosnące w różnych kierunkach. Golenie jest niezwykle precyzyjne i szybkie, nawet w przypadku gęstego owłosienia. Golarki rotacyjne Philips, np. Shaver S9000 Prestige, umożliwiają golenie zarówno na sucho, jak i na mokro. Możliwe jest także dostosowanie szybkości pracy i sposobu golenia do danego typu skóry i preferencji użytkownika. Pełne naładowanie zajmuje zaledwie 3 godziny.
- Technologia OneBlade – tego typu maszynki to innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu możliwe jest przycięcie, stylizacja i golenie owłosienia na całym ciele. Ostrze dostosowuje się do kształtu twarzy, pozwala to na uniknięcie podrażnień i na golenie pod włos. Maszynką Philips OneBlade Pro 360 można golić się na mokro i na sucho. W zestawie oprócz samego urządzenia i dodatkowego ostrza znajdują się 3 wszechstronne nasadki, dzięki którym pozbędziesz się niechcianego owłosienia z całego ciała, nawet miejsc szczególnie wrażliwych.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY