Przy podejmowaniu decyzji o budowie warto zadbać o idealnie dopasowany projekt, który pomoże przygotować budynek pod kątem własnych oczekiwań.
Jak wybrać odpowiedni projekt?
Budowa domu nieodzownie wiąże się ze sporymi kosztami – przy podejmowaniu decyzji o projekcie jest to jeden z najważniejszych aspektów. Warto wziąć pod uwagę nie tylko cenę samej budowy, lecz także późniejsze wydatki związane z eksploatacją budynku. Inwestycja musi być zaplanowana z myślą zarówno o obecnych możliwościach finansowych, jak i przewidywanej sytuacji w przyszłości. Najnowsze projekty wykorzystują liczne innowacyjne rozwiązania związane z energooszczędnością, które pomagają zminimalizować wydatki, jednocześnie dbając o środowisko.
Opłacalna inwestycja budowy domu
Nowe warunki techniczne, które weszły w życie w 2021 roku, dyktują pewne ścisłe wymagania dotyczące budowy domu. To przede wszystkim przepisy zakładające jak najmniejszą utratę energii – z tego względu aktualnie wręcz konieczny wybór jest domu energooszczędnego. Odpowiednio przystosowany budynek nie traci na funkcjonalności czy wyglądzie, zapewniając jednocześnie zgodność z obecnie obowiązującymi wytycznymi. Istnieje wiele projektów, które biorą pod uwagę bardzo różnorodne potrzeby – pracownia projektowa domoweklimaty.pl to najlepsze miejsce, by znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.
Najpopularniejsze projekty domów energooszczędnych
Domy energooszczędne to coraz częstszy wybór, a nowe przepisy praktycznie wymuszają postawienie na tego typu budynki. Projekty uwzględniające jak najmniejsze zużycie energii to inwestycja w komfort oraz ochronę środowiska. Oto piątka najciekawszych propozycji:
1. Selene V – ponadczasowy i elegancki projekt domu parterowego, który wyróżnia się sporą powierzchnią użytkową wynoszącą aż 158,56 m2. Dach wielospadowy cechuje się prostotą wykonania i stosunkowo niedrogą realizacją, a jednocześnie zapewnia niskie straty ciepła.
2. Akord 9 – dom z poddaszem, którego całkowita powierzchnia użytkowa to 146,7 m2. Cztery pokoje, dwustanowiskowy garaż i szereg nowoczesnych rozwiązań sprawia, że jest to idealny wybór dla rodziny, która chce zbudować dom z myślą o przyszłości. Atutem projektu jest niewielka szerokość, która pozwala na wykorzystanie go nawet w przypadku niewielkiej działki.
3. Antares T – kolejny projekt o sporej powierzchni: w tym przypadku jest to 138,65 m2. Kuchnia łączy się z jadalnią oraz salonem, który prowadzi na przestronny taras – to idealne miejsce do rodzinnego relaksu. Dodatkowo można tutaj znaleźć kilka dodatkowych pomieszczeń, które zwiększają funkcjonalność budynku.
4. Gryf 4 – propozycja dla osób, które chcą postawić na sporo możliwości względem adaptacji poddasza. Cztery sypialnie, garderoba oraz dwie łazienki w połączeniu z całkowitą powierzchnią użytkową wynoszącą 130 metrów kwadratowych – to przepis na komfort dla całej rodziny. Nie brakuje także dostępu do rozwiązań pomagających ograniczyć zużycie energii.
5. Mini 2 – niedrogi projekt, który pozwala osiągnąć wysoki poziom wygody nawet na niewielkiej działce. Na 108,6 m2 powierzchni użytkowej mieści się wszystko, co potrzebne dla komfortowegoużytkowania domu.
Dobry projekt to podstawa
Optymalizacja kosztów budowy na przykładzie projektów domów o prostej bryle, które są tanie w budowie, to realne marzenie. Odpowiedni projekt pomaga znacząco ograniczyć przyszłe koszty. Niewielkie straty ciepła prowadzą do ograniczenia opłat za rachunki, co sprawia, że cała inwestycja staje się bardzo korzystna finansowo.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY