Wydarzyło się coś ważnego?

Płyta Koloru: Tom Odell | Black Friday

Wielokrotnie nagradzany Tom Odell powraca z swoim szóstym studyjnym albumem  „Black Friday”. 

We wrześniu artysta podzielił się singlem o tym samym tytule. „Black Friday” to pełen zwierzeń utwór, którego brzmienie natychmiast zapada w pamięć – akustyczna gitara i melodyjne smyczki powoli przechodzą w potężne crescendo. Singiel zgromadził imponujące 2 miliony odtworzeń w ciągu pierwszych 24 godzin od premiery. Dotąd żadna z jego piosenek nie cieszyła się takim debiutem w serwisach streamingowych.

Tom Odell wdarł się do mainstreamu w 2013 roku debiutując z „Long Way Down”. Płyta sprzedała się w milionach egzemplarzy na całym świecie i zawierała przebój „Another Love”. Uznaniem krytyków cieszyły się także kolejne cztery albumy artysty. Jego piąty, niezależnie wydany i niezwykle szczery album „Best Day Of My Life” (2022) jest najczęściej odtwarzanym albumem w dyskografii Odella. Tytułowy utwór zdobył nawet nominację do prestiżowej nagrody Ivor Novello w kategorii Najlepsza piosenka pod względem muzycznym i tekstowym (Best Song Musically and Lyrically).

Uzbrojony w nowo odkryte poczucie wolności i kontroli nad własną twórczością, Tom znacznie poszerzył swoje grono fanów w Internecie. Dał największe występy w dotychczasowej karierze i stał się jednym z najczęściej streamowanych brytyjskich artystów na świecie. Rok 2024 zapowiada się na najlepszy w jego karierze – „Black Friday” jest jego trzecim albumem Toma w ciągu trzech lat.

Płyty Koloru posłuchacie od poniedziałku do piątku o 14:15. Zapraszamy!

Udostępnij ten artykuł!

Najnowsze podcasty

Daj nam znać!

Coś ciekawego wydarzyło się w Warszawie lub okolicach? 
Warto nagłośnić ciekawą inicjatywę? Może urzędnicy się nie popisali? 

Poinformuj o tym dziennikarzy Radia Kolor! 
Z przyjemnością zajmiemy się Twoim tematem.
W razie potrzeby – gwarantujemy anonimowość.