Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Audiobook wieczoru – Maria Sadowska „Przeminęło”

Dodano: 2020-10-02 16:06:42
mat. prasowe
mat. prasowe

Audiobook wieczoru powraca. Już od poniedziałku posłuchacie historii „Przeminęło” w reżyserii Marii Sadowskiej.

Słuchowisko inspirowane legendarnym „Przeminęło z wiatrem” to historia o miłości (również tej niespełnionej), buncie, ale także o stracie, widziana oczami głównej bohaterki, Róży, w którą wciela się Justyna Wasilewska. Bohaterowie prowadzą „prawdziwe, dorosłe życie” i na swój sposób odnajdują się w szarej Polsce. Wszyscy zderzają się z brutalnym czasem stanu wojennego, w którym świat każdego wywraca się do góry nogami.

- Fabuła została oparta na powieści „Przeminęło z wiatrem” – wciąż mamy dobrze znaną Scarlett (Różę) i Retha (Roberta), ale „przenosimy” fabułę w polskie realia. Zaczynamy w 1981 roku, tuż przed ogłoszeniem stanu wojennego. Pokazujemy Polskę w  momencie, gdy niektórzy walczyli z systemem, a inni byli mu wierni – mówi Aleksandra Zielińska, scenarzystka „Przeminęło”.

Autorem koncepcji słuchowiska jest Łukasz Orbitowski. W najnowszej produkcji Storytel, w reżyserii Marii Sadowskiej, usłyszymy głosy utalentowanych młodych aktorów, w tym: Justynę Wasilewską, Tomasza Włosoka, Mateusza Banasiuka, Marię Dębską i Józefa Pawłowskiego, oraz towarzyszące im doświadczone głosy m.in. Agaty Kuleszy, Cezarego Pazury, Danuty Stenki czy Wojciecha Manna.

„Przeminęło” od poniedziałku do piątku (05.10-16.10) o godz. 20:00 w Radiu Kolor.

Podziel się:

netgraf.pl