Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Podcasty

Sprawy Warszawy: Paweł Błasiak

Wakacje wkrótce się rozpoczną i tłum warszawiaków ruszy nad okoliczne jeziora. O zasadach bezpiecznego plażowania opowiedział Paweł Błasiak – Prezes Stołecznego WOPR.

Sprawy Warszawy: Joanna Studzińska

NIEMAPA to kreatywny przewodnik po najciekawszych miejscach w Polsce. Mazowsze trafiło do niego po raz pierwszy. Więcej opowiedziała Joanna Studzińska z kolektywu „Mamy projekt”.

Sprawy Warszawy: Rafał Wojtczak

W najbliższą sobotę ulicami Warszawy przejdzie Parada Równości. O szczegółach wydarzenia opowiedział Rafał Wojtczak z biura prasowego Parady Równości.

Sprawy Warszawy: Jakub Dybalski

Władze stolicy zapowiedziały zwężenie ulicy Puławskiej i przeznaczenie jednego pasu ruchu na parking. Szczegóły projektu zdradził Jakub Dybalski – rzecznik Zarządu Dróg Miejskich

Sprawy Warszawy: Renata Kaznowska

Stolica przygotowuje się do sezonu letniego. O planowanych atrakcjach opowiedziała Renata Kaznowska – wiceprezydent Warszawy.

Sprawy Warszawy: Hubert Jakubowski

Kontrowersyjna budowa osiedla mieszkaniowego w Lesie Bemowskim została wstrzymana. Czy to oznacza definitywny koniec batalii sądowej z deweloperem? O tym Hubert Jakubowski ze Stowarzyszenia Babice dla Przyrody.

Sprawy Warszawy: Martyna Czarnota

Coraz więcej firm wraca do pracy stacjonarnej. O tym, jak wygląda sytuacja na rynku nieruchomości biurowych opowiedziała Martyna Czarnota z Adgar Poland.

Sprawy Warszawy: Tomasz Rostkowski

Ruch w Warszawie rośnie, a coraz więcej dróg ulega zwężeniu. Kierowcy się burzą i powstają społeczne inicjatywy. Jedną z nich jest projekt „Stop korkom”, którego reprezentantem jest Tomasz Rostkowski.

Sprawy Warszawy: Ilona Stankiewicz

Lekarze alarmują, że onkologii w Polsce grozi zapaść, co jest skutkiem spadku wizyt kontrolnych w klinikach. Sytuację przybliżyła Ilona Stankiewicz – psychoonkolog.

Sprawy Warszawy: Borys Pawliczak

Wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące poruszania się na hulajnogach. Sprawę skomentował Borys Pawliczak – dyrektor generalny Dott Polska.

Sprawy Warszawy: Agata Szpila

Młodzi ludzie coraz częściej inicjują społeczne projekty. Jednym z przykładów jest akacja pt. „Migamy”, a gościem Spraw Warszawy była Agata Szpila – współtwórczyni projektu.

Sprawy Warszawy: Krystyna Ptok

Wczoraj obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Personel postanowił uczcić ten dzień protestami. O powodach tej decyzji opowiedziała Krystyna Ptok – przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek.

Sprawy Warszawy: Zofia Mańczuk

Nigdy nie jest za późno na promowanie swojego biznesu w mediach społecznościowych. W tym celu powstała kampania społeczna „Dziadkowie Biznesu”, o której opowiedziała Zofia Mańczuk – jedna z uczestniczek projektu.

Sprawy Warszawy: Katarzyna Wilkołaska-Żuromska

W Warszawie zostały przeprowadzone badania dotyczące życia osobistego kobiet w czasie pandemii. O ich wynikach opowiedziała pomysłodawczyni projektu, Katarzyna Wilkołaska-Żuromska - pełnomocniczka Prezydenta m.st. Warszawy do spraw kobiet.

Sprawy Warszawy: Waldemar Rzeźnicki

W Kanale Żerańskim zwodowano nowy jacht. Za jego budowę byli odpowiedzialni bezdomni. Całość robót zrelacjonował Waldemar Rzeźnicki – kapitan statku „Ojciec Bogusław”.

Sprawy Warszawy: Blanka Zienkiewicz

Miały być 2, nie będzie żadnego. Wczoraj odbyła się nadzwyczajna sesja na Woli w sprawie punktów szczepień. Jej wyniki przedstawiła Blanka Zienkiewicz – przewodnicząca Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Dzielnicy Wola.

Sprawy Warszawy: Renata Kaznowska

W poniedziałek na mapie stolicy miały pojawić kolejne punkty szczepień. Jednak ambitny plan uległ sporym modyfikacjom i do połowy maja miasto wzbogaci się o zaledwie cztery takie miejsca. Co jest powodem zmian? O tym Renata Kaznowska – wiceprezydent Warszawy.  

Sprawy Warszawy: Katarzyny Łęgiewicz

W Sprawach Warszawy o nagłym odwołaniu Katarzyny Łęgiewicz – burmistrz Ochoty.

Sprawy Warszawy: Natalia Paszkowska

Na Służewcu powstanie nowoczesna szkoła, w której oprócz sal lekcyjnych znajdą mieszkania oraz miejsca ogólnodostępne dla reszty mieszkańców dzielnicy. Szczegóły projektu zdradziła Natalia Paszkowska - z pracowni WWAA.

Sprawy Warszawy: Agnieszka Sikora

W Warszawie powstanie pierwszy w Polsce dom dla nastoletnich matek. Pomysłodawcą projektu jest fundacja „po Drugie”. Szczegóły zdradziła Agnieszka Sikora – założycielka fundacji.

Sprawy Warszawy: Karolina Gałecka

19 kwietnia w stolicy rusza program #WarszawaSzczepi. W ramach akcji pojawią się dodatkowe miejsca, gdzie będzie można przyjąć szczepionkę przeciwko COVID-19. O szczegółach programu opowiedziała Karolina Gałecka – rzecznik prasowy Urzędu m.st. Warszawy.

Sprawy Warszawy: Maciej Antosiuk

W Warszawie wchodzi w życie nowy sposób naliczania opłat za śmieci. Pomysł budzi sporo kontrowersji, o czym Maciej Antosiuk – radny Ursynowa.

Sprawy Warszawy: Konstanty Radziwiłł

Pandemia nie ustaje, sytuację na Mazowszu przedstawił Konstanty Radziwiłł - wojewoda mazowiecki.

Sprawy Warszawy: Agnieszka Schaitter

W ostatnim czasie warszawskie przedszkola padają ofiarami alarmów bombowych. Całą sytuację skomentowała Agnieszka Schaitter – dyrektor przedszkola Szkrabki.

Sprawy Warszawy: Michał Dobrowolski

Interwencje mające na celu uratowanie zwierząt nadal się zdarzają. Jedną z ostatnich sytuacji zobrazował Michał Dobrowolski – rzecznik prasowy OTOZ Animals Inspektorat Warszawa.

Sprawy Warszawy: Wojciech Wojtowicz

Plany budowy trzeciej linii metra wywołały szereg zapytań i kontrowersji. Część z nich przedstawił Wojciech Wojtowicz ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.  

Sprawy Warszawy: Maria Górna

Kolejny raz mazowieckie teatry zostały zamknięte. Jak ta sytuacja odbija się na kondycji ośrodków kultury? O tym Maria Górna z Teatru Polonia i Och-Teatru. 

Sprawy Warszawy: Grzegorz Benedykciński

5 marca władze Grodziska Mazowieckiego postanowiły ogłosić lockdown na terenie miasta. Szczegóły ograniczeń i powody tej decyzji zdradził Grzegorz Benedykciński - burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Sprawy Warszawy: Karol Bielski

Minął już rok od pierwszych zakażeń COVID-19 w Polsce. Jak po tym czasie wygląda praca ratowników medycznych? O tym Karol Bielski – dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia. Ratunkowego i Transportu. Sanitarnego „Meditrans".

Sprawy Warszawy: Krzysztof Strzałkowski

Wciąż duża część medyków nie została zaszczepiona, a w szpitalach przybywa pacjentów z objawami COVID-19. Całą sytuację skomentował Krzysztof Strzałkowski – burmistrz Woli.

Sprawy Warszawy: Renata Kaznowska

Ruszyły zapisy do stołecznych szkół i przedszkoli. Czy utrzymująca się pandemia wpłynie na rekrutację do placówek? Między innymi o tym opowiedziała Renata Kaznowska – wiceprezydent Warszawy.

Sprawy Warszawy: Rafał Rogowski

Budowa Wschodniej Obwodnicy Warszawy wstrzymana. Decyzję środowiskową w tej sprawie uchyliła Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Jednak mieszkańcy Wesołej nie do końca odetchnęli z ulgą. Dlaczego? Sprawę skomentował Rafał Rogowski ze stowarzyszenia Sąsiedzi dla Wesołej.

Sprawy Warszawy: Jakub Żaczek

Gościem programu był Jakub Żaczek - członek Komitetu Obrony Praw Lokatorów, który skomentował nielegalną eksmisję mieszkańca bloku przy ulicy Księcia Janusza.

Sprawy Warszawy: Piotr Pisula

Rezydencji przygotowują się do największego strajku od lat. Powód protestów zdradził Piotr Pisula - przewodniczący Porozumienia Rezydentów.

Sprawy Warszawy: Michał Świętosławski

Odszkodowanie za bezprawnie wystawiony mandat? W jakich okolicznościach możemy ubiegać się o zadośćuczynienie? W tym temacie wypowiedział się Michał Świętosławski z kancelarii prawnej Graś i Wspólnicy.

Sprawy Warszawy: Łukasz Suda

Dlaczego Radio Kolor wczoraj protestowało? O co naprawdę chodzi w akcji #mediabezwyboru, krok po kroku wyjaśniał Łukasz Suda, Dyrektor programowy Radia Kolor.

Sprawy Warszawy: Iwona Fryczyńska

Iwona Fryczyńska – rzecznik prasowy Zarządu Oczyszczania Miasta odniosła się do wczorajszej sytuacji na warszawskich drogach.

Sprawy Warszawy: Izabela Sakutova

4 lutego to Światowy Dzień Walki z Rakiem. Od kilku lat o regularnych badaniach piersi przypomina kampania „Dotykam Wygrywam”. Jej dziewiątą edycję podsumowała Izabela Sakutova – inicjatorka akcji.

Sprawy Warszawy: Piotr Smagała

Coraz więcej ludzie pracuje zdalnie, a w Warszawie powstają kolejne biurowce. Plany inwestorów skomentował Piotr Smagała - dyrektor zarządzający REDD, platformy monitorującej rynek biurowy.

Sprawy Warszawy: Ernest Kobyliński

Zakończyło się składanie projektów do Budżetu obywatelskiego 2022. Na co mogą zostać wydane pieniądze? Część pomysłów przedstawił Ernest Kobyliński – radny dzielnicy Praga-Północ.  

Sprawy Warszawy: Mateusz Barczyk

Niż Lars dał się we znaki szczególnie mieszkańcom południowo-wschodniej Polski. Intensywne opady śniegu skutecznie utrudniły życie tutejszych mieszkańców. A jak przedstawia się prognoza pogody na najbliższe dni dla Mazowsza? Swoje przewidywania przedstawił Mateusz Barczyk – synoptyk IMGW.

Sprawy Warszawy: Maciej Adamski

Kulisy buntu restauratorów z Legionowa przedstawił Maciej Adamski – właściciel jednego z tutejszych lokali.

Sprawy Warszawy: Piotr Siergiej

Warszawa znajduje się w pierwszej dziesiątce na świecie wśród miast z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem. Ten i inne problemy związane ze smogiem skomentował Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego.

Sprawy Warszawy: Marcin Graczyk

W 2020 roku zanotowano spadek natężenia ruchu na polskich drogach. W dalsze szczegóły raportu wprowadził nas Marcin Graczyk – przedstawiciel marki TomTom.  

Sprawy Warszawy: Przemysław Nowak

Coraz więcej klubów fitness dołącza do zbiorowego pozwu wobec Skarbu Państwa. Swoje argumenty przedstawił Przemysław Nowak - właściciel siłowni Papaj Gym na Pradze-Północ.

Sprawy Warszawy: Marcin Borkowski

Gościem programu był Marcin Borkowski - warszawski ratownik medyczny, który skomentował obecną sytuację w służbie zdrowia.

Sprawy Warszawy: Małgorzata Bis

Gościem programu była Małgorzata Bis -  psycholog, która podpowiedziała w jaki sposób wejść w 2021 rok z uśmiechem na twarzy i zapomnieć o zmartwieniach, które dręczyły nas w roku ubiegłym. Na Sprawy Warszawy zaprasza Paweł Zyskowski.

Sprawy Warszawy: Anna Olszańska

Sprawy Warszawy z nową prowadzącą. W tej roli zadebiutowała Natalia Kuśmierz. Jej pierwszym gościem była Anna Olszańska – technik farmaceutyczny. Rozmowa dotyczyła klauzuli sumienia, na którą coraz częściej powołują się farmaceuci.   

Sprawy Warszawy: Adam Stawicki

Warszawa pod względem liczby autobusów elektrycznych zajmuje trzecie miejsce na świecie. Unowocześniania taboru nie pokrzyżowała nawet pandemia. Jakie zmiany przyniesie nadchodzący rok i czego mogą się spodziewać pasażerowie? Szczegóły zdradził Adam Stawicki – rzecznik Miejskich Zakładów Autobusowych.

Sprawy Warszawy: Rafał Trzaskowski

Gościem programu był prezydent Warszawy - Rafał Trzaskowski. Wypowiedział się w temacie szczepień i finansowania stołecznej policji. W rozmowie poruszono również temat przyszłorocznego budżetu.  

Sprawy Warszawy: Jakub Majewski

PKP planuje włączyć się w sieć połączeń transeuropejskich. Jedna z tras ma przebiegać między Warszawą a Brukselą. Te ambitne plany skomentował Jakub Majewski – prezes fundacji Pro Kolej.

Sprawy Warszawy: Sławomir Antonik

Gościem programu był Sławomir Antonik - prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Bródno. Wypowiedział się w temacie zmian w taryfie za wywóz śmieci w Warszawie.

Sprawy Warszawy: Michał Wojciechowski

Na 13 grudnia Strajk Przedsiębiorców zapowiedział wielką manifestację w Warszawie. Do manifestujących dołączą jeszcze kobiety. Powody i szczegóły wydarzenia zdradził Michał Wojciechowski – jeden z liderów Strajku Przedsiębiorców.

Sprawy Warszawy: Piotr Siergiej

W miastach mają powstać strefy czystego transportu. Na czym polega pomysł? Szczegóły przybliżył Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego.

Sprawy Warszawy: Renata Markowska

Po prawie 10 latach postępowania zapadł przełomowy wyrok w sprawie znęcania się nad karpiami w hipermarkecie na Ursynowie. Jedną z pierwszych osób, która zaalarmowała służby o torturowaniu zwierząt była Renata Markowska z fundacji „Noga w Łapę”.

Sprawy Warszawy: Michał Olszewski

W Warszawie powstanie największa i ekologiczna spalarnia śmieci. Inwestycja przyczyni się do polepszenia stanu środowiska i spowoduje obniżkę opłat za śmieci. W szczegóły projektu wprowadził nas Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

Sprawy Warszawy: Jacek Dubois

Gościem programu był mecenas Jacek Dubois, który odniósł się do działań policji w czasie protestów.

Sprawy Warszawy: Dariusz Chojnowski

Pandemia sprawiła, że z ulic znika coraz więcej taksówek. Rząd pozostaje temu obojętny. Kierowcy korporacji nie zamierzają czekać i organizują protesty w całym kraju. Szczegóły zdradził Dariusz Chojnowski – przewodniczący Związku Zawodowego Taksówkarzy "Warszawski Taksówkarz".

Sprawy Warszawy: Aldona Machnowska-Góra

Gościem programu była Aldona Machnowska-Góra, nowa wiceprezydent Warszawy.

Sprawy Warszawy: Marek Szolc

W jaki sposób polepszyć w Warszawie jakość powietrza i kiedy zniknie ostatni kopciuch? Między innymi na te pytania odpowiedział Marek Szolc - radny Warszawy, przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska.

Sprawy Warszawy: Dorota Łoboda

Gościem programu była Dorota Łoboda – radna miasta stołecznego Warszawy. Skomentowała wczorajszy marsz, odniosła się również do Strajku Kobiet.

Sprawy Warszawy: Piotr Przewłocki

Warszawiacy masowo odwiedzają cukiernię Rurki z Wiatraka. W ten sposób chcą zapobiec zamknięciu lokalu. Zadowolenia z tej okazji nie kryje Piotr Przewłocki – właściciel cukierni.

Sprawy Warszawy: Renata Kaznowska

Czy Warszawa jest gotowa na dalszy wzrost zachorowań na COVID–19? Swoje prognozy przestawiła Renata Kaznowska – wiceprezydent stolicy odpowiedzialna za obszar zdrowia w Warszawie.

Sprawy Warszawy: Krzysztof Strzałkowski

Sytuację mazowieckich szpitali w czasie pandemii przedstawił Krzysztof Strzałkowski - burmistrz dzielnicy Wola i przewodniczący Komisji Zdrowia i Kultury Fizycznej w Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Sprawy Warszawy: Paweł Rabiej

Gościem programu był Paweł Rabiej - wiceprezydent Warszawy, który przedstawił sytuację epidemiczną w stolicy.  

Sprawy Warszawy: Agata Diduszko-Zyglewska

Gościem programu była Agata Diduszko-Zyglewska - warszawska radna i działaczka społeczna. Wypowiedziała się w temacie masowych protestów kobiet.

Sprawy Warszawy: Marcin „Borkoś” Borkowski

Marcin „Borkoś” Borkowski to ratownik medyczny, który niesie pomoc również poza godzinami pracy i swoim motoambulansem patroluje ulice stolicy. W Sprawach Warszawy opowiedział o szczegółach swojego wolontariatu.

Sprawy Warszawy: Katarzyna Kucewicz

Pandemia stale się nasila, wprowadzane są kolejne ograniczenia. Cała sytuacja odbija się na zdrowiu psychicznym wielu osób. O tym, jak radzić sobie z pandemią podpowiadała Katarzyna Kucewicz – psychoterapeuta.

Sprawy Warszawy: Katarzyna Pienkowska

Edukacja w dobie pandemii. Sytuację w warszawskich szkołach przedstawiła Katarzyna Pienkowska z Urzędu m. st. Warszawy.

Sprawy Warszawy: Paweł Rabiej

Czy Warszawa znajdzie się w czerwonej strefie i czy jest na to gotowa? Swoje przewidywania przedstawił Paweł Rabiej – wiceprezydent stolicy.

Sprawy Warszawy: Andżelika Gackowska

Pandemia przyczyniła się do tego, że warszawiacy coraz częściej korzystają z lasów, co niestety łączy się ze zwiększoną degradacją. Stan terenów zielonych przestawiła Andżelika Gackowska – wicedyrektor Lasów Miejskich – Warszawa.  

Sprawy Warszawy: Marek Szolc

Gościem programu był Marek Szolc – stołeczny radni i przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska. Wypowiedział się w temacie planowanych podwyżek w Warszawie.

Sprawy Warszawy: Katarzyna Wilkołaska-Żuromska

Pandemia sprawiła, że cierpi coraz więcej kobiet. W czym jest problem? W szczegóły wprowadziła Katarzyna Wilkołaska-Żuromska, pełnomocniczka Prezydenta m. st. Warszawy ds. kobiet.

Sprawy Warszawy: Jacek Wojciechowicz

Studio Radia Kolor odwiedził wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz. Odpowiedział na pytanie czy można było uniknąć cięć w inwestycjach, które zapowiedział Rafał Trzaskowski?

Sprawy Warszawy: Jan Mencwel

Prezydent Warszawy zapowiedział podwyżki, które dotkną każdego mieszkańca. Ten temat skomentował Jan Mencwel – prezes stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.

Sprawy Warszawy: Katarzyna Strzegowska

Czy w Dniu Bez Samochodu warszawiacy faktycznie przesiadają się do komunikacji miejskiej? Statystyki przedstawiła Katarzyna Strzegowska – wicedyrektor Zarządu Transportu Miejskiego.

Sprawy Warszawy: Paweł Moras

Jak pandemia koronawirusa wpłynęła na turystykę w Warszawie? Statystyki przedstawił Paweł Moras – Dyrektor Stołecznego Biura Turystyki.

Sprawy Warszawy: Paweł Rabiej

Uczniowie i nauczyciele po półrocznej przerwie wracają do szkół. Jak będzie wyglądała nauka w czasie pandemii? Między innymi na to pytanie odpowiedział Paweł Rabiej - wiceprezydent Warszawy.

Sprawy Warszawy: Karolina Gałecka

Gościem programu była Karolina Gałecka - rzeczniczka Urzędu Miasta w Warszawie, która skomentowała wczorajszy wypadek na moście Grota  

Sprawy Warszawy: Andżelika Gackowska

Pandemia sprawiła, że coraz częściej korzystamy z okolicznych parków i lasów. Jak wzmożone odwiedziny wpłynęły na kondycję terenów zielonych. O to zapytaliśmy Andżelikę Gackowską - zastępcę dyrektora Lasów Miejskich. 

Sprawy Warszawy: Henryk Strzelczy

W schronisku na Paluchu przebywa obecnie najmniej zwierząt w historii. Obecną sytuację przedstawił Henryk Strzelczyk – dyrektor schroniska.  

Sprawy Warszawy: Krzysztof Strzałkowski

Na Woli młodzież coraz częściej przebywa w budynku po Wyższej Szkole ALMAMAER. Pustostan nie jest zabezpieczony, co w ostatnim czasie doprowadziło do tragedii. Sprawę skomentował Krzysztof Strzałkowski - burmistrz dzielnicy.  

Sprawy Warszawy: Joanna Narożniak

Warszawę opanowała plaga szczurów. O tym, jakie niesie to za sobą zagrożenia opowiedziała Joanna Narożniak z Mazowieckiej Inspekcji Sanitarnej. 

Sprawy Warszawy: Hanna Gronkiewicz-Waltz

Jeżeli Rafał Trzaskowski wygra w wyborach prezydenckich, to kto przejmie jego obowiązki w Warszawie? Na to pytanie odpowiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz - była prezydent stolicy.  

Sprawy Warszawy: Jakub Wysoczański

Warszawa na razie wstrzymuje decyzję o podniesieniu opłat za parkowanie. Głos w tej sprawie zabrał Jakub Wysoczański ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.  

 

Sprawy Warszawy: Agnieszka Rynecka

Od kilku tygodni możemy ponownie odwiedzać muzea. Jak wygląda zwiedzanie wystaw w czasie pandemii i co się mieniło? Na te pytania odpowiedziała Agnieszka Rynecka z Muzeum Polskiej Wódki.

Sprawy Warszawy: Roman Głodowski

Jak bobry mogą pomóc w walce z suszą? Między innymi na to pytanie odpowiedział Roman Głodowski ze stowarzyszenia Nasz Bóbr. 

Sprawy Warszawy: Rafał Suchocki

Gościem programu był Rafał Suchocki – aktywista, który wpadł na pomysł odłączenia Targówka Fabrycznego od Targówka i przyłączenia go do Pragi-Północ. Dziś w Radiu Kolor zdradził szczegóły swojego planu.  

 

Sprawy Warszawy: Krzysztof Jaworski

Pomimo pandemii, warszawiacy tłumnie ruszyli na weekendowe wyjazdy. Najwięcej było ich wczoraj nad Jeziorem Zegrzyńskim, co potwierdził Krzysztof Jaworski – prezes legionowskiego WOPR.  

Sprawy Warszawy: Jan Śpiewak

Gościem programu był Jan Śpiewak. Skomentował decyzję ułaskawienia udzielonego przez prezydenta RP w sprawie reprywatyzacji kamienicy.  

Sprawy Warszawy: Marcin Danił

Porty lotniczne wznawiają loty krajowe. Ale lotnisko w Modlinie nadal stoi puste. O planach portu opowiedział Marcin Danił - wiceprezes lotniska Warszawa-Modlin.

 

Sprawy Warszawy: Daria Widawska

Ośrodki kultury ponownie otworzyły swoje drzwi. O tym, jak wygląda funkcjonowanie teatrów w reżimie sanitarnym opowiedziała Daria Widawska – aktorka.

Sprawy Warszawy: Dariusz Gardener

Gościem "Spraw Warszawy" był Dariusz Gardener ze wspólnoty mieszkaniowej Wioślarska 10. Opowiedział o programie społecznym "STOP PatoBulwarom".

Sprawy Warszawy: Karol Adamaszek

6 czerwca swoje drzwi ponownie otworzą pływalnie i inne ośrodki sportowe. Miejskie baseny otworzą się nieco później. Szczegóły zdradził Karol Adamaszek ze Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa.  

Sprawy Warszawy: Regina Lewkowicz

Matury coraz bliżej. O tym, jak będzie wyglądał ich przebieg w czasie pandemii opowiedziała Regina Lewkowicz - dyrektor LO im. Stanisława Staszica. 

Sprawy Warszawy: Michał Dobrowolski

Minister rolnictwa twierdzi, że organizacje społeczne czerpią korzyści z zabierania rolnikom maltretowanych zwierząt. Aktywiści protestują. Gościem Radia Kolor był Michał Dobrowolski, inspektor ds. ochrony zwierząt OTOZ Animals. 

Sprawy Warszawy: Adam Bodnar

Gościem Spraw Warszawy był Adam BodnarRzecznik Praw Obywatelskich. Wypowiedział się w temacie równości wobec prawa i kontrowersyjnych interwencjach policji podczas ostatnich protestów. 

Sprawy Warszawy: Tomasz Petryka

Warszawa inwestuje w miejskie pasieki. Ten temat skomentował Tomasz Petryka – pszczelarz.  

Sprawy Warszawy: Jan Nagiel

Pandemia odbiła się również na kondycji korporacji taksówkarskich. Ich kierowcy zmagają się z problemami finansowymi. Sytuację w Warszawie przedstawił Jan Nagiel z Eko taxi.  

Sprawy Warszawy: Elżbieta Radwan

W Wołominie otwarcie przedszkoli poprzedzono badaniami personelu pod kątem COVID-19. I jak się okazuje, była to dobra decyzja. Dlaczego? O tym Elżbieta Radwan – burmistrz Wołomina.

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => podcasty(/) [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => podcast [controller] => podcast [action] => list [page] => 1 ) [_route_regex:protected] => #^podcasty(?:/(?P[^/.,;?\n]++))?$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => podcast [_controller:protected] => podcast [_action:protected] => list [_uri:protected] => podcasty [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [page] => 1 [uri] => podcasty [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => podcasty(/) [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => podcast [controller] => podcast [action] => list [page] => 1 ) [_route_regex:protected] => #^podcasty(?:/(?P[^/.,;?\n]++))?$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( [grupa] => 1 ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1659997565 ) )