Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Za nami 4. edycja Gali Charytatywnej "Ty fundujesz dobro".

Dodano: 2017-11-23 15:24:22

22 listopada br. (środa) w Teatrze Kamienica w Warszawie odbyła się 4. edycja Gali Charytatywnej TY FUNDUJESZ DOBRO podczas, której miał miejsce finał najważniejszego konkursu branży kynologicznej TOP FOR DOG.

Wzruszająca Gala Charytatywna TY FUNDUJESZ DOBRO pod hasłem Adoptuj seniora pozwoliła na udzielenie wsparcia trzem organizacjom zajmującym się psimi seniorami, którzy mają niestety nikłe szanse na adopcję, ale dzięki takiej akcji niektórzy z nich znaleźli dom, a także dzięki przekazanym środkom finansowym i materialnym mogą poprawić im byt.

Fundacja Węgielek, która a od 5 lat zajmuje się̨ niesieniem pomocy zwierzętom – ofiarom ludzkiej bezmyślności i okrucieństwa, zapewniając im stałą opiekę̨ lekarzy weterynarii.

Schronisko na Paluchu od lat chroni bezdomne zwierzęta, stwarzając im drugą szansę. Schronisko to nie dom docelowy dla bezdomnych zwierząt. To jedynie przystanek na ich trudnej drodze życia. Przystanek pomiędzy jednym domem a drugim domem - podsumował Henryk Strzelczyk dyrektor schroniska.

Staruszkowo, jest takie miejsce na ziemi, gdzie kocha się za nic, to Staruszkowo. Kilku staruszków miało szczęście trafić w swoim życiu na Panią Krysię Seemayer, która swoje wielkie serce oddała psim emerytom, otwierając Staruszkowo. Stworzyła jedyne w swoim rodzaju miejsce, które stało się prawdziwym, kochającym i ciepłym domem dla zwierzaków bez szans na adopcję.

Dodatkowo jest nadal prowadzona akcja na FB Adoptuj seniora - Pokochaj staruszka. "Zależy nam na adopcji seniorów, które zasługują na to by swoje ostatnie lata życia spędzić otoczone miłością i ciepłem" - powiedziała Nina Gowin, pomysłodawczyni. Do akcji włączyło się wiele znanych osób. Dołącz do akcji  #pokochajstaruszka.

Do czynienia dobra i pomocy czworonożnym przyjaciołom przyłączyły się swoimi działaniami: Agnieszka Włodarczyk, jurorka konkursu Topfordog i Osobowość Roku 2014, Michał Olszański Osobowość Roku 2016, Karolina Pilarczyk, Eliza Gwiazda, Agnieszka Mrozińska, Kasia Nova, Joanna Majstrak, Stan Borys, Adrian Mielnik, Jarosław Milner.

fot.Robert Kobyliński

Na Galę przyjechali Ratownicy z Jednostki Ratownictwa Specjalistycznego OSP we Wrocławiu wraz ze swoimi czworonogami Jadwigą i Grafenem, aby podziękować za okazane podczas ubiegłorocznej Gali wsparcie i zaprezentować zakupione auto, które jest teraz na etapie doposażania w specjalistyczny sprzęt. Za pośrednictwem strony https://pomagam.pl/autodlapsow można też jeszcze przekazać dowolną kwotę na doposażenie auta. Zapraszamy także na stronę jednostki OSP JRS www.psyratownicze.pl gdzie można zobaczyć jak wygląda praca dwu i czteronożnych ratowników.

Druga część Gali miała charakter oskarowy, była dedykowana finałowi i laureatom konkursu TOP FOR DOG 2017.

TOP FOR DOG ma na celu nagrodzenie tych produktów i usług  dla psów, które w znaczący sposób wyróżniają̨ się̨ na rynku dzięki walorom jakościowym i użytkowym, jak również kształtują trendy na tym rynku, poprzez swoją innowacyjność. Pomagając w dokonywaniu najlepszych wyborów konsumenckich dla pupili.

Obserwujemy, że z roku na rok wzrasta zainteresowanie konkursem. W tym roku ocenie zostało poddanych w 16 kategoriach, 85 produktów dla psów,  plus  sklepy stacjonarne i internetowe, kliniki weterynaryjne oraz sportowiec roku i inicjatywa społeczna. Zgłoszenia do 4 edycji konkursu Top for Dog, zasługują na miano najlepszych z najlepszych na rynku - powiedziała Nina Gowin pomysłodawczyni i organizatorka konkursu i Gali, wydawca dwumiesięcznika Dog&Sport.

Kapituła w składzie: Nina Gowin pomysłodawca konkursu i Gali, wydawca Dog&Sport, Agnieszka Włodarczyk aktorka działająca od lat na rzecz zwierząt i świadomej adopcji, Alicja Kulbicka wydawca magazynu Rynek Zoologiczny, Edyta Winiarska dyrektor największych targów Pet Fair, Urszula Charytonik sędzia kynologiczny, Karolina Hołda – dietetyk zwierzęcy, Piotr Awencki – szkoleniowiec psów, Dariusz Radomski – propagator sportów kynologicznych. Szczegóły na www.topfordog.pl

Całość wydarzenia uświetnił bardzo energetyczny występ Grupa MultiVisual finaliści programu Mam Talent.

Galę poprowadził Tomek Dunowski  dziennikarz Radia Kolor, które było patronem medialnym wydarzenia.

Podziel się: