Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Podcasty

Sprawy Warszawy: Grzegorz Rogólski

Gościem dzisiejszego wydania „Spraw Warszawy” był Grzegorz Rogólski z Miejskich Zakładów Autobusowych. Tematem rozmowy były ekologiczne rozwiązania w transporcie publicznym. 

Sprawy Warszawy: Beniamin Łuczyński

Wkrótce z warszawskich ulic zniknie większość reklam. Projekt uchwały popiera Beniamin Łuczyński ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze

Sprawy Warszawy: Michał Olszewski

Gościem „Spraw Warszawy” był Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy. Tematem rozmowy były zmiany w ustawie śmieciowej, które wejdą w życie w 2020 roku.  

Sprawy Warszawy: dr Małgorzata Sikorska

Czy Warszawie grozi... wyludnienie? O problemach demograficznych dużych miast Łukasz Jakubowski porozmawiał z dr Małgorzatą Sikorską z Uniwersytetu Warszawskiego.

Sprawy Warszawy: Natalia Bartos

Kto może zostać dawcą szpiku i na czym polega akcja "DKMS - pokonajmy nowotwory krwi"? W szczegóły wprowadziła nas Natalia Bartos, liderka inicjatywy.

Sprawy Warszawy: Katarzyna Grzybowska

W szpitalu im. Św. Rodziny powstało Centrum Porodów Naturalnych. Czym wyróżnia się ten oddział? W szczegóły wprowadziła nas Katarzyna Grzybowska, koordynatorka projektu.

Sprawy Warszawy: Henryk Strzelczyk

Gościem „Spraw Warszawy” był Henryk Strzelczyk – dyr. schroniska „Na Paluchu”. Wypowiedział się w temacie budżetu schroniska na 2020 rok.

Sprawy Warszawy: Marek Smyk

Jak rozwiązać kwestię ruchu rowerzystów w Warszawie? I jakie przepisy należy wprowadzić? W tym temacie wypowiedział się Marek Smyk ze stowarzyszenia „Zielone Mazowsze”, prywatnie zapalony rowerzysta.  

Sprawy Warszawy: Paweł Rabiej

W Warszawie może pojawić się jeden z największych pomników w Europie. Zdanie na ten temat wyraził wiceprezydent Warszawy - Paweł Rabiej.

Sprawy Warszawy: Justyna Kościńska i Dariusz Lasocki

Gośćmi dzisiejszego wydania „Spraw Warszawy” byli Justyna Kościńska - Miasto Jest Nasze i Dariusz Lasocki - warszawski radny PiS. Tematem rozmowy były propozycje premiera dotyczące pieszych i walki ze smogiem – m.in. pierwszeństwo dla pieszych, wpuszczenia na buspasy samochodów z czterema osobami.

Sprawy Warszawy: Kamila Gibas i Nikola Gozdan

Gośćmi dzisiejszego wydania „Spraw Warszawy” były  Kamila Gibas – prezes „Fundacji Szczęśliwiej Drogi” oraz Nikola Gozdan – podopieczna fundacji. Porozmawiały o tym, jak rozpocząć życie po wyjściu z domu dziecka.

Sprawy Warszawy: prof. Włodzimierz Gogołek, Marcin Paluch

Gośćmi „Spraw Warszawy” byli prof. Włodzimierz Gogołek oraz Marcin Paluch. Tematem rozmowy był wyciek danych w SGGW. 

Sprawy Warszawy: Darek Strojewski

Gościem „Spraw Warszawy” był Darek Strojewski, który przeszedł pieszo z Ursynowa do Lizbony. Dzisiaj podsumował swoją wędrówkę.

Sprawy Warszawy: Bolesław Samoliński

Gościem dzisiejszego wydania „Spraw Warszawy” był profesor Bolesław Samoliński. Opowiedział o skutkach zdrowotnych, jakie niesie za sobą smog.

Sprawy Warszawy: Jakub Krysiak

Spór wokół „Sadów Żoliborskich” trwa. W szczegóły wprowadził nas Jakub Krysiak z „Gazety Żoliborza”.  

Sprawy Warszawy: Piotr Siergiej

Wkrótce w Warszawie staną inteligentne płuca. O co chodzi w tej akcji? W szczegóły wprowadził nas Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego.

Sprawy Warszawy: zielone światło dla frankowiczów

Frankowicze mogą walczyć o swoje. Jak to wygląda w praktyce? Temat zgłębili adwokat Łukasz Ciskowski oraz pan Paweł - jeden z kredytobiorców. 

Sprawy Warszawy: Andrzej Chybowski

Przebudowa Górczewskiej budzie wiele kontrowersji. Próbował je rozwiać Andrzej Chybowski za stowarzyszenia Wola Mieszkańców.

Sprawy Warszawy: Anna Zapał

Uwagi kojarzą nam się z czymś nagannym, ale ten tok myślenia postanowiła zmienić  Anna Zapał – autorka akcji „Pozytywna Uwaga”.

Sprawy Warszawy: Marek Matecki

Dziś w "Sprawach Warszawy" o akcji #WarszawaOddycha. W szczegóły wprowadził nas Marek Matecki z firmy Mateko, która jest organizatorem kampanii.

Sprawy Warszawy: Kacper Mikołajczyk i Dominik Górczynski

Gośćmi dzisiejszego wydania "Spraw Warszawy" byli studenci politechniki Warszawskiej - twórcy robota o nazwie Melson, który zdobył na świecie szereg wyróżnień.

Sprawy Warszawy: Jan Piotrowski

Morsowanie z roku na rok zyskuje popularność. Już w najbliższą niedzielę w stolicy rozpocznie się kolejny sezon warszawskiej szkółki morsowania. W szczegóły prowadził nas Jan Piotrowski - koordynator Dzielnicy Wisła. 

Sprawy Warszawy: Kamila Szulc

Gościem dzisiejszych "Spraw Warszawy" była asp. Kamila Szulc, która opowiedziała o zbiórce nakrętek na Bielanach.

Sprawy Warszawy: Jakub Wysoczański

Czy w Warszawie jest możliwa "wizja zero"? Miedzy innymi na to pytanie odpowiedział Jakub Wysoczański ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.

Sprawy Warszawy: Jerzy Kisielewski

Gościem dzisiejszego wydania "Spraw Warszawy" był Jerzy Kisielewski - dziennikarz i zastępca wiceprzewodniczący Społecznego Komitetu Opieki nad Starymi Powązkami im. Jerzego Waldorffa.

Sprawy Warszawy: Jacek Borowski

Dziś w "Sprawach Warszawy" poruszono temat dębu Mieszko. Czy pomnik przyrody przetrwa kolejne lata? W szczegóły wprowadził nas Jacek Borowski - dendrolog. 

fot. Radio Kolor

Sprawy Warszawy: Wojciech Suchorzewski

Gościem dzisiejszego wydania "Spraw Warszawy" był profesor Wojciech Suchorzewski z Politechniki Warszawskiej. Rozmawialiśmy o propozycjach ratusza dotyczących poprawy bezpieczeństwa pieszych.

fot. Radio Kolor

Sprawy Warszawy: Marta Gawryluk

Dzisiejszym gościem "Spraw Warszawy" była Marta Gawryluk, pomysłodawczyni spacerów dla mam z wózkami, na których mamy poznają tajemnice stolicy.

fot. Radio Kolor

Sprawy Warszawy: Julia Kubisa

Gościem dzisiajszych "Spraw Warszawy" była Julia Kubisa, główna specjalistka ds. równouprawnienia Uniwersytetu Warszawskiego. Rozmawialiśmy o kampanii "Równoważni".

fot. Radio Kolor

Sprawy Warszawy: Majka Jeżowska

Gościem dzisiejszego wydania "Spraw Warszawy" była Majka Jeżowska. Porozmawialiśmy z nią o tolerancji i akcji "Tęczowy Piątek". 

Sprawy Warszawy: Agata Gajos i Mikołaj Pieńkos

Gośćmi dzisiejszego wydania 'Spraw Warszawy" byli Agata Gajos z Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego oraz Mikołaj Pieńkos z Zarządu Dróg Miejskich.

Sprawy Warszawy: Adela Tarkowska i Krzysztof Józefowski

Ich podróż trwała 9 lat, W tym czasie przejechali 87 tysięcy kilometrów. Jak wyglądał ich podróż? Posłuchajcie.

Sprawy Warszawy: Mikołaj Wild

Gościem "Spraw Warszawy" był Mikołaj Wild - wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. budowy CPK. Kiedy ruszy budowa i kiedy pierwsze odprawy? Odpowiedź poniżej.

Sprawy Warszawy: Sebastian Topczewski

Gościem dzisiejszego wydania "Spraw Warszawy" był Sebastian Topczewski z wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Opowiedział o dronach i o tym jak będzie wyglądał transport w niedalekiej przyszłości.

Sprawy Warszawy: Karolina Gałecka

Strefy płatnego parkowania zwiększają swoje zasięgi. O nowych planach Zarządu Dróg Miejskich opowiedziała Karolina Gałecka.

Sprawy Warszawy: Rafał Krzemień

Remont Sali Kongresowej przeciąga się latami. Kiedy wreszcie się zakończy? Na to pytanie starał się odpowiedzieć Rafał Krzemień, prezes zarządu Pałacu Kultury i Nauki.

Sprawy Warszawy: Aleksandra Gajewska

Gościem dzisiejszych "Spraw Warszawy" była Aleksandra Gajewska, która z dostała się do Sejmu z ostatniego miejsca na liście. Jakie plany ma przyszła posłanka? Posłuchajcie.   

Sprawy Warszawy: Joanna Zawłocka i Radek Chabowski

Najmłodsi podopieczni szpitali nie raz przeżywają trudne chwile. Z pomocą przychodzą im Joanna Zawłocka i Radek Chabowski z fundacji "Czerwone Noski".

fot. Radio Kolor

Sprawy Warszawy: Tomasz Osuch

Dzisiejszym gościem w "Sprawach Warszawy" był Tomasz Osuch z Fundacji Spełnionych Marzeń. Porozmawialiśmy o pokazie mody "Dzieci Dzieciom".

fot. projekt

Sprawy Warszawy: Ewa Mielczarek i Maciek Niemojewski

Dzisiejszymi gośćmi w "Sprawach Warszawy" byli autorzy projektu "Rozmowwa" - Ewa Mielczarek i Maciek Niemojewski. Rozmawialiśmy o tym co robią na co dzień - on zdjęcia, ona rozmawia z mieszkańcami Warszawy o Warszawie.

fot. Radio Kolor

Sprawy Warszawy: Joanna Gospodarczyk

Tematem przewodnim dzisiejszego wydania "Spraw Warszawy" były wakaty w warszawskich szkołach. Rozmawiała z nami Joanna Gospodarczyk, dyrektorka stołecznego Biura Edukacji. 

fot. Radio Kolor

Sprawy Warszawy: Marek Kaleta

Dzisiajszym gosciem "Spraw Warszawy" był Marek Kaleta z Foodsharing Warszawa. Rozmawialiśmy o tym jak nie marnować jedzenia w stolicy.

fot. Radio Kolor

Sprawy Warszawy: Jan Mencwel

Gościem dzisiejszych Spraw Warszawy był Jan Mencwel, ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Rozmawialiśmy o sytuacji pieszych w stolicy oraz o sprawie zwężenia ul. Górczewskiej.

fot. Radio Kolor

Sprawy Warszawy: Łukasz Ciskowski

Gościem dzisiejszego wydania "Spraw Warszawy" był adwokat Łukasz Ciskowski. Tematem rozmowy był wczorajszy wyrok unijnego trybunału w sprawie frankowiczów.

Sprawy Warszawy: Karolina Kwiecień-Łukaszewska

Gościem dzisiejszego wydania "Spraw Warszawy" była Karolina Kwiecień-Łukaszewska z Zarządu Zieleni. Tematem rozmowy była hodowla kóz przy Wiśle.

Sprawy Warszawy: Tomasz Kunert

Po otwarciu metra na Targówku, skrócono trasy linii autobusowych. Na zmiany narzekają mieszkańcy. Czy możemy liczyć na powrót starego rozkładu? Na to pytanie odpowiedział Tomasz Kunert, rzecznik prasowy ZTM.

fot. Radio Kolor

Sprawy Warszawy: Magdalena Czubaszek

Gościem "Spraw Warszawy" była dzisiaj Magdalena Czubaszek - kuratorka wystawy "Gdy rzeczy pozują".

fot. Radio Kolor

Sprawy Warszawy: Emilia Piotrowska

Gościem dzisiejszego wydania "Spraw Warszawy" była Emilia Piotrowska z Warszawskiego Alarmu Smogowego. Opowiedziała o stołecznym projekcie "Poszukiwacze Powietrza".

fot. Radio Kolor

Sprawy Warszawy: Justyna Kościńska

Gościem dzisiejszego wydania "Spraw Warszawy" była Justyna Kościńska ze Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Opowiedziała o wynikach budżetu obywatelskiego.

fot. Radio Kolor

Sprawy Warszawy: Ewa Kubaczyk

Rzeczniczka Polskiej Izby Turystyki, Ewa Kubaczyk była dzisiejszym gościem w "Sprawach Warszawy". Porozmawialiśmy o sytuacji polskich turystów w obliczu ogłoszenia niewypłacalności przez biuro podróży Neckermann.

fot. Radio Kolor

Sprawy Warszawy: Marta Bajno i Piotr Gierej

Jak duże znaczenie ma aktywność fizyczna w trakcie leczenia chorób nowotworowych? W dzisiejszym wydaniu "Spraw Warszawy" porozmawialiśmy z uczestniczką pierwszego etapu sztafety rowerowej na Zwrotnik Raka organizowanej przez fundację Rak'n'Roll Martą Bajno oraz z dr Piotrem Gierejem, chirurgiem onkologii z warszawskiego Centrum Onkologii.

fot. Radio Kolor

Sprawy Warszawy: Jacek Sztolcman

Gościem dzisiejszego wydania "Spraw Warszawy" był Jacek Sztolcman, dyrektor Centrum Współpracy i Dialogu UW. Porozmawialiśmy o otwarciu Centrum i jaką rolę uczelnia ma w przeciwdziałaniu dezinformacji.

Sprawy Warszawy: Cecylia Malik i Urszula Dragan

Kim są i czym zajmują się Siostry Rzeki? Między innymi na te pytania odpowiedziały Cecylia Malik i Urszula Dragan.

fot. Radio Kolor

Sprawy Warszawy: Jakub Lewandowski

Gra w piłkę nożną jest możliwa nawet po amputacji kończyn! Potwierdził to Jakub Lewandowski - trener mentalny Polskiej Reprezentacji AMP Futbol. 

fot. Radio Kolor

Sprawy Warszawy: Anna Warchoł-Jakubowska i Rafał Wójcik

Psycholożka Anna Warchoł-Jakubowska i motorniczy stołecznych tramwajów Rafał Wójcik opowiedzili w dzisiejszym wydaniu "Spraw Warszawy" o pomocy psychologicznej dla pracowników Tramwajów Warszawskich. 

fot. Radio Kolor

Sprawy Warszawy: Aleksandra Osiecka

W dzisiejszym wydaniu "Spraw Warszawy" tegoroczny sezon nad Wisłą podsumowała Aleksandra Osiecka z klubokawiarni "Grunt i Woda" na bulwarach.

fot. Radio Kolor

Sprawy Warszawy: Adrian Furgalski

Dzisiejszym gościem "Spraw Warszawy" był Adrian Furgalski z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR, z którym porozmawialiśmy o nowych stacjach metra.

fot. Radio Kolor

Sprawy Warszawy: Katarzyna Kotiuk i Małgorzata Rittersschild

Gośćmi dzisiejszego wydania "Spraw Warszawy" były Katarzyna Kotiuk i Małgorzata Rittersschild - jedne z inicjatorek stworzenia miejsca sąsiedzkiej integracji na Starym Mokotowie.

fot. Radio Kolor

Sprawy Warszawy: Michał Lesień Głowacki i dr Krzesimir Sieczych

W dzisiejszym wydaniu "Spraw Warszawy" rozmawialiśmy o wypadkach na hulajnogach z aktorem Michałem Lesień Głowackim i dr Krzesimirem Sieczychem, ortopedą z Carolina Medical Center.

fot. Radio Kolor

Sprawy Warszawy: Maria Kłosińska

Czy z naszą służbą zdrowia jest aż tak źle? O narodowym kryzysie zdrowia rozmawialiśmy dzisiaj z Marią Kłosińską z Okręgowej Izby Lekarskiej.

fot. Radio Kolor

Sprawy Warszawy: Marek Szolc

W dzisiejszym wydaniu "Spraw Warszawy" przewodniczący miejskiej Komisji Ochrony Środowiska Marek Szolc, opowiada o tym, jak miasto chce zachęcać warszawiaków do wymiany "kopciuchów" oraz mówi o potrzebie podniesienia opłat za parkowanie.

fot. Radio Kolor

Sprawy Warszawa: Aleksandra Jatczak-Repeć

W dzisiejszym wydaniu "Spraw Warszawy" historyczka mody Aleksandra Jatczak-Repeć opowiada o wystawie "Niebezpieczne ujęcia. 100 lat fotografii mody w Polsce".

fot. Radio Kolor

Sprawy Warszawy: Michał Wasilewicz

W dzisiejszym wydaniu „Spraw Warszawy” dr Michał Wasilewicz z wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska SGGW uspokaja, że nie grozi nam katastrofa ekologiczna związana z wyciekiem nieczystości do Wisły.

fot. Radio Kolor

Sprawy Warszawy: Paweł Rabiej

Z wiceprezydentem Warszawy Pawłem Rabiejem rozmawialiśmy o awarii kolektorów ściekowych oczyszczalni Czajka oraz o bezpłatnych miejscach w żłobkach.

fot. Radio Kolor

Sprawy Warszawy: Michał Białek

Zapalony grzybiarz z Mazowsza opowiada o Międzynarodowych Zawodach w Grzybobraniu we Włoszech oraz doradza, gdzie najlepiej wybrać się na grzyby w okolicy Warszawy.

fot. Radio Kolor

Sprawy Warszawy: Paweł Rabiej

Z wiceprezydentem stolicy rozmawialiśmy o tym jak miasto planuje walczyć z ruchami antyszczepinkowymi, które namawiają m.in. do fałszowania książeczek zdrowia by posyłać dzieci do żłobków.

fot. Radio Kolor

Sprawy Warszawy: Mateusz Durlik

Aktywista z Żoliborza zamknął się w nagrzanym aucie, żeby zwrócić uwagę jak niebezpieczne jest zostawianie dziecka w samochodzie podczas upałów. 

Sprawy Warszawy: Małgorzata Karolina Piekarska

O projekcie zastąpienia kosiarek kozami - mówiła w Radiu Kolor Małgorzata Karolina Piekarska, autorka pomysłu. 

Sprawy Warszawy: Ludmiła Janion

O kontrowersjach wokół lotniska Babice w Sprawach Warszawy mówiła Ludmiła Janion ze stowarzyszenia "Ciche niebo nad Warszawą". 

Sprawy Warszawy: Laski grają w kosza!

Na Facebooku działa grupa "Laski grają w kosza", w której nie ma miejsca na dyskryminację. W Radiu Kolor opowiadały o tym: Lan Pham, Natalia Czeszak i Aleksandra Osińska. 

Sprawy Warszawy: Adrianna Błasiak

O tym, jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą mówiła w Sprawach Warszawy Adrianna Błasiak ze stołecznego WOPR-u. 

Sprawy Warszawy: Katarzyna Pęczak

O specjalnych seansach filmowych dla autystów rozmawialiśmy z Katarzyną Pęczak z Fundacji Pomoc Autyzm.

Sprawy Warszawy: Karol Jakubowski

Karol Jakubowski z PKP PLK mówił w Sprawach Warszawy o planowanej modernizacji linii kolejowej Warszawa-Otwock. 

Sprawy Warszawy: kryzys budżetu obywatelskiego?

O budżecie obywatelskim w Sprawach Warszawy mówili: Justyna Piwko z Centrum Komunikacji Społecznej i Grzegorz Walkiewicz, radny Pragi Północ. 

Sprawy Warszawy: Magdalena Radwan

O problemach warszawskiej oświaty w Sprawach Warszawy mówiła Magdalena Radwan ze Szkoły Edukacji. 

Sprawy Warszawy: Janusz Dziano

Gościem programu był varsavianista Janusz Dziano. Rozmawialiśmy o tym, jak kiedyś warszawiacy radzili sobie z upałami. 

Sprawy Warszawy: Piotr Bender

Gościem programu był Piotr Bender, założyciel grup, w których mieszkańcy mogą szukać wspólnych dojazdów do pracy. Rozmawialiśmy o fenomenie lokalnego carpoolingu. 

fot. Radio Kolor

Sprawy Warszawy: Łukasz Fiszer

Gościem był Łukasz Fiszer z inicjatywy Żegnamy Reklamy. Rozmawialiśmy o planowanych przez rząd zmianach w ustawie krajobrazowej - i czy wpłynie to na warszawską uchwałę krajobrazową.

Sprawy Warszawy: Ewa Mierzejewska

O kleszczach w Sprawach Warszawy mówiła dr Ewa Mierzejewska z Uniwersytetu Warszawskiego. 

Sprawy Warszawy: Stanisław Trzciński

W 30. rocznicę wyborów 4 czerwca, Łukasz Jakubowski rozmawia ze Stanisławem Trzcińskim - człowiekiem, który pomagał Jackowi Kuroniowi. 

fot. Radio Kolor

Sprawy Warszawy: Dominik Kuc i Slava Melnyk

Naszymi gośmi byli Dominik Kuc, pomysłodawca rankingu szkół przyjaznym LGBT oraz Slava Melnik - dyrektor Kampanii Przeciw Homofobii. 

Sprawy Warszawy: Piotr Bichta, Maciej Dutkiewicz

Gościem programu był Piotr Bichta - motorniczy, który uratował życie pasażerowi tramwaju. Towrzyszył mu Maciej Dutkiewicz, rzecznik Tramwajów Warszawskich. 

Sprawy Warszawy: Katarzyna Bosacka

O akcji "Menu Wolności" rozmawaliśmy z Katarzyną Bosacką, dziennikarką i laureatką Grubej Ryby 2017. 

Sprawy Warszawy: Krzysztof Piasecki

Gościem programu był Krzysztof Piasecki, prowadzący facebookowy profil "Pogoda w stolicy, jak i w okolicy". Rozmawialiśmy m.in. o zagrożeniu powodziowym. 

Sprawy Warszawy: prof. Wojciech Suchorzewski

Z prof. Wojciechem Suchorzewskim rozmawialiśmy o komunikacyjnych problemach Warszawy. 

Sprawy Warszawy: Robert Kempa

Gościem programu był burmistrz Ursynowa, Robert Kempa. Rozmawialiśmy o Dniu Cichociemnych na Ursynowie. 

Sprawy Warszawy: Sebastian Kaleta

O reprywatyzacji i wyborach rozmawialiśmy z Sebastianem Kaletą, warszawskim radnym i wiceprzewodniczącym komisji weryfikacyjnej. 

Sprawy Warszawy: Karolina Gałecka

O problemach z elektrycznymi hulajnogami rozmawialiśmy z Karoliną Gałecką z Zarządu Dróg Miejskich. 

Sprawy Warszawy: Henryk Strzelczyk

Gościem programu był dyrektor schroniska "Na Paluchu", Henryk Strzelczyk. Rozmawialiśmy o coraz mniejszej liczbie kotów i psów w schronisku. 

Sprawy Warszawy: Marlena Happach

O chaosie reklamowym w Warszawie rozmawialiśmy z Marleną Happach, dyrektorką Biura Architektury i Planowania Przestrzennego w ratuszu. 

Sprawy Warszawy: Agata Bitnerowska i Sławomir Smyk

Gośćmi programu byli: Agata Bitnerowska i Sławomir Smyk ze Straży Miejskiej. Rozmawialiśmy o pracy ekopatrolu. 

Sprawy Warszawy: Katarzyna Kucewicz

Gościem programu była psycholog Katarzyna Kucewicz. Rozmawialiśmy o pomocy psychologicznej dla uczniów po tragedii w szkole w Wawrze.

Sprawy Warszawy: Andżelika Gackowska

O żmijach w Warszawie rozmawialiśmy z Andżeliką Gackowską z warszawskich Lasów Miejskich.

Sprawy Warszawy: Agnieszka Drozd

O smogu, paleniu w piecach i ograniczeniu ruchu samochodowego w centrum rozmawialiśmy z Agnieszką Drozd z Warszawskiego Alarmu Smogowego.

Sprawy Warszawy: Dariusz Lasocki i Paweł Lech

Gośćmi Spraw Warszawy byli radni: Dariusz Lasocki i Paweł Lech. Rozmawialiśmy o większych dodatkach motywacyjnych dla strajkujących nauczycieli. 

Sprawy Warszawy: Sylwester Puczen

O osiemdziesiątych urodzinach Toru Wyścigów Konnych Służewiec mówił w Sprawach Warszawy Sylwester Puczen.

Sprawy Warszawy: Andrzej Halicki

O środkach unijnych dla Warszawy i nie tylko - rozmawialiśmy z Andrzejem Halickim, kandydatem w wyborach do Parlamentu Europejskiego. 

Sprawy Warszawy: Hanna Karczewska i Sławomir Paszkiet

Gośćmi byli Sławomir Paszkiet, dyrektor Muzeum Marii Skłodowskiej Curie w Warszawie oraz Hanna Karczewska - prawnuczka Heleny Skłodowskiej-Szalay. Okazją do rozmowy jest nowe, poszerzone i nieocenzurowane wydanie wspomnień Heleny o jej siostrze, Marii.

Sprawy Warszawy: Dorota Łoboda

Gościem Spraw Warszawy była Dorota Łoboda, szefowa komisji edukacji w Radzie Warszawy. Rozmawialiśmy o zawieszonym strajku nauczycieli. 

Sprawy Warszawy: Iwona Stachlewska

Gościem programu była Iwona Stachlewska z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Rozmawialiśmy o tym, skąd w Warszawie pył znad Sahary. 

netgraf.pl