Wydarzyło się coś ważnego?

Dębica Frigo HP2 205/55r16 – opony zimowe

Dębica Frigo HP2 205/55r16 to opony zimowe, które zostały zaprojektowane z myślą o wysokich osiągach. Dzięki nim kierowcy mogą sobie pozwolić na dynamiczną jazdę. Przeczytaj ten artykuł, z którego dowiesz się wielu ciekawych informacji. 

Jakie opony zimowe? 

Dębica Frigo HP2 205/55r16 to opony, które mają zaawansowaną technologię i mogą być używane nawet zimą. Posiadają oznaczenie 3PMSF, czyli symbol trzech szczytów górskich i płatka śniegu. To potwierdza przystosowanie opon do warunków zimowych. Pozwalają na pełną kontrolę nad pojazdem. Poza tym ta opona zyskała nowy, kierunkowy wzór bieżnika, który ma zwiększoną ilość krawędzi tnących. Jest to podstawa do jazdy w ciężkich warunkach zimowych. Kolejną zaletą będzie rewelacyjna trakcja na śniegu i błocie pośniegowym. Zastosowanie nowej mieszanki gumowej pozwala utrzymać wymaganą sztywność, co pozwala na lepsze kierowanie pojazdem. Nowoczesna konstrukcja tej opony wpływa na to, że opona staje się odporna na ścieranie oraz nie zużywa się w tak szybkim tempie. 

Opony zimowe Inter Cars są odpowiednie do samochodów osobowych. Tylko dobrze dobrane opony zapewnią bezpieczeństwo na drodze, które jest tak ważne. Poza tym firma zapewnia również szeroki wybór opon od polecanych producentów. Opony zimowe można bez problemu znaleźć w szerokiej ilości rozmiarów, indeksów nośności czy prędkości. 

kiedy wymienić opony na zimowe

Kiedy wymienić opony na zimowe? 

Z roku na rok pogoda bywa coraz bardziej nieprzewidywalna. Przede wszystkim takie zmiany można zaobserwować głównie zimą, dlatego warto dowiedzieć się kiedy jest najlepszy czas na wymianę opon. Kiedy temperatura spada poniżej 7 stopni, opony letnie nie będą zapewniać odpowiednich osiągów. Warto wybrać opony, które posiadają certyfikat. Certyfikaty potwierdzające przystosowanie opony dają pewność, że opona zachowa elastyczność nawet w niskich temperaturach. Optymalne osiągi zapewnią też lamele, które są rozmieszczone w bieżniku. Kiedy jeździmy na oponach całorocznych z oznaczeniem 3PMSF, wtedy wymiana opon nie należy do konieczności.  

Poza tym warto zauważyć, że konieczność zmian podyktowana jest różnicami w budowie bieżnika. Opony letnie posiadają duże oraz gładkie klocki, a także szerokie rowki. Mają one za zadanie odprowadzać wodę z centralnej części opony. Opony zimowe posiadają bieżnik, który zbudowany jest z obszernej sieci lamel i nacięć. Dlatego lepiej sprawdzają się do mokrej nawierzchni. W zimie często zdarzają się takie przypadki jak błoto pośniegowe, z czym również świetnie poradzi sobie opona zimowa. Poza tym zmniejsza się również droga hamowania oraz zużycie paliwa.      

Natomiast kiedy zdjąć takie opony? Specjaliści stanowczo odradzają jazdę na takich oponach przez cały rok. Na rozgrzanym asfalcie opony nie będą mogły osiągać optymalnych prędkości. Poza tym miękka guma zużywa się w znacznie szybszym tempie. Opony zimowe powinny być używane w trudnych warunkach zimowych. Zapewnią też o wiele wyższy komfort jazdy oraz oczywiście bezpieczeństwo. Opony letnie powinno się zmienić, kiedy temperatura wzrośnie powyżej 7 stopni, zazwyczaj wymienia się je w graniach marca. Takie opony dobrze sprawdzą się do suchej nawierzchni, jaka często panuje w miesiącach letnich. 

jak oznaczone są opony zimowe

Opony do mokrej nawierzchni

Przystosowanie opony do samochodu jest wyjątkowo istotne. Znalezienie właściwego modelu jest możliwe, dzięki rozwiniętej wyszukiwarce, która na to pozwala. Wystarczy jedynie określić, jaka jest szerokość, profil czy średnica opony. Skorzystanie z dobrej jakości opon pozwoli na posiadanie opony, która będzie służyć przez wiele sezonów. 

Jeśli chcemy mieć zaawansowaną technologię, warto sięgnąć po opony z najwyższej półki. Na pewno taki wybór będzie wskazany dla osób, co lubią dynamiczną jazdę i chcą mieć lepszą przyczepność. W celu zakupu dobrych opon warto zajrzeć na opony zimowe 205/60 R16

jakie opony zimowe

W jaki sposób dopasowana powinna być opona do pojazdu? 

Obecnie bez żadnego problemu można dopasować opony do samochodu. Opony powinny mieć rozmiar, indeks prędkości, indeks nośności dopasowany do zaleceń producenta. Takie informacje można znaleźć w instrukcji obsługi, tabliczce pod maską silnika, okolicach wlewu paliwowego bądź słupku obok drzwi kierowcy. 

Na obszarze Polski nie ma obowiązku korzystania z opon zimowych, jednak przepisy wymagają, że pojazd musi być dostosowany do panujących warunków pogodowych. Oznacza to, że należy posiadać auta o odpowiedniej przyczepności, kiedy chcemy jeździć po lodzie bądź śniegu. Takimi oponami będą Dębica Frigo hp2 205 55 r16. Dadzą one lepszą kontrolę na mokrej nawierzchni. 

Opony zimowe w porównaniu do całorocznych posiadają kierunkowy bieżnik, który zapewnia przyczepność. Opony całoroczne to kompromis, gdzie oferowana jest zbalansowana wydajność w różnych warunkach. Warto zaznaczyć, że opony wielosezonowe mogą nie poradzić sobie w bardzo ciężkich warunkach, więc nie mogą być wyborem w każdym wypadku. Warto przeanalizować sobie wszystkie zalety oraz wady i wybrać takie opony, jakie spełnią nasze wymagania i będą dostosowane do warunków.   

Udostępnij ten artykuł!

Najnowsze podcasty

Nowa aplikacja mobilna RadiaKolor

Daj nam znać!

Coś ciekawego wydarzyło się w Warszawie lub okolicach? 
Warto nagłośnić ciekawą inicjatywę? Może urzędnicy się nie popisali? 

Poinformuj o tym dziennikarzy Radia Kolor! 
Z przyjemnością zajmiemy się Twoim tematem.
W razie potrzeby – gwarantujemy anonimowość.