Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Podcasty

fot. Radio Kolor

Zbawienie w pracy: Oliwia Kujawa

Akademia Elfów Świętego Mikołaja, czyli seria gier miejskich, w ramach, których dzieci wraz z rodzicami ratują święta, a do tego to po prostu świetny sposób na rodzinne spędzenie czasu. Dobra zabawa, mnóstwo cennej wiedzy i naprawdę niepowtarzalna atmosfera, a co jeszcze? O tym na antenie Radia Kolor opowiedziała Oliwia Kujawa z Fundacji Zwalcz Nudę.

Spacery organizowane są przez Fundację Zwalcz Nudę dzięki współfinansowaniu przez miasto stołeczne Warszawę i Urząd Marszałkowski.

fot. Radio Kolor

Dzień barwny: Cezary Urzyczyn

Są tacy którzy lubią jeździć krótko i intensywnie, ale są i tacy, którzy biorą rower i wracają z „przejażdżki” pojutrze.

Ultra kolarstwo (bo o tym, tym razem rozmawiamy) to rodzaj kolarstwa dla mnie obcy, ale dla Cezarego Urzyczyna, z którym rozmawiałam to „chleb powszedni”.

Od 20 lat pokonuje dystanse, przy których „normalny człowiek” łapie się za głowę. Sprawdza swoje limity i zwiedza Polskę (oraz świat) z najpiękniejszej perspektywy – perspektywy roweru.

Po co to robi? Czy tylko szybkość się liczy? Czy na rowerze można usnąć? Gdzie w Polsce są najbardziej gościnni ludzie? Czy nie boi się kolejnych wyzwań, a kiedy naprawdę się przestraszył? O tym wszystkim tu usłyszycie!

Cezary Urzyczyn – ultra kolarz i ultra ciepły człowiek.

Ja tymczasem ultra mega zapraszam do posłuchania!

Alicja Bendkowska

Sekrety brzmienia 22.11.2022

Panele nie tylko podłogowe, a pianki nie tylko do upieczenia nad ogniskiem. Dziś o panelach i piankach akustycznych.

Kawałek Polski 21.11.2022

Czas na najnowsze wydanie Kawałka Polski Radiu Kolor. W dzisiejszym odcinku posłuchamy między innymi nowości od Krzysztofa Zalewskiego. Nie zabraknie też muzycznych dzieł Pauliny Przybysz, Zalii i Poli Rise. Kawałek Polski w poniedziałki o 21:00 a 103 FM.

Pełna kultura 20.11.2022

Dzisiaj temat muzyczny. Przyjrzymy się historii chińskiej pieśni ludowej „Kwiat jaśminu” i sprawdzimy, co łączy ją z europejską operą.

Stolica historii 19.11.2022

W dzisiejszym odcinku Piotr Jamski z Towarzystwa Miłośników Historii zaznajomił nas z historią budowy Świątyni Opatrzności Bożej.

Weekend z Kolorem: Piotr Trojan

Gościem Weekendu z Kolorem był Piotr Trojan, aktor, reżyser i scenarzysta. Ostatnio mogliśmy go oglądać w filmie „Johnny” i w serialu „Szadź”, a wcześniej m.in. w głośnej produkcji „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Aktor opowiedział m.in. o pracy na planach filmowych, zawodowych wyzwaniach i najbliższych projektach.

Pomoc kuchenna 17.11 2022

W jesienno-zimowe wieczory gorąca czekolada zyskuje na popularności. Jej historię w najnowszym wydaniu Pomocy kuchennej przybliżył Bartek Wejman.

W dobrą stronę: Agnieszka Drozd

Co psuje powietrze w Warszawie? O tym Agnieszka Drozd z Warszawskiego Alarmu Smogowego

Sekrety brzmienia 15.11.2022

Królestwo kabelków - wizyta pierwsza i nie ostatnia. Na początek coś małego - mały jack.

Kawałek Polski 14.11.2022

Studio Radia Kolor odwiedziła Kasia Moś, która zaprezentowała nowy singiel pt. „Zapomnij” nagrany wspólnie z Leszkiem Możdżerem. Jak brzmi piosenka i jakie są plany muzyczne artystki? O tym w Kawałku Polski na 103 FM.

Pełna kultura 13.11.2022

11 listopada to dla Polaków uroczyste święto. W tym czasie, po drugiej stronie kuli ziemskiej również trwa wielkie świętowanie. Chińczycy obchodzą Double Eleven, czyli… Święto zakupów online. Więcej o tym zwyczaju w najnowszym wydaniu Pełnej kultury.

Stolica historii 12.11.2022

Zapraszamy na wyjątkowe wydanie Stolicy historii. W dzisiejszym programie usłyszymy historię Franciszka Kozakowskiego – poligrafa Wytwórni Papierów Wartościowych, który pracował tam w czasie okupacji. Opowieść przytoczył Juliusz Kulesza – były żołnierz AK i uczestnik Powstania Warszawskiego.

Rozmowa w Radiu Kolor: Joanna Płóciennik

Joanna Płóciennik opowiedziała o premierowych spektaklach dla całej rodziny i o finale w Mam Talent.

Pomoc kuchenna 10.11 2022

Czy kolor jedzenia i sposób jego podania wpływa na nasz apetyt? Między innymi o tym opowiedziała Monika Kamińska z Restaurant Week Polska.

Wieczór Ekspertów: Monika Stromkie-Złomaniec – dietetyczka kliniczna, ekspertka Genactive

O wzmacnianiu odporności w naturalny sposób w sezonie jesienno-zimowym opowiedziała Monika Stromkie-Złomaniec – dietetyczka kliniczna, ekspertka Genactive.

Sekrety brzmienia 08.11.2022

My nie śpiewamy perfekcyjnie, ale komputery już tak. Adam Gołaszewski w tym tygodniu zdradza sekrety części wokalistów.

Kawałek Polski 07.11.2022

Studio Rada Kolor odwiedził Buslav. Artysta zaprezentował nowy singiel „Gdyby nie Ty” oraz zdradził swoje dalsze plany zawodowe.

W dobrą stronę: Jowita Michalska

Jak sztuczna inteligencja wpływa na rynek pracy? Jakie zawody odejdą do lamusa? Gościem programu była Jowita Michalska, założycielka i CEO Digital University.

Dzień barwny: Janek Opalski

Tym razem w S(A)li Gimnastycznej gościem był Janek Opalski, który poza prowadzeniem kanału „Żyj z Pasji”, z sukcesami siłuje się na rękę. Okazuje się, że nie jest to niszowy sport, bo mamy w nim silną reprezentację i sporo zwycięstw na koncie. Posłuchajcie, jak bezpiecznie poczynić pierwsze kroki w tej dyscyplinie!

Pełna kultura 06.11.2022

Tym razem zabieramy Was na chińskiego grilla. Króluje na nim mięso czy warzywa? Co się je w różnych prowincjach Chin? Co z przyprawami i wielkością składników umieszczanych na szaszłyku? Odpowiedzi znajdziecie w najnowszym wydaniu Pełnej kultury.

Stolica historii 05.11.2022

„Rosjanin z urodzenia, Polak z wyboru”. Tak można określić postać Jerzego Bułanowa, którego postać przybliżył Robert Gawkowski z Towarzystwa Miłośników Historii.

fot. Radio Kolor

Weekend z Kolorem: Kasia Kołeczek

Jak wygląda praca na zagranicznych planach filmowych? Jakich doświaczeń można nabyć, pracując z najlepszymi? Dlaczego nie wolno przestać w siebie wierzyć? W Weekendzie z Kolorem Kasia Kołeczek, aktorka filmowa, serialowa i teatralna opowiedziała o swojej przygodzie na planie zdjęciowym do filmu "97 minutes", "Bridget Jones 3" oraz serialu "Father Brown". 

Pomoc kuchenna 03.11 2022

Dziś o typowo jesiennym warzywie – o dyni. Polska jest liderem w jej uprawie, ale dynia wciąż częściej jest domową ozdobą niż królową stołów. W najnowszym wydaniu „Pomocy kuchennej” Bartek Wejman przybliżył właściwości tego warzywa oraz zaproponował kilka sposobów na wykorzystanie dyni w kulinarnych przygodach.

fot. Anna Krasovska

Rozmowa w Radiu Kolor: Renata Kuryłowicz

Czy w każdym zakątku świata Święto Zmarłych łączy się z zadumą, nostalgią i smutkiem? A może obchodzi się je radośnie z tańcem, muzyką i butelką wina? Renata Kuryłowicz z Worka Kości opowiedziała Stefanowi Janickiemu o tym jak obchodzi się święto zmarłych w różnych kulturach, a także o tym jak wyglądają w Polsce cmentarze dla zwierząt.

Kawałek Polski 31.10.2022

Vito Bambino, Mrozu, Bovska. Między innymi tych wykonawców usłyszycie w najnowszym wydaniu Kawałka Polski.

Pełna kultura 30.10.2022

Czas na podróż po Chinach. Tym razem zabierzemy Was do wyjątkowych muzeów. Jak wyglądają takie placówki w Chinach? Czy "Noce muzeów" są popularne? W jaki sposób można się dostać do muzeum znajdującego się w głębinach rzeki? Posłuchajcie.

Stolica historii 29.10.2022

W dzisiejszym odcinku Adam Tyszkiewicz z Towarzystwa Miłośników Historii opowiedział o plagach i zarazach, które w przeszłości nawiedzały Warszawę.

Weekend z Kolorem: Ewelina Flinta

Ewelina Flinta powraca na scenę muzyczną z singlem "Frutti di Mare". To piosenka z przesłaniem i zapowiedź nowej płyty. Z gościnią programu Justyna Sokołowska rozmawiała o wielkim sprzątaniu świata, nowych wyzwaniach zawodowych, najbliższych koncertach i o Lufce - adopciaku, który jest wiernym PSYjacielem Eweliny.

W dobrą stronę: Michał Domaradzki

Miejsca schronienia w Warszawie. Jakie i gdzie są? O tym dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego - Michał Domaradzki. 

Tydzień ekspercki: Oponeo.pl

Kiedy należy zmienić opony, kto może postawić na opony całoroczne i co zrobić ze zużytym ogumieniem? Na te wszystkie pytania odpowiedział w Radiu Kolor, Ernest Pujszo – dyrektor handlowy Oponeo.pl.

Pomoc kuchenna 27.10 2022

„Wegańskie przepisy dla początkujących” autorstwa Beaty Pawlikowskiej to nowa pozycja na rynku wydawniczym. Fragmenty książki wraz z autorskim komentarzem przytoczył Bartek Wejman.

Sekrety brzmienia 25.10.2022

Niby zwykła gąbka, a jednak magiczna. Stworzona do usuwania tego, co zbędne. Dziś o komfortowym słuchaniu wraz z prezentacją „co by było gdyby...”.

Kawałek Polski 24.10.2022

Martyna Wawryło zaprasza na najnowsze wydanie programu, w którym nie zabraknie muzycznych premier oraz dobrze znanych utworów oczywiście od polskich wykonawców. Kawałek polski w poniedziałki o 21:00 na 103 FM.

Pełna kultura 23.10.2022

Ponownie zabieramy Was w podróż do Chin. Tym razem usłyszycie o pekińskich jerzykach. Jak one wyglądają, co lubią jeść i dlaczego budują swoje domy w zabytkowych budynkach? Odpowiedzi w podcaście.

Stolica historii 22.10.2022

Dziś przypada setna rocznica urodzin profesora Zbigniewa Wójcika – historyka i wieloletniego członka Towarzystwa Miłośników Historii. To dobra okazja, aby nieco przybliżyć tę postać, którą przedstawił Tomasz Siewierski.

Tydzień ekspercki: Velvet

Dlaczego ekologii warto uczyć się od najmłodszych lat i jakie korzyści może przynieść uczestnictwo w programie „Velvet. Piątka dla natury”? Na te pytania odpowiedziała Katarzyna Włodarczyk – opiekun programu edukacyjnego „Velvet. Piątka dla natury”.

Pomoc kuchenna 20.10 2022

Sezon na gruszki trwa. I właśnie o tym owocu więcej opowiedział Bartek Wejman w Pomocy kuchennej.

W dobrą stronę: Paulina Rezmer

Co sprzedajemy w internecie? Jak kupować bezpiecznie i sprzedawać skutecznie? Na te pytania odpowiedziała Paulina Rezmer - rzecznik OLX.

Sekrety brzmienia 18.10.2022

88 klawiszy, trochę drewna, metalu i filcu. Udowodnił, że wcześniej w świecie instrumentów panowało bezkrólewie. Król jest jeden. W tym odcinku posłuchacie o fortepianie.

Poczta Polska kontroluje samochody służbowe. Zgodnie z prawem?

Ostatnio głośno zrobiło się o kontrolach aut prowadzonych przez pracowników Poczty Polskiej. Kontrolerzy robią zdjęcia wnętrz aut, jeśli zobaczą w środku odbiornik radiowy. Następnie sprawdzają czy właściciel samochodu opłaca abonament radiowo-telewizyjny. Jeśli nie, Poczta wysyła wezwania do zapłaty, a zdjęcia traktuje jako dowód. Czy taki dowód jest wystarczający? Opowiedział nam o tym adwokat Łukasz Koterba.

Kawałek Polski 17.10.2022

Martyna Wawryło, jak co tydzień zaprasza na godzinę z muzyką od polskich wykonawców. Kawałek Polski w poniedziałki o 21:00 na 103 FM.  

Pełna kultura 16.10.2022

Dzisiaj przybliżymy temat upodobań konsumenckich pokolenia „Z”. Okazuje się, że dla chińskiego społeczeństwa, napoje nie tylko zaspokajają pragnienie, ale są też rzeczą, dzięki której młodzież może wyrazić swoje emocje oraz przekazać różne wartości. Brzmi skomplikowanie? Wszystko zostało wyjaśnione w Pełnej kulturze.

fot. Radio Kolor

Weekend z Kolorem: Piotr Młodożeniec

Piotr Młodożeniec jest autorem grafik ściennych na 3 nowych stacjach II linii metra (Zacisze, Kondratowicza, Bródno). Stworzył też "Coexist", słynny symbol współistnienia wielu religii, zaprzestania walk i wojen na tle religijnym. Znak ten wykorzystał w 2005 roku zespół U2 podczas trasy koncertowej Vertigo. Prace znanego malarza, grafika i rysownika można oglądać na wystawie w Galerii DK Zacisze.

Stolica historii 15.10.2022

W dzisiejszym odcinku Piotr Jamski z Towarzystwa Miłośników Historii zabrał nas do XIX wieku i przybliżył historię budowy cerkwi na warszawskich ulicach.

fot. Radio Kolor

Weekend z Kolorem: Małgorzata Szumowska

Z myślą o osobach niewidomych i niedowidzących 15 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Białej Laski. Z tej okazji Weekend z Kolorem odwiedziła Małgorzata Szumowska. Dyrektorka generalna Niewidzialnej Wystawy opowiedziała o akcji "Namaluj niewidzialne", czyli malowaniu obrazów w ciemnościach. Warto dodać, że Szumowska za swoją działalność edukacyjną jest nominowana w plebiscycie Warszawianka Roku 2022.

W dobrą stronę: Mateusz Kowalczyk

Jakie jedzenie marnuje się w Warszawie szczególnie? Jak temu zapobiec? Rozmowa z okazji Światowego Dnia Żywności z Mateuszem Kowalczykiem - współzałożycielem Foodsi.

Pomoc kuchenna 13.10 2022

W muzeum POLIN trwa wystawa „Od kuchni. Żydowska kultura kulinarna”, która przybliża tajniki kuchni żydowskiej. W październiku wydarzeniem towarzyszącym wystawie jest „TISZ Festiwal Żydowskiego Jedzenia”, którego szczegóły zdradziła Tamara Sztyma – kuratorka wystawy.

Dzień barwny: Janek Opalski

Janek Opalski jest zawodowym poszukiwaczem skarbów. W sezonie letnim wsiada do swojego Doblo i jeździ po Polsce i Europie i...po prostu szuka skarbów. Czasem je oddaje, czasem na nich zarabia i ogólnie nie narzeka na nudę! Chcecie usłyszeć jak do tego doszło, co najczęściej gubimy, ile można zarobić i najważniejsze, jak samemu zostać poszukiwaczem skarbów?  To zapraszam do podcastu :)

Alicja Bendkowska

Sekrety brzmienia 11.10.2022

Co ma wspólnego kaczka z prądem? Taki związek istnieje i powstaje przy udziale gitary elektrycznej.

Kawałek Polski 10.10.2022

Poniedziałkowe wieczory to czas na Kawałek Polski. W ostatnim wydaniu programu pojawiła się gościni, a była nią Paula Roma, która zaprezentowała swój najnowszy album pt. „Cholerne pragnienie”.

Pełna kultura 09.10.2022

W dzisiejszym wydaniu Pełnej kultury odpowiemy na bardzo ciekawe pytanie - "Jak zachować wiecznie młode serce?".

Stolica historii 08.10.2022

W soboty o 15:15 zapraszamy na Stolicę Historii, czyli cykl historycznych opowieści ekspertów z Towarzystwa Miłośników Historii w Warszawie. W pierwszym wydaniu Robert Gawkowski opowiedział o życiu mieszkańców stolicy w okresie Polski Ludowej.

 

fot. Mada Zielińska

Kolor po godzinach: Klara Pawlicka

Klub filmowy {OD–JAZD} to autorski edukacyjno-kinofilski projekt, który już po raz drugi zabiera swych członków w wielką podróż przez niezwykły świat kina. O tym wydarzeniu opowiedziała Klara Pawlicka - kuratorka z U-jazdowski Kino.

Pomoc kuchenna 06.10 2022

Pomoc kuchenna to nowy program w Radiu Kolor, w którym Bartek Wejman przedstawia inspirujące przepisy, pyszne pomysły i zaprasza ciekawych gości ze świata kuchni.

W dobrą stronę: Jarosław Kulczycki

Jarosław Kulczycki - rzecznik prasowy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego o tabletce z jodkiem potasu. Czy mamy się czego obawiać? Dlaczego właśnie jodek potasu?

Zbawienie w pracy: Justyna Dżbik-Kluge, Jarosław Sowizdraniuk

Jak ciekawie spędzać czas w domu i jak spakować plecak na wycieczkę? Albo czy wiecie jak udzielić pierwszej pomocy, zacerować skarpetki albo przyszyć guzik? O tym w Radiu Kolor opowiadała Justyna Dżbik-Kluge i Jarosław Sowizdraniuk - autorzy książki „Praktycznie wszystko. Podpowiednik dla dzielnych dzieciaków”.

fot. Radio Kolor

Dzień barwny: Rafał Herman, Przemysław Janik

Gośćmi Radia Kolor byli Rafał Herman i Przemysław Janik, sportowcy, Iron Mani niesamowicie mocni zawodnicy. Rafał był na Hawajach cztery razy, Przemek dwa i obaj różnie wspominają te starty. Dla obu jednak Hawaje, w trakcie Mistrzostw Świata Iron Man, są miejscem MAGICZNYM. O tej magii opowiadają, a także o tym jak się przygotować, na co uważać, z czego trzeba rezygnować, żeby zostać ultra zawodnikiem i z czego absolutnie rezygnować nie wolno! A także, jak przepłynąć 4 km, przejechać 180 km na rowerze i jeszcze poprawić to wszystko Maratonem na koniec.

Kolor po godzinach: Ewa Gorządek

W najbliższy piątek w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy „Wojna i nie-pokój” autorstwa Jana Wyżykowskiego. O twórczości malarza i o samej wernisażu opowiedziała Ewa Gorządek – kuratorka wystawy.

Sekrety brzmienia 04.10.2022

We wtorki o 15:15 Adam Gołaszewski przedstawia ciekawostki dotyczące historii muzyki, instrumentów i podpowiada jak tworzy się współczesne hity. W pierwszym odcinku zapoznaliśmy się z genezą gitary.

Foto: Cezary Piwowarski

Kolor po godzinach: Kinga Zawodnik, Andrzej Danek

Stop przemocy w szkole, stop nienawiści, stop hejtowi... czyli musical „Friends”, który możecie zobaczyć w Teatrze Capitol. Jak powstała muzyka do spektaklu? Jakie są w nim poruszane problemy i do kogo jest skierowany? Opowiedzieli o tym Andrzej Danek – aktor i twórca muzyki oraz Kinga Zawodnik - ambasadorka „Friends”.

Dlaczego na budowach w mieście w weekend nic się nie dzieje?

Dlaczego przy tak ważnych inwestycjach jak przebudowa Trasy Łazienkowskiej w trakcie weekendów nic się nie dzieje? Czy tak jest taniej? Czy to się opłaca? O tym rozmawialiśmy z Adrianem Furgalskim, Prezesem Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.

Kawałek Polski 03.10.2022

Godzina z muzyką od polskich wykonawców. Na Kawałek Polski zaprasza Martyna Wawryło.

Pełna kultura 02.10.2022

Będzie smacznie! Zobaczcie, jak wygląda zongzi, czyli popularny chiński deser na bazie kleistego ryżu serwowany na słodko lub słono. Jest to najważniejszy obyczaj kulinarny Święta Smoczych Łodzi. Jakie są inne tradycje tego święta? Skąd popularność zongzi i jak smakuje? Odpowiedzi znajdziecie w podcascie.

Weekend z Kolorem: Joanna Warpas i Danuta Awolusi

Jooanna Warpas i Danuta Awolusi wspólnie napisały ksiażkę pt. "Mam już dość". Rocznie rozwodzi się ponad sześćdziesiąt tysięcy par małżeńskich w Polsce, a kulisy tych rozwodów są niekiedy dramatyczne, wiążą się z odarciem z intymności na sali sądowej, ale też trudnościami z powrotem do normalnego życia po zapadnięciu wyroku. Książka ma być wspierciem dla osób będących w podobnych sytuacjach, jak jej bohaterki.

Kawałek Polski 26.09.2022

Kawałek Polski w poniedziałki o 21:00 w Radiu Kolor. Zaprasza Martyna Wawryło.

Pełna kultura 25.09.2022

Poznajcie Święto Środka Jesieni, które uważane jest za jedno z najważniejszych świąt w Chinach.

Weekend z Kolorem: Tomasz Barański

Tomek Barański to tancerz i choreograf, założyciel grupy tanecznej Next Dance, która uczestniczyła w tym roku w wielu ważnych wydarzeniach kulturalnych w Polsce. Zapewniła też taneczne atrakcje uczestnikom aż dwóch tegorocznych pikników Radia Kolor, które odbyły się w Parku Kultury w Powsinie. Tomek opowiedział nam o Barański Art Space, czyli nowym miejscu na mapie Warszawy z zajęciami m.in. z bachaty, tańca w stylu hip hop, jazz, tik tok, baletu, aktorstwa, śpiewu i jogi.

fot. Radio Kolor

Zbawienie w pracy: Monika Masalska

Jesienne polecenia podróżnicze, takie zawsze się przydają, szczególnie jeśli w okolicy jest tyle do zwiedzenia. Gdzie wybrać się jesienią, żeby spędzić miło czas? Co ciekawego zobaczyć na Mazowszu? O tym opowiedziała Monika Masalska z bloga Mikrowyprawy z Warszawy.

fot. Radio Kolor

Kolor po godzinach: Ewa Ewart

Co jest najważniejsze w filmie dokumentalnym – temat czy bohater? Miedzy innymi na to pytanie odpowiedziała Ewa Ewart – dziennikarka, producentka filmów dokumentalnych.  

Kolor po godzinach: Herckeloty

Teatr improwizowany – czyli sztuka bez scenariusza, bez suflera i bez wyuczonych dialogów. Czym się jeszcze wyróżnia? W Radiu Kolor opowiedzieli o tym Gabriela Golińska oraz Adam Fidusiewicz – członkowie grupy Hercklekoty.   

Kawałek Polski 19.09.2022

Pamiętacie głos wokalistki zespołu Firebirds, którego piosenkę pod tytułem "Harry" w latach 90-tych śpiewała cała Polska? Teraz Joanna Pyrkiewicz wraca w nowym, muzycznym wydaniu razem z Pawłem Krawczykiem jako zespół Anieli. Jedna z lepszych, polskich płyt wydanych w ostatnim czasie i to właśnie od niej zaczął się ten Kawałek Polski. Do tego sporo debiutów, nowości i polskich perełek. Miłego słuchania!

Weekend z Kolorem: Marta Bąkowska, psycholog kliniczny dzieci i młodzieży

Jak wspierać dzieci i młodzież w pełnym wyzwań nowym roku szkolnym? Mówiła o tym Marta Bąkowska, dziecięcy psycholog kliniczny, specjalista psychologii klinicznej dzieci i młodzieży w Zakładzie Psychologii Zdrowia Instytutu Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Pełna kultura 18.09.2022

Czy zastanawialiście się kiedyś jaką drogę przemierzają Wasze paczki, kiedy zamawiacie je z Chin do Polski i co wspólnego ma z tym Jedwabny Szlak? Odpowiedź na to pytanie już w najbliższym wydaniu Pełnej Kultury.

fot. Radio Kolor

W dobrą stronę: Kataryniarz Jan

Kataryniarz Jan prosto z Rynku Starego Miasta opowiedział o swoim zamiłowaniu do warszawskiego folkloru.

Kawałek Polski 12.09.2022

Wrzesień, czas premier płytowych koncertów i nowości muzycznych, także tych polskich. Posłuchajcie, jak brzmi nowy Ralph Kamiński, Paula Roma czy też Kwiat Jabłoni coverujący Obywatela G.C. 

Pełna kultura 11.09.2022

W tym tygodniu w Pełnej kulturze coś dla ciała i dla ducha - czyli chińska sztuka walki wushu.

Weekend z Kolorem: Michał Śmielak. Postrach

7 września odbyła się premiera nowej książki Michał Śmielaka pt. "Postrach". Tym razem autor, z pochodzenia sandomierzanin, umieścił akcję w Warszawie, gdzie na strzeżonych osiedlach dochodzi do porwań młodych dziewczyn, córek zamożnych rodziców. Książka dotyka lęków rodziców o bezpieczeństwo swoich dzieci, ale i pojawia się refleksja na temat tego, jak daleko możemy się posunąć w zemście, czy dla pieniędzy. 

Przemek Staroń: Oświata 2022 - Z pustego i Salomon nie naleje

Gościem Adama Gołaszewskiego był Przemek Staroń, z którym rozmawialiśmy o zamieszaniu w systemie oświaty u progu nowego roku szkolnego.

Kawałek Polski 05.09.2022

Kawałek Polski powraca po wakacyjnej przerwie. A wraz z nim, świeża porcja muzycznych kawałków od polskich wykonawców.

Wpół do weekendu 31.08.2022

To już ostatnie wydanie „Wpół do weekendu”. Na deser odwiedziliśmy restaurację Rusiko, a przy stoliku, obok Martyny Wawryło zasiadły Katarzyna Miller oraz Natalia Kukulska.

Weekend z Kolorem: Broad Peak. Darowane życie

Monika Witkowska w 2015 r. jako ósma Polka zakończyła zdobywanie Korony Ziemi, dokonując tego w wersji rozszerzonej (zdobywając nie 7, a 9 szczytów, czyli: Everest, Denali, Kilimandżaro, Mount Vinson, Elbrus, Piramida Carstensza, Mont Blanc, Aconcagua i Góra Kościuszki). W 2022 roku, którego patronką jest Wanda Rutkiewicz, Monika jako druga Polka w historii (po Wandzie Rutkiewicz) zdobyła K2. O tych wyczynach rozmawiamy przy okazji premiery jej najnowszej książki "Broad Peak. Darowane życie".

Odpocznij na Mazowszu: Żyrardów

To już koniec naszej MAZOprzygody. Ostatnim przystankiem wakacyjnej trasy był Żyrardów. Dziękujemy, że byliście z nami!

Kolejowe ABC

O kampanii społecznej „Kolejowe ABC” opowiedział Tomasz Frankowski – rzecznik Urzędu Transportu Kolejowego.

Wpół do weekendu 24.08.2022

Dziś w programie „Wpół do weekendu” zapanował włoski klimat, a to za sprawą, że odwiedziliśmy restaurację Si. Przy wspólnym stoliku zasiedli Alicja Bendkowska, Bovska oraz Artur Barciś.

Weekend z Kolorem: Mały inżynier

Przyszłość to roboty, komputery, automatyzacja, dlatego tak ważne jest nastawienie na STEM, rozwijanie kompetencji kluczowych na rynku pracy. Jak zainteresować dziecko technologią, robotyką, programowaniem i naukami ścisłymi? Jak uczyć przedmiotów powszechnie uznawanych za trudne i nieprzyjemne w zupełnie innej formie oraz jak zorganizować przyjęcie urodzinowe inne niż wszystkie? O tym opowiedziała Joanna Szreder z Małego Inżyniera.

Odpocznij na Mazowszu: Pułtusk

Dziś skupiliśmy się na historii i atrakcjach turystycznych Pułtuska.

Wpół do weekendu 17.08.2022

Dziś program realizowaliśmy w restauracji Stacja Wawer. Odwiedzili nas Paulina Smaszcz oraz Grubson.

Weekend z Kolorem: Elżbieta Janicka, seksuolożka

W ramach kampanii realizowanej przez Fundację Mętlik w Głowie, 19 sierpnia w restauracji Florian odbędzie się kolejny event związany z kampanią Not perfect but HAPPY. Jedną z prelekcji, na temat zmysłowości i seksualności, wygłosi wtedy seksuolożka Ela Janicka. Dlaczego nie trzeba w sferze intymnosci dążyć do ideału i dlaczego nie jest nam to do szczęścia potrzebne - ekspertka wyjaśniła w Weekendzie z Kolorem.

Odpocznij na Mazowszu: Sierpc

Tym razem w programie Odpocznij na Mazowszu zapanował typowo wiejski klimat, a to za sprawą odwiedzin w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

Tydzień ekspercki: kolekcja hoteli Arche

Wcale nie trzeba wyjeżdżać za granicę aby zobaczyć malownicze krajobrazy i odpocząć w czasie wakacyjnych urlopów. Przekonywali nas o tym specjaliści z kolekcji hoteli Arche: Arkadiusz Żywiołek – dyrektor Arche Siedlisko, Grzegorz Orzełowski – dyrektor Zamku w Janowie Podlaskim, Jan Nosowicz – dyrektor Dworu Uphagena w Gdańsku oraz Aleksandra Latek-Mastalerz – dyrektor generalna Pałacu i Folwarku w Łochowie.

Wpół do weekendu 10.08.2022

Dziś mobilne studio Radia Kolor gościło w restauracji Banjaluka. Przy wspólnym stole zasiadła aktorka Katarzyna Żak, a kulisy kuchni bałkańskiej przybliżyła nam Karolina Ejchorszt – manager restauracji.

Odpocznij na Mazowszu: Siedlce

Siedlce to kolejny przystanek na naszej wakacyjnej trasie. Co warto zobaczyć w tym mieście? Odpowiedź w podcaście.

Wpół do weekendu 03.08.2022

W barze Upper Deck nasze mobilne studio odwiedziły Beata Pawlikowska oraz Urszula Dudziak.

Weekend z Kolorem: Masa Powstańcza 2022

W Weekendzie z Kolorem i z okazji 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zachęcamy do poznania historii walk Batalionu AK "Golski”. Szlakiem miejsc, których bronił batalion, 6 sierpnia o 17:00 wyruszy rowerowa Masa Powstańcza 2022.  O walkach powstańczych, historii oddziału i samej trasie opowie Piotr Wierzbicki, warszawski przewodnik, autor bloga Warszawa na wyrywki.

Weekend z Kolorem: Podróże kamperem

W ciągu ostatnich dwóch lat wzrosło zainteresowanie caravaningiem, a co za tym idzie - przybywa pól campingowych, dostosowanych do potrzeb podróżujących kamperami. Na co uważać, kiedy w podróż kamperem wyruszamy po raz pierwszy? Jakie kierunki w Polsce i na świecie warto wybrać i dlaczego? W Weekendzie z Kolorem wyjaśniał Jakub Kocjan z firmy KoKo Kamper.

Odpocznij na Mazowszu: Iłża

Dotarliśmy na południe Mazowsza, a dokładnie do Iłży. Co ciekawego można zobaczyć w tym miasteczku i okolicach? Odpowiedź w podcaście.

Wpół do weekendu 27.07.2022

Radio Kolor zawitało do restauracji Alebosco w Podkowie Leśnej. Nasze mobilne studio odwiedzili Arek Kłusowski oraz Rafał Bryndal.

Dzień z E.ON

W jaki sposób wytłumaczyć pojęcia z zakresu energetyki zwykłemu Kowalskiemu i na czym polega projekt „E.ON na językach”? Na te pytania odpowiedzieli Paweł Blados – certyfikowany konsultant prostego języka, koordynator komunikacji korporacyjnej w firmie E.ON oraz profesor Tomasz Piekot – językoznawca i trener prostego języka.

Weekend z Kolorem: Joga Festiwal w Wierchomli

Przed nami Joga Festiwal - X Górski Maraton Jogi. Zapowiada się fantastyczny czas dla miłośników praktykowania różnych stylów jogi, medycyny chińskiej, ekologii, ajurwedy czy permakultury. O programie tygodniowego pobytu w przepięknie usytuowanym Hotelu Wierchomla opowiedzieli Justyna Gliwicz, dyrektor marketingu i sprzedaży Hotelu Wierchomla Ski&Spa Resort oraz Wiktor Morgulec – dyplomowany nauczyciel jogi, założyciel Portalu JOGA-JOGA.PL.

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTP [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => podcasty(/) [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => podcast [controller] => podcast [action] => list [page] => 1 ) [_route_regex:protected] => #^podcasty(?:/(?P[^/.,;?\n]++))?$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTP ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => podcast [_controller:protected] => podcast [_action:protected] => list [_uri:protected] => podcasty/4 [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [page] => 4 [uri] => podcasty/4 [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => podcasty(/) [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => podcast [controller] => podcast [action] => list [page] => 1 ) [_route_regex:protected] => #^podcasty(?:/(?P[^/.,;?\n]++))?$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1696041814 ) )