Wyhacz w swojej lodówce lub w sklepie produkt naszpikowany konserwantami. Im więcej chemii – tym lepiej. I zapomnij o "ulepszaczach" na dobre! Dla najlepszych łowców konserwantów mamy voucher o wartości 150 zł do Delikatesów mięsnych „Wysokie” – Wyroby Swojskie na tradycyjne i swojskie wędliny oraz mięso z Podlasia, domowy, ręcznie robiony garmaż, nabiał rzemieślniczy, sery zagrodowe, przetwory warzywno - owocowe a także produkty wege.
Codziennie wygrywa autor, który zrobi zdjęcie produktu z najgorszym składem. Zgłoszenia przyjmujemy od poniedziałku do piątku (18-22.10.2021 r.) pod adresem [email protected]. W zgłoszeniu koniecznie podaj swoje imię, nazwisko i numer telefonu.
Rozwiązanie konkursu między godz. 09:00 a 12:00 na 103 FM!
Delikatesy „Wysokie” – Wyroby Swojskie
Wysokie Wyroby Swojskie to dobrze znany sklep mieszkańcom Białołęki (Książkowa 9F) - w tej dzielnicy dobrze znają jakość ich produktów. Nowy sklep jest od niedawna otwarty na Ochocie przy Grójeckiej 18/20.
Naturalne, tradycyjne, bez chemii, konserwantów i wypełniaczy - właśnie takie produkty dostępne są w naszych sklepach. Zapraszamy po wędliny i mięso z Podlasia, domowy, ręcznie robiony garmaż, nabiał rzemieślniczy, sery zagrodowe, przetwory warzywno - owocowe a także produkty wege. Wspólną cechą wszystkich, dostępnych w naszych delikatesach produktów jest lokalne, polskie pochodzenie oraz czyste etykiety czyli brak sztucznych konserwantów.
Takie wędliny to prawdziwy unikat na warszawskim rynku. Ręcznie robione, wędzone dymem z drewna olchowo-bukowego. Bez wypełniaczy takich jak pszenica, laktoza, soja. Nie znajdziemy w nich cukru ani syropu glukozowo-fruktozowego. Doprawiane wyłącznie świeżym czosnkiem, zielem angielskim, liściem laurowym, solą i pieprzem. Hiszpanie mają Serrano, Niemcy Szwarcwaldzką a Polacy - szynkę dojrzewającą. Ta, dostępna w delikatesach „Wysokie” pochodzi z Podlasia. Swój nietuzinkowy smak, aromat i teksturę zawdzięcza 30 - dniowemu leżakowaniu. Co dwa dni przekłada się ją z brzuszka na plecki ;-) Na koniec wędzi długo, w niskiej temperaturze. Wieprzowina? Wołowina? A może wysokiej jakości drób zagrodowy? Zapraszamy po mięsa z Podlasia. Kto próbował ten wiem, że to zupełnie inna jakość. Przede wszystkim mięsa pochodzą od lokalnych, małych, polskich hodowców. Nie są poddawane procesom nastrzykiwania dzięki czemu zachowują konsystencję i doskonały smak. Tradycyjny schabowy z podlaskiej wieprzowiny smakuje jak ten u babci :-)
Olej rzepakowy tłoczony na zimno, przywozimy z Kaszub. Zaskakuje lekko orzechowym smakiem i intensywnym kolorem. Świetnie smakuje z sałatą, pieczonymi sezonowymi warzywami lub po prostu jako dodatek do świeżego chleba. Polski olej rzepakowy tłoczony na zimno w niczym nie ustępuje greckiej oliwie z oliwek.
Mleko pełnotłuste czyli o zawartości tłuszczu powyżej 4 %. Niektórzy Klienci twierdzą, że smakuje jak prawdziwe mleko a nie biała woda. Mleko, podobnie jak, masło wiejskie 82 %, śmietana 30%, sery twarogowe śmietankowy, półtłusty i tłusty a także maślanka i kefir przywożone są dwa razy z tygodniu z rodzinnej, niewielkiej mleczarni znajdującej się w malowniczej pradolinie Wkry. Nabiał nie zawiera konserwantów, wzmacniaczy i polepszaczy smaku.
Pierogi powinny zostać naszym skarbem narodowym! Kochamy pierogi! Z mięsem, ruskie, z białym serem, kapustą i pieczarkami, ze szpinakiem, a w sezonie letnim z truskawkami i jagodami. Co wyróżnia nasze pierogi? Od początku do końca robione są ręcznie. Mają naprawdę bogaty farsz i pyszne ciasto. Miłośnicy krokietów, klusek, kopytek i knedli również w wersji wege, znajdą u nas coś dla siebie. Pasztet z cukinii i selera… tego trzeba spróbować!
Z nerkowców, orzechów laskowych, orzeszków ziemnych a może z sezamu? Kremy orzechowe są naprawdę pyszne i zdrowe! To smaczna alternatywa dla upiornie słodkich smarowideł dostępnych w masowej sprzedaży. Nasze nie zawierają cukru i co równie ważne, oleju palmowego.
Sezon przeziębień w pełni! Na katar czy drapiące gardło idealnie sprawdzą się naturalne specyfiki z babcinej apteczki. Sok z malin bez cukru, syrop z czarnego bzu, aronii, czarnej porzeczki, pigwy, rokitnika czy imbiru - wszystkie do kupienia w naszych delikatesach. Polecamy także duży wybór miodów z polskiej pasieki - w dużych i mniejszych słoiczkach, czyste lub z dodatkiem liofilizowanych owoców - malin, truskawek, borówek czy aronii. Dla koneserów - miód z cynamonem :-)
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu.