Parcelę letniskową w Leśnej Polanie wydzielono w 1928 roku. W 1941 roku jedną z nieruchomości zakupili Irena i Mieczysław Fogg, by wkrótce zbudować tam niewielki dom letniskowy, na który składa się wydzielona kuchnia, spiżarnia, dwa pokoje i weranda. Popularny piosenkarz pracował i mieszkał w Warszawie, a czas wolny spędzał właśnie w Leśnej Polanie.
Jak podkreśla mazowiecki konserwator zabytków, dom letniskowy Ireny i Mieczysława Fogga to ciekawy przykład przedwojennego budynku letniskowego o prostej, charakterystycznej dla modernizmu formie.
Budynek ma zwartą bryłę, z pierwotnie zadaszoną a obecnie zabudowaną werandą, zaakcentowaną strefą cokołową, dekoracyjnie potraktowaną konstrukcją dachu widoczną wewnątrz budynku. Funkcjonalność i przeznaczenie budynku podkreśla jego układ przestrzenny, w tym lokalizacja pomieszczeń oraz otworów okiennych umożliwiający najlepsze wykorzystanie dziennego światła. Wewnątrz zachowały się elementy pierwotnego wystroju i wyposażenia, m.in. podłogi, stolarka drzwiowa, piec ceramiczny i kominek, ceramiczna dekoracja sufitu w pomieszczeniu dawnej werandy. Wartość artystyczną obiektu podnosi jego autentyczność i wiążący się z nią fakt zachowania wielu elementów pierwotnego wyposażenia, często autorstwa pierwszego właściciela budynku – Mieczysława Fogga – informuje w komunikacie prasowy mazowiecki konserwator zabytków.
Dom letniskowy Foggów wpisał się na stałe w krajobraz kulturowy Leśnej Polany i stał się miejscem wypoczynku oraz spotkań rodziny, oraz przedstawicieli powojennej inteligencji. By upamiętnić wpływ Mieczysława Fogga na tę okolicę, jednej z ulic na terenie Prac Dużych nadano jego patronat.