Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Podcasty

Dlaczego na budowach w mieście w weekend nic się nie dzieje?

Dlaczego przy tak ważnych inwestycjach jak przebudowa Trasy Łazienkowskiej w trakcie weekendów nic się nie dzieje? Czy tak jest taniej? Czy to się opłaca? O tym rozmawialiśmy z Adrianem Furgalskim, Prezesem Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.

Kawałek Polski 03.10.2022

Godzina z muzyką od polskich wykonawców. Na Kawałek Polski zaprasza Martyna Wawryło.

Pełna kultura 02.10.2022

Będzie smacznie! Zobaczcie, jak wygląda zongzi, czyli popularny chiński deser na bazie kleistego ryżu serwowany na słodko lub słono. Jest to najważniejszy obyczaj kulinarny Święta Smoczych Łodzi. Jakie są inne tradycje tego święta? Skąd popularność zongzi i jak smakuje? Odpowiedzi znajdziecie w podcascie.

Weekend z Kolorem: Joanna Warpas i Danuta Awolusi

Jooanna Warpas i Danuta Awolusi wspólnie napisały ksiażkę pt. "Mam już dość". Rocznie rozwodzi się ponad sześćdziesiąt tysięcy par małżeńskich w Polsce, a kulisy tych rozwodów są niekiedy dramatyczne, wiążą się z odarciem z intymności na sali sądowej, ale też trudnościami z powrotem do normalnego życia po zapadnięciu wyroku. Książka ma być wspierciem dla osób będących w podobnych sytuacjach, jak jej bohaterki.

Kawałek Polski 26.09.2022

Kawałek Polski w poniedziałki o 21:00 w Radiu Kolor. Zaprasza Martyna Wawryło.

Pełna kultura 25.09.2022

Poznajcie Święto Środka Jesieni, które uważane jest za jedno z najważniejszych świąt w Chinach.

Weekend z Kolorem: Tomasz Barański

Tomek Barański to tancerz i choreograf, założyciel grupy tanecznej Next Dance, która uczestniczyła w tym roku w wielu ważnych wydarzeniach kulturalnych w Polsce. Zapewniła też taneczne atrakcje uczestnikom aż dwóch tegorocznych pikników Radia Kolor, które odbyły się w Parku Kultury w Powsinie. Tomek opowiedział nam o Barański Art Space, czyli nowym miejscu na mapie Warszawy z zajęciami m.in. z bachaty, tańca w stylu hip hop, jazz, tik tok, baletu, aktorstwa, śpiewu i jogi.

fot. Radio Kolor

Zbawienie w pracy: Monika Masalska

Jesienne polecenia podróżnicze, takie zawsze się przydają, szczególnie jeśli w okolicy jest tyle do zwiedzenia. Gdzie wybrać się jesienią, żeby spędzić miło czas? Co ciekawego zobaczyć na Mazowszu? O tym opowiedziała Monika Masalska z bloga Mikrowyprawy z Warszawy.

fot. Radio Kolor

Kolor po godzinach: Ewa Ewart

Co jest najważniejsze w filmie dokumentalnym – temat czy bohater? Miedzy innymi na to pytanie odpowiedziała Ewa Ewart – dziennikarka, producentka filmów dokumentalnych.  

Kolor po godzinach: Herckeloty

Teatr improwizowany – czyli sztuka bez scenariusza, bez suflera i bez wyuczonych dialogów. Czym się jeszcze wyróżnia? W Radiu Kolor opowiedzieli o tym Gabriela Golińska oraz Adam Fidusiewicz – członkowie grupy Hercklekoty.   

Kawałek Polski 19.09.2022

Pamiętacie głos wokalistki zespołu Firebirds, którego piosenkę pod tytułem "Harry" w latach 90-tych śpiewała cała Polska? Teraz Joanna Pyrkiewicz wraca w nowym, muzycznym wydaniu razem z Pawłem Krawczykiem jako zespół Anieli. Jedna z lepszych, polskich płyt wydanych w ostatnim czasie i to właśnie od niej zaczął się ten Kawałek Polski. Do tego sporo debiutów, nowości i polskich perełek. Miłego słuchania!

Weekend z Kolorem: Marta Bąkowska, psycholog kliniczny dzieci i młodzieży

Jak wspierać dzieci i młodzież w pełnym wyzwań nowym roku szkolnym? Mówiła o tym Marta Bąkowska, dziecięcy psycholog kliniczny, specjalista psychologii klinicznej dzieci i młodzieży w Zakładzie Psychologii Zdrowia Instytutu Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Pełna kultura 18.09.2022

Czy zastanawialiście się kiedyś jaką drogę przemierzają Wasze paczki, kiedy zamawiacie je z Chin do Polski i co wspólnego ma z tym Jedwabny Szlak? Odpowiedź na to pytanie już w najbliższym wydaniu Pełnej Kultury.

fot. Radio Kolor

W dobrą stronę: Kataryniarz Jan

Kataryniarz Jan prosto z Rynku Starego Miasta opowiedział o swoim zamiłowaniu do warszawskiego folkloru.

Kawałek Polski 12.09.2022

Wrzesień, czas premier płytowych koncertów i nowości muzycznych, także tych polskich. Posłuchajcie, jak brzmi nowy Ralph Kamiński, Paula Roma czy też Kwiat Jabłoni coverujący Obywatela G.C. 

Pełna kultura 11.09.2022

W tym tygodniu w Pełnej kulturze coś dla ciała i dla ducha - czyli chińska sztuka walki wushu.

Weekend z Kolorem: Michał Śmielak. Postrach

7 września odbyła się premiera nowej książki Michał Śmielaka pt. "Postrach". Tym razem autor, z pochodzenia sandomierzanin, umieścił akcję w Warszawie, gdzie na strzeżonych osiedlach dochodzi do porwań młodych dziewczyn, córek zamożnych rodziców. Książka dotyka lęków rodziców o bezpieczeństwo swoich dzieci, ale i pojawia się refleksja na temat tego, jak daleko możemy się posunąć w zemście, czy dla pieniędzy. 

Przemek Staroń: Oświata 2022 - Z pustego i Salomon nie naleje

Gościem Adama Gołaszewskiego był Przemek Staroń, z którym rozmawialiśmy o zamieszaniu w systemie oświaty u progu nowego roku szkolnego.

Kawałek Polski 05.09.2022

Kawałek Polski powraca po wakacyjnej przerwie. A wraz z nim, świeża porcja muzycznych kawałków od polskich wykonawców.

Wpół do weekendu 31.08.2022

To już ostatnie wydanie „Wpół do weekendu”. Na deser odwiedziliśmy restaurację Rusiko, a przy stoliku, obok Martyny Wawryło zasiadły Katarzyna Miller oraz Natalia Kukulska.

Weekend z Kolorem: Broad Peak. Darowane życie

Monika Witkowska w 2015 r. jako ósma Polka zakończyła zdobywanie Korony Ziemi, dokonując tego w wersji rozszerzonej (zdobywając nie 7, a 9 szczytów, czyli: Everest, Denali, Kilimandżaro, Mount Vinson, Elbrus, Piramida Carstensza, Mont Blanc, Aconcagua i Góra Kościuszki). W 2022 roku, którego patronką jest Wanda Rutkiewicz, Monika jako druga Polka w historii (po Wandzie Rutkiewicz) zdobyła K2. O tych wyczynach rozmawiamy przy okazji premiery jej najnowszej książki "Broad Peak. Darowane życie".

Odpocznij na Mazowszu: Żyrardów

To już koniec naszej MAZOprzygody. Ostatnim przystankiem wakacyjnej trasy był Żyrardów. Dziękujemy, że byliście z nami!

Kolejowe ABC

O kampanii społecznej „Kolejowe ABC” opowiedział Tomasz Frankowski – rzecznik Urzędu Transportu Kolejowego.

Wpół do weekendu 24.08.2022

Dziś w programie „Wpół do weekendu” zapanował włoski klimat, a to za sprawą, że odwiedziliśmy restaurację Si. Przy wspólnym stoliku zasiedli Alicja Bendkowska, Bovska oraz Artur Barciś.

Weekend z Kolorem: Mały inżynier

Przyszłość to roboty, komputery, automatyzacja, dlatego tak ważne jest nastawienie na STEM, rozwijanie kompetencji kluczowych na rynku pracy. Jak zainteresować dziecko technologią, robotyką, programowaniem i naukami ścisłymi? Jak uczyć przedmiotów powszechnie uznawanych za trudne i nieprzyjemne w zupełnie innej formie oraz jak zorganizować przyjęcie urodzinowe inne niż wszystkie? O tym opowiedziała Joanna Szreder z Małego Inżyniera.

Odpocznij na Mazowszu: Pułtusk

Dziś skupiliśmy się na historii i atrakcjach turystycznych Pułtuska.

Wpół do weekendu 17.08.2022

Dziś program realizowaliśmy w restauracji Stacja Wawer. Odwiedzili nas Paulina Smaszcz oraz Grubson.

Weekend z Kolorem: Elżbieta Janicka, seksuolożka

W ramach kampanii realizowanej przez Fundację Mętlik w Głowie, 19 sierpnia w restauracji Florian odbędzie się kolejny event związany z kampanią Not perfect but HAPPY. Jedną z prelekcji, na temat zmysłowości i seksualności, wygłosi wtedy seksuolożka Ela Janicka. Dlaczego nie trzeba w sferze intymnosci dążyć do ideału i dlaczego nie jest nam to do szczęścia potrzebne - ekspertka wyjaśniła w Weekendzie z Kolorem.

Odpocznij na Mazowszu: Sierpc

Tym razem w programie Odpocznij na Mazowszu zapanował typowo wiejski klimat, a to za sprawą odwiedzin w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

Tydzień ekspercki: kolekcja hoteli Arche

Wcale nie trzeba wyjeżdżać za granicę aby zobaczyć malownicze krajobrazy i odpocząć w czasie wakacyjnych urlopów. Przekonywali nas o tym specjaliści z kolekcji hoteli Arche: Arkadiusz Żywiołek – dyrektor Arche Siedlisko, Grzegorz Orzełowski – dyrektor Zamku w Janowie Podlaskim, Jan Nosowicz – dyrektor Dworu Uphagena w Gdańsku oraz Aleksandra Latek-Mastalerz – dyrektor generalna Pałacu i Folwarku w Łochowie.

Wpół do weekendu 10.08.2022

Dziś mobilne studio Radia Kolor gościło w restauracji Banjaluka. Przy wspólnym stole zasiadła aktorka Katarzyna Żak, a kulisy kuchni bałkańskiej przybliżyła nam Karolina Ejchorszt – manager restauracji.

Odpocznij na Mazowszu: Siedlce

Siedlce to kolejny przystanek na naszej wakacyjnej trasie. Co warto zobaczyć w tym mieście? Odpowiedź w podcaście.

Wpół do weekendu 03.08.2022

W barze Upper Deck nasze mobilne studio odwiedziły Beata Pawlikowska oraz Urszula Dudziak.

Weekend z Kolorem: Masa Powstańcza 2022

W Weekendzie z Kolorem i z okazji 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zachęcamy do poznania historii walk Batalionu AK "Golski”. Szlakiem miejsc, których bronił batalion, 6 sierpnia o 17:00 wyruszy rowerowa Masa Powstańcza 2022.  O walkach powstańczych, historii oddziału i samej trasie opowie Piotr Wierzbicki, warszawski przewodnik, autor bloga Warszawa na wyrywki.

Weekend z Kolorem: Podróże kamperem

W ciągu ostatnich dwóch lat wzrosło zainteresowanie caravaningiem, a co za tym idzie - przybywa pól campingowych, dostosowanych do potrzeb podróżujących kamperami. Na co uważać, kiedy w podróż kamperem wyruszamy po raz pierwszy? Jakie kierunki w Polsce i na świecie warto wybrać i dlaczego? W Weekendzie z Kolorem wyjaśniał Jakub Kocjan z firmy KoKo Kamper.

Odpocznij na Mazowszu: Iłża

Dotarliśmy na południe Mazowsza, a dokładnie do Iłży. Co ciekawego można zobaczyć w tym miasteczku i okolicach? Odpowiedź w podcaście.

Wpół do weekendu 27.07.2022

Radio Kolor zawitało do restauracji Alebosco w Podkowie Leśnej. Nasze mobilne studio odwiedzili Arek Kłusowski oraz Rafał Bryndal.

Dzień z E.ON

W jaki sposób wytłumaczyć pojęcia z zakresu energetyki zwykłemu Kowalskiemu i na czym polega projekt „E.ON na językach”? Na te pytania odpowiedzieli Paweł Blados – certyfikowany konsultant prostego języka, koordynator komunikacji korporacyjnej w firmie E.ON oraz profesor Tomasz Piekot – językoznawca i trener prostego języka.

Weekend z Kolorem: Joga Festiwal w Wierchomli

Przed nami Joga Festiwal - X Górski Maraton Jogi. Zapowiada się fantastyczny czas dla miłośników praktykowania różnych stylów jogi, medycyny chińskiej, ekologii, ajurwedy czy permakultury. O programie tygodniowego pobytu w przepięknie usytuowanym Hotelu Wierchomla opowiedzieli Justyna Gliwicz, dyrektor marketingu i sprzedaży Hotelu Wierchomla Ski&Spa Resort oraz Wiktor Morgulec – dyplomowany nauczyciel jogi, założyciel Portalu JOGA-JOGA.PL.

Odpocznij na Mazowszu: Ostrołęka

W Ostrołęce dużą wagę przywiązuje się do tradycji. Jakie panują tutaj zwyczaje? Miedzy innymi o tym w najnowszym wydaniu „Odpocznij na Mazowszu”.

Wpół do weekendu 20.07.2022

Radio Kolor opuściło radiowe studio i razem z gośćmi odwiedza warszawskie restauracje. Dzisiaj Martynie Wawryło towarzyszyła aktorka - Pola Błasik oraz wokalistka - Paula Roma.

Weekend z Kolorem: OneYoga

Jakie są korzyści z praktykowania jogi? Jak zacząć swoją przygodę z nią, żeby się nie zrazić już na samym początku? Dlaczego joga jest dobra dla kręgosłupa, w sytuacji przebodźcowania i dla odkrywania własnej sensualności? Posłuchajcie rozmowy z Małgorzatą i Przemkiem Lewandowskimi, instruktorami ze szkoły jogi w Warszawie - OneYoga.

Weekend z Kolorem: Not PERFECT but HAPPY

Za nami inauguracja kampanii społecznej pod hasłem "Not PERFECT but HAPPY", której organizatorzy przekonują, że nie trzeba być perfekcyjną, by być szczęśliwą. O wsparciu dla osób będących na rozstaju dróg zawodowych czy prywatnych opowiedziała prezeska i założycielka Fundacji Mętlik w Głowie - Agnieszka Dąbrowska.

Odpocznij na Mazowszu: Płock

„Odpocznij na Mazowszu” dotarło do Płocka. My polubiliśmy to miasto. Dlaczego? Posłuchajcie w podcaście.

fot. Radio Kolor

Lato w wielkim mieście: Julia Kamińska

Julia Kamińska pokazała się ostatnio w nowej, muzycznej roli. Artystka pracuje aktualnie nad swoją debiutancką płytą, a zapowiada ją nastrojowy singiel nagrany ze Skubasem. O tym jaki będzie jej album, czego się boi i co daje jej najwięcej satysfakcji, Julia Kamińska opowiedziała Martynie Wawryło. 

Weekend z Kolorem: Latający Teatr Sztuki Ciała

Lato to doskonały czas na spotkanie z teatrem w plenerze. W tym sezonie Latający Teatr Sztuki Ciała proponuje tzw. spektakle najnajowe, ale też dla dorosłej publiczności. O "Krążku" i "Klaunadzie" opowiedziały Anna Ługowska i Katarzyna Rychowiecka.

Odpocznij na Mazowszu: Ciechanów

Co ciekawego można zobaczyć w Ciechanowie podczas wakacyjnych podróży i jaką ofertę kulturalną przygotowały tutejsze instytucje? Dowiecie się tego, słuchając najnowszego wydania „Odpocznij na Mazowszu”.

Weekend z Kolorem: Motyl w środku zimy

Krystyna Woźniak-Trzosek to polonistka i dziennikarka zasłużona w promowaniu polskiej kultury, gospodarki i polskiego biznesu na świecie. Z tego powodu jako redaktor naczelna magazynu Polish Market otrzymała od prezydenta RP Złoty Krzyż Zasługi. Książka „Motyl w środku zimy” to jej książka wspomnieniowa, która, mimo wyraźnie autobiograficznego charakteru, ukazuje czasy PRL-u, okresu transformacji ustrojowej, ale też obecną polską rzeczywistość społeczno-gospodarczą.

Weekend z Kolorem: Co się kryje w gofrze i orzeszkach w karmelu?

Wakacyjne grzeszki żywieniowe... A może wcale nie takie grzeszki? Co się kryje w orzeszkach w karmelu i gofrach jedzonych podczas urlopu nad morzem? Jakich ryb unikać w nadmorskich barach ze względu na zawarte w nich toksyny? Na te pytania odpowiedziała Weronika Gwioździk, dietetyk kliniczny i psychodietetyk z MajAcademy. 

Odpocznij na Mazowszu: Modlin

Kolejny przystanek za nami. Dzisiaj odwiedziliśmy Twierdzę Modlin. Posłuchajcie, co ciekawego skrywa to miejsce.

Lato w wielkim mieście: Edyta Jungowska

Edyta Jungowska, wraca na duży ekran. Ostatnio można oglądać ją w filmie familijnym „Detektyw Bruno”, ale i posłuchać w fantastycznych audiobookach. Za nami premiera „Niekończącej się historii”, którą można np. zabrać ze sobą w wakacyjną drogę.

W studiu Radia Kolor Edyta Jungowska, oprócz historii filmowo książkowych opowiedziała także o tym co ceni w Warszawie i czy zdarza się, że widzowie mylą ją z postaciami filmowymi.

Weekend z Kolorem: Jednodniówki z Warszawy

Bagno Całowanie, Pałac Młochów, Park Romantyczny... gdzie można wyrwać się na jeden dzień z Warszawy, dojechac rowerem, pociągiem, samochodem czy ze spacerówką i przeżyć ekscytującą przygodę? Do lokalnego podróżowania i ekonomicznego podróżowania zachęca Beata z bloga "Jednodniówki z Warszawy".

Odpocznij na Mazowszu: Powsin

Za nami pierwsze wydanie „Odpocznij na Mazowszu”, gdzie razem z Izabelą Stelmańską z Urzędu Marszałkowskego Województwa Mazowieckiego przedstawiliśmy sposoby na aktywny wypoczynek na terenie Mazowsza i opowiedzieliśmy o konkursie „Podróże z flagą Mazowsza”. Z kolei Iwona Wujastyk z Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury zaprezentowała letnią ofertę kulturalną Warszawy i teatru.

Tydzień ekspercki: Browar Żywiec

W tym tygodniu zabieramy Was na wycieczkę do Żywca, a konkretnie do Muzeum Browaru Żywiec. O ciekawostkach związanych z tym miejscem opowiedziała Agnieszka Konior – przewodniczka muzeum.

Lato w wielkim mieście: Anna Król

Dziesiąty Międzynarodowy Duży Festiwal Czytania potrwa od 24 do 26 czerwca. W tym roku powraca do formuły spotkań na żywo, bez transmisji. Osobiście będzie można spotkać i posłuchać pisarzy z Polski i ze świata. W programie także inspirowane literaturą widowiska, dyskusje, zabawy i spacery. W naszym studiu o szczegółach wydarzenia opowiedziała Anna Król - dyrektorka festiwalu.

Weekend z Kolorem: Paweł Góral

Szekspir powraca do Wilanowa! Już 24 czerwca o 19:30 na plenerowej scenie w Ogrodach Pałacu w Wilanowie zobaczymy "Sen nocy letniej". O plenerowych spektaklach z Szekspirem opowiedział Paweł Góral. Spektakle są darmowe, ale obowiązują zapisy drogą mailową. Szczegóły w rozmowie z aktorem.

Weekend z Kolorem: Nowe miejsce spotkań na Sadybie

Na Skwerze Ormiańskim na Sadybie powstaje pawilon, nowe miejsce międzypokoleniowej aktywacji. Ma być czymś pomiędzy klubem sąsiedzkim, domem kultury i kawiarnią. Budowany jest ze środków budżetu obywatelskiego, a o tym, co się w nim bedzie działo - opowiedziała Katarzyna Szczepaniak z Akademii znajomych. 

Tydzień ekspercki: Żywiec Zdrój

W tym tygodniu zadbaliśmy o prawidłowe nawodnienie organizmu. Jaka woda do picia jest dla nas najzdrowsza i dlaczego regularne picie jest tak ważne? Na te i inne pytania odpowiedziała Ilona Woźniak – kierownik do spraw naukowych i żywieniowych marki Żywiec Zdrój.

Kawałek Polski 13.06.2022

Martyna Wawryło zaprasza na ostatnie wydanie przed wakacyjną przerwą Kawałka Polski.

Weekend z Kolorem: "Osobni"

On - Mateusz, dyrektor handlowy w pewnej międzynarodowej korporacji, wiedzie w Warszawie hulaszcze życie, niemłodego już singla i unika bliskich relacji. Ona - Kinga, biegaczka amatorka, do tej pory sprawna i silna, przerażona zbliżającą się menopauzą, ucieka z miasta, by w beskidzkiej ciszy odzyskać spokój. Na drodze obojga pojawia się dziecko z góralskiej wioski. Co wyniknie z tej znajomości? Katarzyna Franus przenosi nas z Warszawy na malownicze tereny Żywiecczyzny, gdzie toczy się akcja jej debiutanckiej książki. Opowiedziała o niej w rozmowie z Justyną Sokołowską.

Weekend z Kolorem: Mirosław Ziomek, dyrygent i kierownik chóru Mazowsze

Mazowsze od 75 lat porywa publiczność na całym świecie, pełniąc zaszczytną funkcję Ambasadora Polskiej Kultury. Co świadczy o jego wyjątkowości? Kto ma szansę dostać się do zespołu i ile osób tworzy zespół pieśni i tańca? Dlaczego chór musi umieć tańczyć, a tancerze śpiewać? Jakie atrakcje czekają na pikniku rodzinnym z zespołem Mazowsze w ten weekend? O tym opowiedział Mirosław Ziomek, kierownik i dyrygent chóru zespołu Mazowsze.

Wieczór Ekspertów z Danone

Ruch B Corp zyskuje na sile. Dlaczego tak się dzieje i jak stać się jego częścią? Opowiedziała o tym Paulina Kaczmarek - menadżerka ds. zrównoważonego rozwoju w grupie spółek Danone.

Kawałek Polski 06.06.2022

Kawałek Polski w Radiu Kolor w poniedziałki o 21:00. Zaprasza Martyna Wawryło.

Weekend z Kolorem: Sieć Narcyza

Osobę o typie Narcyza (skupionej na sobie, przekonanej o swojej wyjątkowości, uzależniającej od siebie innych) można spotkać w życiu zawodowym, ale i uczuciowym. Statystycznie częściej taki typ osobowości występuje u mężczyzn niż u kobiet. Jak go rozpoznać? Dlaczego kobiety silne i niezależne wpadają w sidła Narcyza? Dlaczego wyjście z takiej toksycznej relacji jest trudne? Jak o siebie zawalczyć? O tym opowiedziała Agata Zych, psycholożka, coach, dziennikarka i autorka ksiażki "Sieć Narcyza", której Radio Kolor jest patronem medialnym. 

Zbawienie w pracy: Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo - Mariusz Wajszczak

Już w sobotę 4 czerwca na terenie OSiR Bemowo  odbędzie się II Bemowski Piknik Naukowy. W godz. 12:00-18:00 w tematycznych strefach dla dzieci i młodzieży czeka mnóstwo atrakcji: warsztaty, pokazy, eksperymenty i konkursy z nagrodami. Razem przeniesiemy się do świata nauki i barwnych doświadczeń, zbudujemy roboty LEGO i wystartujemy w kosmiczną podróż w mobilnym planetarium, a o tym niesamowitym wydarzeniu, w studiu Radia Kolor opowiedział Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo - Mariusz Wajszczak.

Zbawienie w pracy: Piotr Głowacki

W kinach można już oglądać nowy, polski film familijny pod tytułem "Detektyw Bruno". Film o emocjach, stracie, kłamstwie, ale i Warszawie. W roli głównej można zobaczyć Piotra Głowackiego, który opowiedział między innymi o tym, kto wspinał się na hotel Polonia oraz jak pracuje się z dzieciakami.

Kawałek Polski 30.05.2022

Martyna Wawryło zaprasza na godzinę z polską muzyką – Kawałek Polski w poniedziałki o 21:00 na 103 FM.

Weekend z Kolorem: Jak wydać książkę?

Wiele osób marzy, by zadebiutować jako pisarz czy pisarka. Jednak napisanie samej książki to dopiero połowa sukcesu. Na co powinni być przygotowani debiutanci? Zdradził to Mikołaj Milcke, który ma na swoim koncie takie książki jak m.in. "Chyba strzelę focha", "Nie w moim typie", "Trzy po trzy", "Gej w wielkim mieście" czy "Różowe kartoteki". W tej chwili dziennikarz pracuje nad swoją siódmą powieścią. Pretekstem do rozmowy o doświadczeniach autora zdobytych na rynku wydawniczym były odbywające się w Warszawie Targi Książki. 

fot. Julita Delbar

Zbawienie w pracy: Justyna Bednarek

Są takie książki dla dzieci, na których ciąg dalszy czekają i dorośli. Tak też jest z "Niesamowitymi przygodami skarpetek" Justyny Bednarek. Jaki był początek tych opowieści? Czy jest w nich choć ziarno prawdy i skąd wziął się Pinkerton? O tym Justyna Bednarek opowiedziała Martynie Wawryło.

Z autorką będzie można spotkać się w czasie tegorocznych Targów Książki.

W dobrą stronę: Katarzyna Boni

Na Jazdowie kilka dni temu stanął telefon, który posłuży do rozmawiania ze zmarłymi. Gościem Radia Kolory była Katarzyna Boni – pisarka, reporterka i pomysłodawczyni Telefonu na Wietrze.

Kawałek Polski 23.05.2022

Kawałek Polski w Radiu Kolor. Zaprasza Martyna Wawryło.

Weekend z Kolorem: Wysoka wrażliwość

Świetnie odczytujesz i chłoniesz nastroje innych ludzi? Nieustannie wszystko analizujesz, a nadmiar bodźców cię męczy? Wrażliwość przetwarzania sensorycznego, czyli wysoka wrażliwość (WWO) to cecha 20 proc. społeczeństwa. Jak uczynić z niej atut, by móc funkcjonować prywatnie i zawodowo bez nadmiernego przejmowania się wszystkimi i wszystkim dookoła - o tym opowiedziała Joanna Kozłowska, autorka bloga "Dziewczyno działaj" oraz książki "Wysoka wrażliwość. Poradnik dla tych, którzy czują za dużo". 

Weekend z Kolorem: Światowy Dzień Kosmosu

Nie da się ukryć, że żyjemy w czasach odkryć naukowych i owocnych poszukiwań życiodajnej wody w kosmosie. Co nam da taka wiedza? Czy sektor kosmiczny ma w Polsce potencjał? Czy polscy naukowcy mają szansę na ciekawy zawód i dobre zarobki? Przemysław Rudź z Polskiej Agencji Kosmicznej odpowiedział na te i inne pytania, a pretekstem do rozmowy był Światowy Dzień Kosmosu, który obchodzimy 21 maja.

Kawałek Polski 16.05.2022

Kawałek Polski w Radiu Kolor w poniedziałek o 21:00. Zaprasza Martyna Wawryło.

Tydzień ekspercki: REKOPOL

Czym jest Dzień bez śmiecenia i jak prawidłowo segregować odpady? Opowiedział o tym Michał Mikołajczyk z firmy REKOPOL – organizacji odzysku opakowań, organizatora kampanii Dzień bez śmiecenia.

Kawałek Polski 09.05.2022

Godzina z muzyką od polskich artystów – Kawałek Polski w poniedziałki o 21:00 w Radiu Kolor.

Weekend z Kolorem: Magdalena Lamparska

Magdalena Lamparska należy do najbardziej topowych aktorek, więc nic dziwnego, że można oglądać ją teraz aż w trzech produkcjach Netflixa.  Mało tego, zobaczymy ją też na deskach stołecznych teatrów:  Teatru Polonia, Och Teatru oraz Teatru Mała Warszawa. Aktorka realizuje się zawodowo, pisząc książki, scenariusze i HERstorie w ramach projektów Fundacji Girlsy. A o czym jeszcze marzy młoda, ambitna mama? - zdradziła to w rozmowie z Radiem Kolor.

Pełna kultura 01.05.2022

To już ostatnie wydanie Pełnej kultury. Na koniec odpowiemy na bardzo mroczne pytanie - jakie doświadczenie przynosi nam gra dotycząca zagadki tajemniczego morderstwa?

Weekend z Kolorem: Monika Anna Popowicz

11 maja br. o godz. 19:00 startuje 20. jubileuszowa Aukcja Charytatywna „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI” organizowana przez Fundację Psychoonkologii i Promocji Zdrowia „Ogród Nadziei. Aukcji towarzyszyć będzie pokaz przedaukcyjny dzieł, o której opowiedziała Prezes Fundacji Monika Anna Popowicz.

Zbawienie w pracy: Monika Sobień Górska

„Polscy miliarderzy. Ich żony, dzieci, pieniądze" -​ to tytuł najnowszej książki Moniki Sobień-Górskiej. Jak żyją więc polscy miliarderzy? Czy pieniądze rzeczywiście dają im szczęście? Jak do tego tematu podchodzą ich bliscy? O tym w Radiu Kolor opowiadała autorka - Monika Sobień-Górska.

EKOsfera 27.04.2022

Sejmik Województwa Mazowieckiego wprowadził zmiany dotyczące ustawy antysmogowej. Listę nowych przepisów przedstawił Paweł Worobiej.

Kawałek Polski 25.04.2022

Kawałek Polski w poniedziałki o 21:00 na 103 FM. Zaprasza Martyna Wawryło.

EKOsfera 25.04.2022

Według naukowców musimy przyzwyczaić się do ekstremalnej pogody w letnie miesiące. Co zrobić, aby zmniejszyć częstotliwość gwałtownych zjawisk pogodowych? O tym w najnowszej EKOsferze.

Pełna kultura 24.04.2022

Pierwsze samochody elektryczne pojawiły się już pod koniec XIX wieku, ale dlaczego przez ponad sto lat praktycznie nie istniały rynku samochodowych i stały się popularne dopiero w ostatnich latach? Poszukaj odpowiedzi w Pełnej kulturze.

Pomoc dla chorych dzieci z Ukrainy

Jak wygląda pomoc dzieciom i co możemy zrobić? O tym z Panią Katarzyną Parafianowicz – Prezes Fundacji Serce Dziecka rozmawiała Justyna Sokołowska:

Weekend z Kolorem: Piotr Kościelny

Wschowa to spokojne, niewielkie miasto, którego sielankę przerywają dwie zagadkowe śmierci. Na swoje życie targnęli się były nauczyciel i ksiądz miejscowej parafii... Sprawę bada policjantka, Marta Lipowicz. W sieć powiązań, sytuacji i mrocznych wydarzeń wprowadza nas Piotr Kościelny z zawodu prywatny detektyw, pisarz z zamiłowania. O swoim najnowszym thrillerze pt."Dom" opowiedział na 103FM. Radio Kolor jest patronem medialnym książki.

Ogródki ze smakiem marki Electrolux

Ekologiczna edukacja powinna zaczynać się w jak najmłodszym wieku. Stąd pomysł na "Ogródki ze smakiem" marki Electrolux, o których rozmawiała Justyna Sokołowska.

EKOsfera 20.04.2022

Niedobory jodu można "nadrobić" nad polskim morzem. Jeśli jednak wycieczka na wybrzeże nie jest możliwa, możemy zrobić to w domu.

Pełna kultura 17.04.2022

W prowincji Syczuan w Chinach kursuje specjalny pociąg, którego pasażerowie mogą przewozić zwierzęta z gospodarstw domowych. Na pokładzie pociągu można również sprzedawać produkty role. Po co to wszystko? Odpowiedź w najnowszym wydaniu Pełnej kultury.

Weekend z Kolorem: Sylwia Majcher

Jakie świąteczne dania sprzyjają mądremu gospodarowaniu żywnością? Co zrobić z nadwyżką warzyw przygotowanych na sałatkę jarzynową? O Wielkanocy w stylu zero waste rozmawialiśmy z Sylwią Majcher, edukatorką ekologiczną, autorką wielu książek na temat niemarnowania żywności.

W dobrą stronę: Kinga Ilgner

Kultura Otwarta - nie tylko na teatr. Rozmowa z Kingą Ilgner 

EKOsfera 13.04.2022

Sposoby na niemarnowanie jedzenia przedstawił Paweł Worobiej.

Kawałek Polski 11.04.2022

Kawałek Polski w ;poniedziałki o 21:00 na 103 FM. Zaprasza Martyna Wawryło.

EKOsfera 11.04.2022

Jakie samochody najbardziej zanieczyszczają powietrze i co możemy z tym zrobić? Odpowiedź w EKOsferze.

Pełna kultura 10.04.2022

Polskie wyroby swoje zastosowanie znajdują również na chińskim rynku. Do Państwa Środka trafiły między innymi strażackie hełmy produkowane przez firmę z Polski.

Weekend z Kolorem: Ewa Ziętek

Ewa Ziętek w swojej karierze aktorskiej związana była z wieloma stołecznymi teatrami: Teatrem Narodowym, Teatrem Rozmaitości oraz Teatrem Dramatycznym. Zadebiutowała 50 lat temu rolą Panny Młodej u Andrzej Wajdy w słynnej ekranizacji „Wesela” Wyspiańskiego. Z okazji jubileuszu pracy scenicznej, w Teatrze Kwadrat można oglądać monodram z jej udziałem pt. „Nieostrość widzenia”. Inspiracją do jego powstania była historia Zofii Książek-Bregułowej, poetki, łączniczki AK, niewidomej aktorki. O sztuce opowiedzieli nam Ewa Ziętek i Remigiusz Grzela, dramaturg.

Wieczór ekspertów z ESTELL

Czym jest medycyna estetyczna, jak mądrze z niej korzystać i w jaki sposób zadbać o skórę na wiosnę? Między innymi na te pytania odpowiedział Krzysztof Jakubowski – doktor nauk medycznych, specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej.

W dobrą stronę: Ostap Junko

Jak nie dać się dezinformacji? Rozmowa z twórcą Ukraińskiego Telegrafu - Ostapem Junko.

EKOsfera 06.04.2022

Świadomość konsumentów stale rośnie. A jak to wygląda w przypadku wyboru preparatów do pielęgnacji skóry? O tym Zuzanna Mierzejewska – organizatorka targów EKOCUDA.

Kawałek Polski 04.04.2022

Kawałek Polski w Radiu Kolor w poniedziałki o 21:00. Zaprasza Martyna Wawryło.

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => podcasty(/) [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => podcast [controller] => podcast [action] => list [page] => 1 ) [_route_regex:protected] => #^podcasty(?:/(?P[^/.,;?\n]++))?$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => podcast [_controller:protected] => podcast [_action:protected] => list [_uri:protected] => podcasty/3 [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [page] => 3 [uri] => podcasty/3 [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => podcasty(/) [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => podcast [controller] => podcast [action] => list [page] => 1 ) [_route_regex:protected] => #^podcasty(?:/(?P[^/.,;?\n]++))?$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1680269615 ) )