Co to jest olej antykorozyjny?
Do zabezpieczenia metalowych powierzchni przed rdzeniem wykorzystuje się specjalne rodzaje olejów mineralnych zwykle pozbawionych rozpuszczalników, ale wzbogaconych substancjami przeciwdziałającymi korozji. Dzięki temu oleje antykorozyjne są dużo skuteczniejsze w ochronie metalowych powierzchni niż tradycyjne oleje przemysłowe lub samochodowe. Cechą charakterystyczną tego typu substancji jest zdolność do szybkiego schnięcia bez utraty właściwości zabezpieczających przed rdzą. Woskowy olej antykorozyjny po wyschnięciu pozostawia na chronionej powierzchni dość gruby, suchy film ochronny. Precyzyjne rozprowadzenie oleju po całej powierzchni zabezpieczanego elementu eliminuje ryzyko wystąpienia ognisk rdzy. Co ważne, w odróżnieniu od powłok bitumicznych usunięcie zabezpieczenia olejowego jest dużo szybsze i łatwiejsze.
Zastosowania olejów przeciw rdzewieniu
Podstawowym przeznaczeniem olejów antykorozyjnych jest ochrona metalowych części i elementów konstrukcyjnych przechowywanych na zewnątrz przed rdzewieniem. Olejowe preparaty o właściwościach antykorozyjnych mogą być wykorzystywane również do zabezpieczania przed korodowaniem różnego rodzaju wnęk i kabin. To także środki powszechnie wykorzystywane w produkcji, pomagające zabezpieczać elementy maszyn przed rdzewieniem. Olej antykorozyjny może być stosowany także przy obróbce metali, jako zabezpieczenie elementów stalowych w pośrednich etapach produkcji, pomiędzy kolejnymi etapami obróbki skrawaniem. Takich środków używa się również do zabezpieczania metalowych części na czas transportu i długotrwałego przechowywania, zwłaszcza na świeżym powietrzu.
W sprzedaży dostępne są różne rodzaje olejów przeciw rdzewieniu, przeznaczonych do ochrony metalowych powierzchni przed korozją. To środki bazujące na oleju mineralnym, z dodatkowymi substancjami antykorozyjnymi, wykorzystywane w branży obróbki metali, w motoryzacji i rolnictwie, przede wszystkim jako rodzaj okresowego zabezpieczenia maszyn przechowywanych pod wiatą lub bezpośrednio pod chmurką.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY