W jakich sytuacjach z pomocą przyjdzie polisa na życie?
Ubezpieczenie na życie zapewnia wsparcie w najtrudniejszych momentach, przede wszystkim śmierci ubezpieczonego i pozwala na skorzystanie z szeregu świadczeń finansowych, by utrzymać dotychczasowy poziom życia, spłacić kredyt czy zapewnić sobie zabezpieczenie na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.
Życie pisze różne scenariusze. Polisa na życia podsuwa nam plan B, stanowiąc wsparcie w wielu sytuacjach – nie tylko śmierci ubezpieczonego, ale również poważnej choroby, uszczerbku na zdrowiu doznanego w wypadku czy utraty stałego źródła dochodu.
Wysokość składki a zakres ochrony. O czym warto wiedzieć?
Na wysokość składki ubezpieczeniowej wpływ może mieć wiele czynników. Mowa tu np. o wieku ubezpieczonego, jego stanie zdrowia, a także zakresie ochrony. Możesz bowiem skorzystać z kilku wariantów polisy, a także rozszerzyć ją o dodatkowe świadczenia, by zyskać kompleksowe zabezpieczenie dla siebie i swoich bliskich.
Oczywiście im szerszy zakres ochrony, tym większe prawdopodobieństwo opłacania wyższej składki. Często jest to jednak zaledwie kilkadziesiąt złotych różnicy, dlatego zdecydowanie warto zapłacić nieco więcej, by cieszyć się całkowitym poczuciem bezpieczeństwa. Płacąc za polisę wyższą kwotę, możesz skorzystać z wielu dodatkowych opcji, takich jak np.: leczenie za granicą, pobyt w szpitalu w wyniku choroby lub wypadku, uszczerbek na zdrowiu, operacja chirurgiczna, całkowita niezdolność do pracy i wiele innych.
Pamiętaj, by przed wyborem ubezpieczenia na życie dokładnie sprawdzić, jaki zakres ochrony gwarantuje. Warto także porównywać oferty ubezpieczenia i w ten sposób wybrać taką, która będzie dopasowana do Twoich potrzeb, sytuacji życiowej, a także możliwości finansowych. Zakres ochrony zależy od wariantu wybranej polisy oraz konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego. Warto więc zwrócić na tę kwestię szczególną uwagę i sprawdzić oferty dostępne na rynku, np. ubezpieczenie na życie Compensa Maxima.
Rozszerzenie zakresu ochrony
Niektóre polisy na życie w swoim podstawowym zakresie zapewniają wypłatę świadczenia nie tylko w przypadku śmierci ubezpieczonego, ale również dożycia przez niego określonego wieku. Wtedy mówimy o ubezpieczeniu na życie i dożycie. Możesz także zdecydować się na rozszerzenie zakresu ubezpieczenia na życie. Co może znaleźć się w takim zakresie?
- Możliwość inwestycji w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe. W takiej polisie część wpłacanej składki przeznaczona jest na inwestycję w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe (UFK).
- Świadczenia związane z pobytem w szpitalu, leczeniem w przypadku choroby lub trwałego uszczerbku na zdrowiu, a nawet rehabilitacją.
- Wsparcie w postaci świadczenia w przypadku przejścia na emeryturę lub utraty stałego źródła dochodu.
Ubezpieczenie na życie – indywidualne czy grupowe?
Oprócz indywidualnego ubezpieczenia, możesz również wykupić polisę na życie u swojego pracodawcy w ramach ubezpieczenia grupowego. Warto jednak zaznaczyć, że zakres ochrony dostosowany jest do potrzeb grupy pracowników. Jeżeli więc chcesz mieć pewność, że polisa na życie jest w stu procentach dostosowana do Twoich indywidualnych potrzeb, lepiej skorzystać z ubezpieczenia indywidualnego. Przed podjęciem ostatecznej decyzji porównaj zakres polis i sprawdź, czy oferta indywidualna nie będzie dla Ciebie korzystniejsza.
Jeżeli więc chcesz zabezpieczyć siebie i bliskich, wybierz ubezpieczenie na życie, które będzie dostosowane do Twoich potrzeb zarówno pod względem zakresu ochrony oraz wysokości świadczeń (sumy ubezpieczenia).
ARTYKUŁ SPONSOROWANY