Mural stworzony przez światowej sławy artystę powstał na murze znajdującym się przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 330, znajduje się ona od strony ul. Migdałowej. Całkowita powierzchnia tego dzieła wynosi 190 m2. Na muralu widnieje napis: „45 lat dzielnicy, która wychowała wielu wspaniałych artystów. Dzielnicy, która jest kolebką tak warszawskiego, jak i polskiego rapu. To tu bije hip-hopowe serce stolicy”.
Wybraliśmy razem składy, które były dla nas ważne i zamknęliśmy się w latach 1995 – 2005. To jest też dla nas sentymentalna podróż. Motywem spajającym są literki z neonu, który znajduje się na budynku Megasamu – tłumaczył Daniel Kaliński „Chazme718”.
Ursynów słynie ze znanych hip-hopowych składów, które często nawiązują do swojej dzielnicy w tekstach. To właśnie tam pierwsze kroki stawiały zespoły takie jak Molesta, Płomień’81 czy Dixon37. Na muralu została uhonorowana także m.in. płyta Małolata i Ajrona „W pogoni za lepszej jakości życiem”.
Ursynów jest jedyną taką dzielnicą nie tylko w Warszawie, ale też w Polsce. To stąd jest najwięcej składów rapowych, to tu powstawała najlepsza muzyka. Dlatego możemy być dumni. Dziękujemy, że zostaliśmy w taki sposób uhonorowani – mówił Paweł Grabeus, znany jako Kafar, członek składu Dixon37.
Mural został sfinansowany przez władze dzielnicy
Jestem przekonany, że ze względu na autora i to, co się na nim znajduje, to będzie mural, który nie będzie niszczony tylko podziwiany. Gdyby jednak jakiś wandal zdecydował się go zniszczyć, to i tak go odmalujemy. Lepiej więc tego nie robić – apelował burmistrz Ursynowa Robert Kempa.