Wydarzyło się coś ważnego?

Koncert Rubensa w Mazowieckim Instytucie Kultury

To wszechstronny artysta, który jest obecny na polskiej scenie od ponad dekady. Self-made man z krwi i kości. Przez lata zasilał składy zespołów najpopularniejszych polskich artystów, a jego gitary można usłyszeć w największych hitach ostatnich lat.

Jego debiut – Piosenki, których nikt nie chciał – zawiera dwanaście autorskich, intymnych utworów. Rubens jest kompozytorem i producentem każdego z nich. Debiutancki album złożony z 12 utworów zebrał bardzo przychylne opinie zarówno wśród odbiorców, jak i krytyków, a następnie zdobył rekordowe 6 nominacji do Nagrody Muzycznej FRYDERYK. Największy przebój z tej płyty Wszystko OK pokrył się już platyną.

Rok 2024 to premiera singli zapowiadających nowy album artysty. Pierwszy utwór z zapowiadanego albumu zatytułowany To nie efekt placebo i miał premierę pod koniec marca bieżącego roku.

Koncert Rubensa odbędzie się 20 maja 2024 r. (pon.) 19:00 | Open Sound

Bilety 40 zł

Dostępność: pętla indukcyjna

O cyklu OPEN SOUND

Mazowiecki Instytut Kultury w serii koncertów OPEN SOUND prezentuje młodych wokalistów muzyki alternatywnej. Cykl liczy tylko pięć koncertów w

ciągu roku. Chcielibyśmy, aby cykl stał się ważną sceną, na której pojawiają się interesujący wokaliści mający na swoim koncie pierwsze sukcesy artystyczne. Staramy się wspierać ich w rozwoju ich kariery. Do tej pory gościliśmy na koncertach: Ifi Ude, Bovska, Chłopcy Kontra Basia, T/Aboret, Meek, Oh Why?, Barbara Wrońska, Arek Kłusowski, Heleine Vis, Kasai, zespół MØW. Celem projektu jest tworzenie w MIK wartościowej oferty kulturalnej dla środowiska sympatyków muzyki alternatywnej, czyli cyklicznych prezentacji muzyki tego gatunku tworzonej przez twórców na wysokim poziomie artystycznym. Usytuowanie siedziby MIK w ścisłym, dobrze skomunikowanym centrum Warszawy umożliwia uczestnictwo w koncertach coraz szerszym gremiom słuchaczy, również osobom z niepełnosprawnościami.

Udostępnij ten artykuł!

Najnowsze podcasty

Daj nam znać!

Coś ciekawego wydarzyło się w Warszawie lub okolicach? 
Warto nagłośnić ciekawą inicjatywę? Może urzędnicy się nie popisali? 

Poinformuj o tym dziennikarzy Radia Kolor! 
Z przyjemnością zajmiemy się Twoim tematem.
W razie potrzeby – gwarantujemy anonimowość.