Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Dzień Polskiej Muzyki w Radiu Kolor

Dodano: 2020-09-29 12:31:00
mat. prasowe
mat. prasowe

Dołączamy do akcji Dzień Polskiej Muzyki i 1 października między 10:00 a 11:00 zagramy tylko polskie utwory!

Kampania ma na celu wsparcie polskiego rynku muzycznego i zachęcenie odbiorców muzyki do wyrażania swojego szacunku dla pracy artystów poprzez zakup biletu na koncert, płyty lub abonamentu w serwisie streamingowym.

Dzień Polskiej Muzyki w 2019 roku zainicjowała Agencja Artistars. Z uwagi na wprowadzone ograniczenia rynku koncertowego z powodu pandemii koronawirusa, sytuacja wszystkich osób pracujących w branży koncertowej stała się szczególnie trudna, dlatego to im organizatorzy dedykują tegoroczną edycję.

Głównym punktem kampanii jest specjalne pasmo z tylko polską muzyką emitowane w największych ogólnopolskich, regionalnych i lokalnych rozgłośniach radiowych oraz w telewizjach muzycznych. Radio Kolor dołączyło do akcji i dzięki temu 1 października po godzinie 10:00 usłyszycie tylko polskie utwory.

Zdaniem organizatorów, branża muzyczna w Polsce w 2019 roku rozwijała się całkiem dobrze, w każdym segmencie rynku odnotowano wzrost, jednak był on dalece niewystarczający jak na potencjał polskiego rynku muzycznego.

Wydatki Polaków na muzykę kształtowały się średnio na poziomie 8,4 zł rocznie na osobę, a cały polski rynek fonograficzny wzrósł o 3%. Dla porównania, średnia globalna wzrostu wartości rynku muzycznego wynosiła blisko 9%, a u naszych środkowo-europejskich sąsiadów osiągnęła kilkunastoprocentowy wynik.

Podziel się:

netgraf.pl