Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Podcasty

Kawałek Polski 27.02.2023

Martyna Wawryło powróciła po krótkim urlopie i zaprasza na najnowsze wydanie Kawałka Polski w Radiu Kolor.

Zbawienie w pracy: Ajahn Hubert

Ajahn Hubert jest jednym z nielicznych w Polsce nauczycieli buddyjskich, wywodzących się z tradycji theravāda. Spędził 10 lat jako mnich, a obecnie – w stanie świeckim – przekazuje nauki Buddhy w naszym ojczystym języku. Po 25 latach nieobecności w kraju powrócił, by kontynuować swoją misję nauczania, rozpoczętą w leśnym klasztorze Suan Mokkh. O tym co dziś daje nam medytacja i jak zacząć opowiedział nam na antenie Radia Kolor. 

Pełna kultura 26.02.2023

Wydawałoby się, że o nurkowaniu wiemy dużo. Ale czy słyszeliście o nurkowaniu w stroju syreny? Więcej na ten temat w dzisiejszym odcinku Pełnej kultury.

Stolica historii 25.02.2023

„O warszawiakach nad Sekwaną”. O co dokładnie chodzi? Wyjaśnia Sławomir Górzyński z Towarzystwa Miłośników Historii.

Pomoc kuchenna 23.02.2023

Ostatnie dni karnawału za nami. Kiedyś w tym okresie na polskich stołach królował śledź. I to właśnie o śledziach będzie dzisiaj mowa. Na Pomoc kuchenną zaprasza Bartek Wejman.

Dzień barwny: Agata Kondej

3 lutego to Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Depresja jest już chorobą cywilizacyjną. O tym jak się objawia, jak pomóc bliskim, którzy cierpią i jak uchronić przed nią dzieci opowiada dyplomowana psycholożka - Pani Agata Kondej.

W dobrą stronę: Magda Wójcik (Goya)

Kilka dni temu zespół Goya zapowiedział nadchodzącą płytę utworem „Zgaś papierosa i odejdź”. Na miesiąc przed premierą ósmego już albumu miałem okazję porozmawiać z Magdą Wójcik o tym, jak brzmi Goya i nie tylko. Sanah i Tribbs - co łączy ich z Magdą? Czym jest emocjonalny uniwersalizm? 

O tych i o wielu innych sprawach z przyjemnością porozmawiałem w Radiu Kolor z Magdaleną Wójcik.

Bardzo, bardzo zapraszam, Adam Gołaszewski.

Sekrety brzmienia 21.02.2023

Kilkaset lat temu włoscy kompozytorzy wypracowali system, którego do tej pory nikt nie udoskonalił. Jeśli coś brzmi piano, to na pewno nie jest forte. 

Włoszczyzna decyduje o brzmieniu od wieków i to nią dzisiaj się zajmiemy. Zapraszam, Adam Gołaszewski.

Pełna kultura 19.02.2023

Wycieczki w górach odprężają, relaksują i często zachwycają. Dziś skupimy się na tym ostatnim. Czy wiecie, że na skałach góry Tianzhu znajdziemy liczne kaligrafie, a część ze skał swoim kształtem przypomina zwierzęta? Zapraszamy na najnowszy odcinek Pełnej kultury.

Stolica historii 18.02.2023

Dzisiaj Hanka Warszawianka przybliżyła historię ulicy Chocimskiej, która ma „słodko-gorzką” historię. Dlaczego tak jest? O tym w Stolicy historii.

Pomoc kuchenna 16.02.2023

Dziś nie mogło być innego tematu… Tak, będzie o pączkach, ale w nieco historycznym wydaniu.

W dobrą stronę: Piotr Odoszewski

Dziś Adam Gołaszewski gościł Piotra Odoszewskiego. Piotrek przyniósł ze sobą utwór, którym po raz pierwszy na antenie mógł podzielić się ze słuchaczami - tak osobiście! Posłuchajcie rozmowy wokół debiutanckiego utworu Piotra „Poza tym”. 

Sekrety brzmienia 14.02.2023

Equalizer to dziś niemal nieodłączny element każdego zestawu audio - to dzięki niemu możemy „dodać basu” albo „odjąć środka”, poprawiając tym samym dźwięk jaki płynie z naszych głośników. Jak co wtorek, bardzo zapraszam.

K2 – Spotkanie na szczycie & Dom Mody Klif: Aleksandra Flakiewicz-Kwapisz

Co wpływa na nasze miłosne wybory? Jak ze sobą rozmawiać, kiedy już w tym związku jesteśmy? Albo czy kłótnia może mieć pozytywny wpływ na nasze relacje? O tym w ramach K2 – Spotkanie na szczycie & Dom Mody Klif opowiada psycholożka Aleksandra Flakiewicz-Kwapisz.

Kawałek Polski 13.02.2023

Kawałek Polski w poniedziałki o 21:00 na 103 FM. Zaprasza Martyna Wawryło.

Pełna kultura 12.02.2023

Stacja kosmiczna Tiangong rozpoczęła swoją działalność. W tym miejscu będą pracować astronauci z wielu państw świata – m.in. z Polski. To miejsce naszpikowane nowoczesnymi rozwiązaniami. Innowacyjne technologie pozwolą miedzy innymi hodować w kosmosie rośliny. Więcej o Tiangong w Pełnej kulturze.

Stolica historii 11.02.2023

Zofia Chyra-Rolicz przybliżyła postać Marii Konopnickiej, która przeprowadziła się do Warszawy w wieku 36 lat. Jak wyglądało jej życie w stolicy, czym się zajmowała? O tym w najnowszym wydaniu Stolicy historii.

Kawałek Polski 06.02.2023

Godzina z muzyką tylko od polskich wykonawców. Kawałek Polski w Radiu Kolor. Zaprasza Martyna Wawryło.

Weekend z Kolorem: Światowy Dzień Walki z Rakiem

4 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Rakiem. Profesor Jakub Żołnierek wypowiedział się w temacie raka prostaty. Czego się wystrzegać, na co zwrócić uwagę i jak przebiega leczenie? O tym w podcascie.

Pełna kultura 05.02.2023

Święto Lampionów jest zwieńczeniem Święta Wiosny czyli obchodów Chińskiego Nowego Roku. Tego dnia ulice chińskich miast i miasteczek udekorowane są kolorowymi świetlnymi ozdobami. Więcej o tym wyjątkowym dniu w Pełnej kulturze.

Stolica historii 04.02.2023

W 1935 roku zarząd miejski Warszawy opracował mapy przyszłości. Czy wizje pokryły się z rzeczywistością? O Tym w najnowszym wydaniu Stolicy historii.

Pomoc kuchenna 02.02.2023

Dziś w Pomocy kuchennej główną rolę odegra tłuszcz. O jego właściwościach opowiedział Bartek Wejman.

Sekrety brzmienia 31.01.2023

Co ma wspólnego kostka ze zjawiskami paranormalnymi? Światem gitary rządzą nieznane ludzkości prawa. Dzisiaj ponownie spróbujemy zrozumieć świat gitary, choć nie tylko gitary. Zapraszam, Adam Gołaszewski.

Kawałek Polski 30.01.2023

Poniedziałek, godz. 21:00 to czas na Kawałek Polski w Radiu Kolor. W dzisiejszym wydaniu nie zabraknie muzycznych premier. Będzie m.in. nowość od Arka Kłusowskiego, który osobiście opowie o swoim najnowszym singlu. Na godzinną porcję muzyki od polskich wykonawców zaprasza Martyna Wawryło.

Pełna kultura 29.01.2023

Dziś usłyszycie o produkcji wyjątkowych chińskich ciasteczek. Do ich wyrobu używa się mąki i… płatków róży. Brzmi ciekawie, a jak smakuje? Posłuchajcie najnowszego wydania Pełnej kultury.

Stolica historii 28.01.2023

Powracamy do zimowych atrakcji Warszawy. W dzisiejszym odcinku Hanna Dzielińska (Hanka Warszawianka) opowiedziała o Palais de Glace, czyli o całorocznym lodowisku, które funkcjonowało przy Pałacu Kossakowskich.

Pomoc kuchenna 26.01.2023

Kolejne warzywo powraca na stół. Tym razem Bartek Wejman promował właściwości smakowe i estetyczne niedocenianego w Polsce kalafiora.

fot. Radio Kolor

Dzień barwny: Karolina Badach

Joga – każdy słyszał, coś tam słyszał… Więc tu usłyszycie więcej! Na przykład o tym, że można pójść na pierwsze zajęcia i być z nich totalnie nie zadowolonym, a potem…otworzyć własną szkołę!

Karolina Badach jest przykładem, osoby która nie zakochała się w Jodze od pierwszego wejrzenia, ale ostatecznie zakochała się na zabój! Tą miłością zaraża w New Moon Joga Studio przy Hożej!

Czy Joga to tylko sport? Czym jest medytacja? Na co to komu potrzebne?! Zapraszam do posłuchania, a w imieniu Karoliny na zajęcia ja się wybieram, bo tam mnie jeszcze nie było – Alicja Bendkowska.

Sekrety brzmienia 24.01.2023

Muzyczne esperanto. Kropki, kreski, brzuchy zamalowane bądź puste, a to wszystko rozmieszczone gdzieś na pięciolinii. Fenomen nut - część pierwsza, bo na pewno nie ostatnia. Zapraszam, Adam Gołaszewski.

Kawałek Polski 23.01.2023

Jakich polskich piosenek słuchało się w 1993 roku? Martyna Wawryło zaprasza na specjalne wydanie Kawałka Polski.

30 urodziny Radia Kolor - Michał Olszański

Kto był "ojcem" redakcji sportowej w Kolorze? Oczywiście Michał Olszański, który opowiedział o naszych początkach w trakcie urodzinowego programu Koloru.

30 urodziny Radia Kolor - Kasia Sławińska

Kasia to dziś twarz "Faktów TVN". Swoją zawodową karierę zaczynała w Radiu Kolor. Była z nami od samego początku do 1997 roku. 

30 urodziny Radia Kolor - Igor Sokołowski

Igor Sokołowski dziś to poważny pan od newsów w Polsat News. Jednak na początku XXI wieku w Kolorze był nie do końca poważnym prezenterem... ;)

30 urodziny Radia Kolor - Agnieszka Gozdyra

Agnieszka to prawdziwy długodystansowiec! Była z nami w latach 1994-2005. W dniu naszych 30 urodzin ponownie odwiedziła studio Radia Kolor.

30 urodziny Radia Kolor - Marcin Szewczyk

Marcin Szewczyk był z nami w latach 1997-2005. I m.in. współprowadził poranek z Tomkiem Bryczkiem. Jak wspomina te czasy?

Weekend z Kolorem: kampania społeczna „Za głosem serca”

Niewydolność serca jest ciężką chorobą, rokującą często gorzej niż choroby nowotworowe. Medycyna uznaje ją za poważne, przewlekłe schorzenie, wymagające wspólnego wysiłku, począwszy od zwiększania świadomości choroby, możliwości jej zapobiegania, aż po jej leczenie i opiekę nad pacjentem. Świadomość społeczna nie jest w tym zakresie wystarczająca. Aby to zmienić, prowadzone są działania edukacyjne w ramach kampanii pod hasłem „Za głosem serca”, którą wspiera firma Boehringer Ingelheim.

Pełna kultura 22.01.2023

Herbata – jeden z najbardziej popularnych wytworów pochodzących z Chin. Jak wygląda tradycyjna kultura jej parzenia? Odpowiedź w Pełnej kulturze.

Stolica historii 21.01.2023

Fryderyk Skarbek – ojciec polskiej myśli ekonomicznej. Pochodził z Torunia, ale uznawał się za warszawianina. Dlaczego tak było? Więcej o tej postaci w najnowszym wydaniu Stolicy historii.

Pomoc kuchenna 19.01.2023

Czy czarna porzeczka dobrze łączy się z wytrawnymi potrawami? O tym w najnowszym wydaniu Pomocy kuchennej.

Tydzień ekspercki: Hotele Arche

Aby w czasie ferii można było porządnie odpocząć, warto je spędzić w miejscach nieoczywistych – pełnych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Kilka z nich wymienił Kamil Maciąg – dyrektor działu sprzedaży i marketingu Hoteli Arche.

W dobrą stronę: Paweł Płoski

Dziś trochę pofikamy. Koziołek Matołek niech będzie mocnym punktem wyjścia do tego fikania. O nowej wystawie (i nie tylko) porozmawiałem z dyrektorem Muzeum Karykatury, Pawłem Płoskim. Zapraszam, Adam Gołaszewski. 

Sekrety brzmienia 17.01.2023

Dźwiękowy plik, który nie idzie na skróty. Bezkompromisowy i stuprocentowy cyfrowy dźwięk. Przed Państwem format WAV.

Kawałek Polski 16.01.2023

Godzina z muzyka od polskich artystów. Na Kawałek Polski zaprasza Martyna Wawryło.

Dzień z Pałacem Mała Wieś

W ramach Dnia z… Justyna Sokołowska porozmawiała z Tomaszem Barańskim – dyrektorem czterogwiazdkowego hotelu Pałac Mała Wieś, który opowiedział o historii obiektu, atrakcjach hotelu oraz o tym, dlaczego Pałac Mała Wieś jest nazywany „miejscem spełnionych marzeń”.

Tydzień ekspercki: Uczelnia Łazarskiego

Jak wykorzystuje się sztuczną inteligencję w nauce i w jakie kierunki warto inwestować? W Radiu Kolor powiedzieli o tym eksperci z uczelni Łazarskiego: mgr Zbysław Ziemacki, dr hab. n. med. Bartłomiej Kwiek, dr hab. Justyna Król-Całkowska

Pełna kultura 15.01.2023

Dziś tematem przewodnim będzie muzyka. Nauczymy się gry na guqin – jednym z tradycyjnych instrumentów Państwa Środka.

Stolica historii 14.01.2023

Gdzie w latach ubiegłych w Warszawie uprawiano sporty zimowe? Czy wiedzieliście, że na Mokotowie znajdowała się skocznia narciarska, która funkcjonowała również latem? Te i inne ciekawostki opowiedziała Hanna Dzielińska, czyli Hanka Warszawianka.

Dzień barwny: Zofia Bojańczyk

Pani Zofia Bojańczyk z Muzeum Historii Żydów Polskich Polin opowiada jak i dlaczego warto zostać wolontariuszem Akcji Żonkile. Jak wygląda proces rekrutacji? Czego można się nauczyć? Jak wygląda sama praca 19 kwietnia? O tym w podcaście.

Pomoc kuchenna 12.01.2023

Bartek Wejman zaprasza na meksykański karnawał w Warszawie. W najnowszym odcinku pojawił się przepis na Guacamole oraz na domowe nachosy. Pomoc kuchenna w czwartki o 20:15 na 103 FM.

Sekrety brzmienia 10.01.2023

Empetrójka. MP3. Standard nad standardy. Dlaczego akurat ten plik towarzyszy nam od dawna?

Kawałek Polski 09.01.2023

Kawałek Polski w Radiu Kolor w poniedziałki o 21:00. Zaprasza Martyna Wawryło.

Pełna kultura 08.01.2023

Czy wiecie czym jest Guochao? Ten nowy trend jest coraz bardziej popularny w Państwie Środka. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź znajdziecie w najnowszym wydaniu Pełnej kultury.

Stolica historii 07.01.2023

„Królowa kanałów”, takim przydomkiem była określana Natalia Sendys – uczestniczka Powstania Warszawskiego. Jej postać przybliżyła Agnieszka Cubała - autorka książek o Powstaniu Warszawskim.

Pomoc kuchenna 05.01.2023

Karnawał rozpoczęty! A jak karnawał, to faworki. Przepis na te łakocie w najnowszym wydaniu Pomocy kuchennej podał Bartek Wejman.

fot. Radio Kolor

Zbawienie w pracy: Justyna Moraczewska

Czy superfacet istnieje? To pytanie zadaje sobie wiele kobiet i nad tym także zastanawiały się autorki książki "Superfacet. Jak znaleźć właściwego mężczyznę" - Alina Adamwicz i Justyna Moraczewska. Jak zatem wygląda sytuacja z perfekcyjnymi mężczyznami? Co to oznacza? I czy tacy w ogóle istnieją? O tym Martynie Wawryło opowiedziała w studiu Radia Kolor Justyna Moraczewska.

Kolor po godzinach: Adriana Porowska

Jak pomagać osobom w kryzysie bezdomności w zimie? Jak ich zauważać? Jak pomagaliśmy i pomagamy uchodźcom z Ukrainy w Warszawie? Co możemy zrobić dziś? O tym Adriana Porowska, prezeska Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej.

Sekrety brzmienia 03.01.2023

Kiedyś sprężynowy, dziś cyfrowy. Rewerberacja, dla przyjaciół po prostu reverb. Dziś o pogłosie.

Kawałek Polski 02.01.2023

W pierwszym wydaniu Kawałka Polski w 2023 roku nie zabraknie muzycznych podsumowań. Zaprasza Martyna Wawryło.

Dzień barwny: Łukasz Jesiotr

Tym Razem Radio Kolor odwiedził Łukasz Jesiotr, który na co dzień jest trenerem personalnym. Mamy czas postanowień noworocznych więc i o nich jest tu parę słów, ale głównie o tym jak to dobrze się poruszać, a także, jak to było w pandemii i co dobrego z tego wyszło? No i czy można jeść owoce po północy? ;)

Zapraszam do odsłuchu.

Alicja Bendkowska

Stolica historii 31.12.2022

W jaki sposób powstawała mapa Warszawy? Okazuje się, że nie brakowało na niej fikcyjnych obiektów. Więcej w najnowszym wydaniu Stolicy historii w Radiu Kolor.

Pomoc kuchenna 29.12.2022

Jakie dania warto przygotować na zabawę sylwestrową? O tym w najnowszym wydaniu Pomocy kuchennej.

Sekrety brzmienia 27.12.2022

Odkąd chodzimy po tej planecie, słyszymy w stereo. Słyszymy i najczęściej słuchamy. Dziś opowiadam o stereofonii, zapraszam.

Stolica historii 24.12.2022

Agnieszka Cubała z Towarzystwa Miłośników Historii zaprasza na świąteczne wydanie Stolicy historii, w którym opowiedziała, jak Warszawiacy obchodzili ten wyjątkowy czas w czasie okupacji wojennej.

Zbawienie w pracy: Edyta Jungowska

Edyta Jungowska zna się na literaturze dziecięcej. Ostatnio na tapet wzięła opowieść Michaela Endego 'Kuba Guzik i Maszynista Łukasz" - piękna historia o tolerancji, przyjaźni i... No właśnie o czym jeszcze? O tym usłyszycie od samej Edyty Jungowskiej.

Świąteczna Mazo-przygoda: Radom

Świąteczna Mazo-przygoda dobiegła końca. Naszym ostatnim przystankiem było Muzeum Wsi Radomskiej. Dziękujemy, że byliście z nami!

Dzień barwny: Patryk Tomaszewski

Czym jest Pilates? Myślałam, że wiem a okazało się, że nie wiem nic. :)

Na szczęście mój Gość – Patryk Tomaszewski z Alter Pilates Studio – wie dobrze i wie jak to wytłumaczyć. Dobrze poznać kolejną osobę z fajną sportową zajawką! Wy też go poznajcie i tu i na 103 fm w „(S)Ali Gimnastycznej”

Sekrety brzmienia 20.12.2022

Bez perkusji nie ma świąt. Tę śmiałą tezę zamierzam dziś udowodnić! Zapraszam na świąteczne Sekrety brzmienia.

Kawałek Polski 19.12.2022

Martyna Wawryło zaprasza na spotkanie z muzyką od polskich wykonawców. W dzisiejszym wydaniu nie zabraknie utworów ze świątecznym akcentem.

Pełna kultura 18.12.2022

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym skąd w Łazienkach Królewskich znalazł się Ogród Chiński i dlaczego świat tak bardzo pokochał chińską porcelanę, jedwab czy herbatę? Odpowiedzi znajdziecie w podcaście.

Świąteczna Mazo-przygoda: Klimczyce-Kolonia

Dziś zawędrowaliśmy aż pod granicę województwa mazowieckiego i podlaskiego. Odwiedziliśmy miejscowość Klimczyce-Kolonia i sprawdziliśmy, jakie świąteczne tradycje wiążą się z tym regionem.

Stolica historii 17.12.2022

Dzisiejsze wydanie Stolicy historii poświęcono postaci Stefana Starzyńskiego. Tę postać przybliżyła dr Beata Michalec.

Tydzień ekspercki: Viessmann

O ekonomicznym i bezemisyjnym ogrzewaniu domów oraz o prądzie solarnym – w tym temacie wypowiedzieli się w Radiu Kolor Sylwia Sowa oraz Marcin Ponarski – eksperci marki Viessmann.

Pomoc kuchenna 15.12.2022

Kuchnia to nie tylko gotowanie, to szereg chemicznych i fizycznych doświadczeń. O magii w kuchni – w jaki sposób wzniecić apetyt gości i co należy połączyć aby danie zadowoliło ich kubki smakowe? O tym w najnowszym docinku Pomocy kuchennej.

Świąteczna Mazo-przygoda: Ostrołęka

W grudniu zabieramy Was w świąteczną podróż po Mazowszu. Poznajemy niezwykłe historie, ludzi i świąteczne tradycje. Tym razem odwiedziliśmy Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce.

Kawałek Polski 12.12.2022

Kawałek Polski w poniedziałki o 21:00 na 103 FM. Zaprasza Martyna Wawryło.

Pełna kultura 11.12.2022

Roboty są już codziennością i wyręczają człowieka w coraz większej liczbie czynności. Dla jednych to pozytywne, a dla drugich negatywne zdarzenie. W najnowszym odcinku Pełnej kultury dowiecie się nieco więcej o rozwoju nowoczesnej technologii.

Weekend z Kolorem: Cumulusy 2022

Podniebne akrobacje, loty balonem, skoki ze spadochronem - to wyzwanie dla odważnych! Pasjonaci sportów lotniczych każdego roku nagradzani są w plebiscycie Cumulusy. Właśnie wystartowała 8. edycja, o której rozmawialiśmy z Krzysztofem Sondejem - pilotem, menedżerem sportowym.

Świąteczna Mazo-przygoda: Sanniki

W grudniu zabieramy Was w świąteczną podróż po Mazowszu. Poznajemy niezwykłe historie, ludzi i świąteczne tradycje. Tym razem odwiedziliśmy Oranżerię w Sannikach.

Stolica historii 10.12.2022

Dzisiejsze wydanie Stolicy historii poświęcono dwóm charakterystycznym postaciom sportu - Stanisławie Walasiewicz – popularnej biegaczce w czasach przedwojennych oraz Zofii Smętek – oszczepniczce i tenisistce stołowej. Ich życiorysy przytoczył Robert Gawkowski z Towarzystwa Miłośników Historii.

Wieczór Ekspertów z Credit Agricole

Jak oszczędzać pieniądze i środowisko? Jak założyć konto bez wychodzenia z domu oraz jak zwiększać zyski sklepu internetowego? Na te pytania odpowiedział Przemysław Przybylski – ekspert banku Credit Agricole.

Czy Polacy wylecą na święta?

Coraz więcej z nas decyduje się spędzić święta poza domem. Jakie destynacje świątecznych wyjazdów są najpopularniejsze? Opowiedziała nam o tym Dominika Jurkowska z Exim Tours.

fot. Radio Kolor

W dobrą stronę: Piotr Kwiecień

Piotr Kwiecień - dyrektor generalny Rady Reklamy opowiedział o zbliżającej się konferencji i o tym, w jaki sposób do niej dołączyć. Poza tym porozmawialiśmy o ostrożności przy reklamie w ogóle. Czym jest dobra reklama? Czy reklama dryfuje pomiędzy nieprawdą a prawdą?

Świąteczna Mazo-przygoda: Liw

W grudniu zabieramy Was w świąteczną podróż po Mazowszu. Poznajemy niezwykłe historie, ludzi i świąteczne tradycje. Tym razem odwiedziliśmy Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie.

Sekrety brzmienia 06.12.2022

Po tempie czas na kolejny element utworu muzycznego. Dury nie tylko brzuszne, a mole nie tylko w szafach! Przed Państwem tonacja.

Kawałek Polski 05.12.2022

Jak co tydzień, Martyna Wawryło zaprasza na Kawałek Polski w Radiu Kolor. Dzisiaj mniej mówienia, a więcej muzyki.

Pełna kultura 04.12.2022

Ponownie przenosimy się do Pekinu. Dlaczego w Chinach pije się gorącą wodę i skąd jej popularność? Jakie inne napoje wybierają młodzi Chińczycy? Posłuchajcie podcastu.

Świąteczna Mazo-przygoda: Czersk

W grudniu zabieramy Was w świąteczną podróż po Mazowszu. Poznajemy niezwykłe historie, ludzi i świąteczne tradycje. Tym razem odwiedziliśmy Zamek Książąt Mazowieckich w Czersku.

Stolica historii 03.12.2022

Zapraszamy na kolejne wydanie Stolicy historii. W dzisiejszym odcinku usłyszycie o Tekli Bądarzewskiej-Baranowskiej.

Rozmowa w Radiu Kolor: Jacek Czauderna

W Warszawie powstawał klub Avangarda - nowa przestrzeń dla przedsiębiorców. Jednym z pomysłodawców jest Jacek Czauderna, który w Radiu Kolor opowiedział nieco więcej o tym projekcie i zaprosił na specjalne wydarzenie, które odbędzie się 10 grudnia o godz. 12:00, a jest nim Otwarte Spotkanie Klubu Biznesu MSP AVANGARDA.

Pomoc kuchenna 01.12. 2022

Jak już wiemy, Bartek nie jest fanem indyka, ale w dzisiejszym wydaniu Pomocy kuchennej postanowił „przeprosić się” z tym ptakiem i podał specjalny przepis na danie z indykiem w roli głównej.

Rozmowa w Radiu Kolor: Anna Mioduska, Katarzyna Nicewicz

Jak pomóc osobom w kryzysie bezdomności? Ile pieniędzy udało się zebrać w ramach akcji „Wszyscy do wioseł” i dlaczego problem osób bez domu jest tak złożony - o tym Alicja Bendkowska rozmawiała z Anną Mioduską z Fundacji Legii i Katarzyną Nicewicz z Fundacji „Daj Herbatę”.

Sekrety brzmienia 29.11.2022

Tempo - podstawowy składnik każdego utworu muzycznego. Niby fundament, a często nie zwracamy na te podstawy uwagi. A co w tej kwestii ma do powiedzenia rytm?

Kawałek Polski 28.11.2022

Gościem dzisiejszego programu był Leski, który opowiedział o tym, jak wglądała jego droga do muzyki oraz zdradził, dlaczego na przestrzeni lat zmienił klimat swoich utworów. Kawałek Polski w poniedziałki o 21:00 w Radiu Kolor.

fot. Radio Kolor

Zbawienie w pracy: Monika Sobień

„Jak porzucić Miliardera i przeżyć?” to tytuł najnowszej książki Moniki Sobień Górskiej, która ukazuje, jak wygląda życie najbogatszych rodzin, kiedy dochodzi w nich do rozwodu. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Martyny Wawryło z Moniką Sobień Górską.

Pełna kultura 27.11.2022

Czas na superbohaterów! Poznajcie psy poszukiwawczo-ratownicze. Jak wyglądają szkolenia takich psów w Chinach? Jaka musi być ich osobowość i co jeśli pupil nie ma humoru? Odpowiedzi w najnowszym wydaniu Pełnej kultury.

Stolica historii 26.11.2022

Co łączy Warszawę z Wenecją? Na to pytanie odpowiedział Adam Tyszkiewicz z Towarzystwa Miłośników Historii.

Weekend z Kolorem: Kasia Ptasińska

Uważaj, o czym zamarzysz, nim zdmuchniesz świeczkę urodzinową! Teatr Capitol zaprasza na "Prezent urodzinowy" w reżyserii Jerzego Bończaka. Kate gra w tej prześmiesznej komedii Kasia Ptasińska, która opowiedziałą nam o pracy przy spektaklu i swojej roli, ale nie tylko. Zdradziła też, dlaczego nie dojechała na premierę spektaklu i jak to jest być żoną polityka.

Wieczór Ekspertów z Ambasadą Urody

W tym tygodniu po godz. 18:00 mówiliśmy o chorobie stulecia, czyli o STRESIE. Zapytaliśmy ekspertów z kliniki medycyny estetycznej Ambasady Urody w Warszawie, czy istnieje sposób, aby zredukować stres, który wpływa negatywnie na nasze zdrowie i urodę. Porozmawialiśmy również o zbawiennym działaniu masaży, które powodują, że się rozluźniamy, poprawiamy krążenie krwi, przepływ limfy, a nawet przemianę materii.

Pomoc kuchenna 24.11 2022

Dziś Amerykanie obchodzą Święto Dziękczynienia, a w Polsce 24 listopada wypada… Dzień Buraka. I to właśnie temu warzywu Bartek Wejman poświęcił najnowsze wydanie Pomocy Kuchennej w Radiu Kolor.  

W dobrą stronę: Joanna Domżał-Wiśniewska

Czy jest sposób na sztuczne pompowanie cen? Jak działa dyrektywa „Omnibus”? „Omnibus” vs Black Friday – mówi adw. Joanna Domżał-Wiśniewska.

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTP [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => podcasty(/) [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => podcast [controller] => podcast [action] => list [page] => 1 ) [_route_regex:protected] => #^podcasty(?:/(?P[^/.,;?\n]++))?$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTP ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => podcast [_controller:protected] => podcast [_action:protected] => list [_uri:protected] => podcasty/3 [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [page] => 3 [uri] => podcasty/3 [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => podcasty(/) [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => podcast [controller] => podcast [action] => list [page] => 1 ) [_route_regex:protected] => #^podcasty(?:/(?P[^/.,;?\n]++))?$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1696045332 ) )