Jeżeli chcemy przyciągać na Wolę nowych mieszkańców, to musimy zapewnić im jak najlepsze warunki do życia. Dostęp do placówek edukacyjnych na każdym szczeblu jest kluczowym elementem tej układanki, dlatego bardzo się cieszę, że zaczęliśmy przygotowania do budowy kolejnej – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.
Przyszłe przedszkole ma być nowoczesnym dwukondygnacyjnym budynkiem o powierzchni użytkowej prawie 2300 metrów kwadratowych. W komfortowych warunkach funkcjonować będzie mogło tam 8 oddziałów, w sumie 200 dzieci. Placówka ma być dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a obok niej mają się mieścić place zabaw, parking oraz zieleń.
Jak przedszkole ma wyglądać?
Wykonawca od podpisania umowy będzie miał 60 dni na przedstawienie dzielnicy dwóch koncepcji architektonicznych, z których wybrana zostanie jedna. Później będzie miał czas na opracowanie finalnej wersji projektu. Łącznie zajmie to rok. Jak mówi burmistrz Woli Krzysztof Strzałkowski, wielobranżowa dokumentacja projektowa jest bardzo szczegółowa i obszerna. Musi zawierać m.in. projekt budowlany, pozwolenie na budowę, projekty wykonawcze i techniczne, instrukcję bezpieczeństwa przeciwpożarowego, informację dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, dokumentację hydrogeologiczną czy specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych.
Tak przygotowana dokumentacja pozwoli rozpocząć prace budowlane chwilę po tym, jak inwestycja otrzyma pozwolenie na budowę. Sama realizacja wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie ma zająć ok. 2 lat, a kosztować będzie 13,2 miliony złotych.