Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Podcasty

W dobrą stronę: Tomek Ziętek

Do studia Radia Kolor przybył Tomek Ziętek - tak, ten sam Tomek Ziętek, którego znamy z ekranów większych i mniejszych. Nie zapominajmy jednak o tym, że to człowiek utalentowany nie tylko aktorsko. Świeży singiel C'mon i zapowiedź solowej płyty - to o tym porozmawiał Tomek z Adamem Gołaszewskim. 

Dzień barwny - Paweł Pieczka

Paweł Pieczka to taki Jednorożec wśród Ultra kolarzy. Dlaczego? Bo nie tylko jeździ dobrze, długo, szybko i z sukcesami, ale przy okazji jest niesamowicie skromnym człowiekiem. Za bardzo, jeżeli mam być szczera ;)


Miałam okazje poznać go na jednych zawodach i szybko pojawiła się myśl, żeby dłużej porozmawiać. Wygrał Maraton Rowerowy Dookoła Polski, wygrał Race Trough Poland, ostatnio przejechał przez całą Hiszpanię a chwilę później finiszował na trasie od HELU DO TATR! Jego znajomi mówią że to "Harpagan nie do zajechania" i pewnie tak jest. Ja dodam, że to fajny gość, który inspiruje tak dobrze, jak jeździ (także swoich konkurentów na trasie)


Zapraszam do posłuchania!
Alicja Bendkowska

Kolor po godzinach: Piotr Wójcicki - premiera płyty

W piątek (08.09.2023) gościem Bartka Wejmana był Piotr Wójcicki. Posłuchajcie szczerej i pełnej miłości do muzyki rozmowy z autorem.

Lato w wielkim mieście: Arek Kłusowski

„Zaległości w miłości”, to tytuł najnowszego albumu Arka Kłusowskiego.

Czy ta płyta do pewnego rodzaju ekshibicjonizm emocjonalny? Co zmienia w życiu Arka? Posłuchajcie rozmowy Martyny Wawryło z Arkiem Kłusowskim.

Lato w wielkim mieście: Marielle Tourel - Rozwojowa Mama

Jak pomóc dziecku w adaptacji do żłobka lub przedszkola? Na co zwrócić uwagę i kiedy zacząć wielkie przygotowania? Posłuchajcie rozmowy Martyny Wawryło z Marielle Tourel czyli Rozwojową Mamą.

Marielle Tourel – urodzona w Nowym Jorku, wychowana w wielojęzycznej i wielokulturowej rodzinie. Mieszkała w Nowym Jorku, Warszawie, Londynie, Dubaju, Dublinie i Tel Avivie. Mając ponad 10-letnie doświadczenie w obszarze analiz i projektowania strategii, jest ekspertką w zakresie analizy i projektowania skomplikowanych badań oraz sprowadzania faktów do poziomu rekomendacji, i przedstawiania ich w sposób zrozumiały i umożliwiający wprowadzenie ich w życie.

Od 2 lat prowadzi na Instagramie profil @Rozwojowa_Mama.

Weekend z Kolorem: Katarzyna Franus

W 2022 roku Katarzyna Franus zadebiutowała książką "Osobni". Tegoroczną propozycją literacką autorki jest "Głupiec", którego bohaterka dowiaduje się, że został jej rok życia. Musi podjąć decyzję, czy rozpocząć leczenie, które jednak znacząco obniży jakość jej życia, zarówno teraz, jak i w przyszłości. Postanawia jednak spędzić najlepszy rok życia, w jej przeświadczeniu ostatni. Co się w tym czasie wydarzy? Odpowiedź na to pytanie może zaskoczyć... Z autorką rozmawiała Justyna Sokołowska.

fot. Radio Kolor

Lato w wielkim mieście: Ewelina Flinta

Czy w przypadku Eweliny Flinty można mówić o kolejnym debiucie? Wydawniczy powrót po dłuższej przerwie bywa po prostu stresujący. Trzeba jednak oddać (stale rosnącemu) gronu słuchaczy - przyjmują nowości od Eweliny wyjątkowo ciepło i pozytywnie.

Tę rozmowę zacząłem od małej (dość ryzykownej) prywaty. Nie patrzyliśmy na zegarek i tak jakoś nam wyszło: ponad godzina materiału. Serwery wytrzymają, a wytrwali posłuchają rozmowy o ogóle i szczególe.

Proszę Państwa, Ewelina Flinta w Kolorze, zapraszam - Adam Gołaszewski.

fot. Radio Kolor

W dobrą stronę: Natalia Grosiak

Mikromusic już nie z dolnej, a z górnej półki. Co może zrodzić się podczas koncertu w trakcie 43 minut awarii prądu? Czy da się dziś wydać płytę bardziej eko? Czy Mikromusic to zespół stworzony do płyt granych „na setkę”?

Jak Natalia Grosiak tworzy? W czym pomaga nuda podczas podróży? Własny mikrokosmos, własne podwórko - o jego roli, o jego wadze także posłuchacie w tej rozmowie. Rozmowie o brzmieniu, rozmowie o muzyce, o tekście, o dźwiękach.

Na moment przed premierą najnowszego koncertowego albumu Mikromusic, miałem przyjemność spotkać się i porozmawiać z Natalią Grosiak o tych wszystkich rzeczach, które wypisałem powyżej.

Zaparzcie sobie ulubioną herbatę i włączcie w wolnej chwili tę rozmowę. Będzie mi bardzo miło, Adam Gołaszewski.

Jeszcze 5 minut: Katarzyna Ciecierska

Niedawno świat obiegła informacja, że powstanie Shrek 5. Shrek to doskonały przykład „polskiej szkoły dubbingu”. Z tej okazji gościem Radia Kolor była reżyserka dubbingu Katarzyna Ciecierska. Jak się tworzy dubbing? Co to znaczy dubbing doskonały i jakie predyspozycje trzeba mieć by być dobrym aktorem głosowym? Te i wieeele innych tajników pracy dubbingowca zostały wyciągnięte na światło dzienne w rozmowie pełnej pasji, radości i dobrej zabawy.

Zapraszam, Stefan Janicki.

fot. Radio Kolor

Dzień barwny: Harry Whittaker

Gościem Radia Kolor był wyjątkowy człowiek - Harry Whittaker, który na co dzień jest prezenterem BBC, ale na prośbę swojej mamy, Lucindy Riley, stał się również pisarzem powieści! 

Przy okazji spotkania nad książką „Atlas. Historia Pa Salta” miałam okazję dowiedzieć się dlaczego tak się stało i ile to dla niego znaczyło.

Posłuchajcie i Wy!

Alicja Bendkowska, zapraszam :)

Zbawienie w pracy: Rosalie.

Nowa płyta Rosalie. - Motherlode to dowód na emancypacje kobiet w muzyce? A może po prostu miks niesamowitych emocji zamkniętych na jednym krążku? Jaka jest nowa płyta Rosalie.? Posłuchacie. Rozmawiała Martyna Wawryło

Kolor po godzinach: Monika Makowska-Wasowska i Grzegorz Wasowski

31 maja będziemy obchodzić 110. rocznicę urodzin Jerzego Wasowskiego - wybitnego kompozytora i współtwórcy legendarnego Kabaretu Starszych Panów. Sylwetkę tej postaci przybliżyli Monika Makowska-Wasowska i Grzegorz Wasowski, z którymi rozmawiał Bartek Wejman.

Dzień barwny: Marcin Twaróg

GRAVEL oznacza „szuter”, ale dla niektórych, to też filozofia życia i jazdy na rowerze, która kojarzy się z wolnością i przygodą :)  Taką przygodą może być też udział w „Mazowieckim Gravelu” - rowerowej imprezie, której trzecia edycja rusza w tym roku z warszawskiego Wilanowa

Opowiada o tym Marcin Twaróg - współorganizator. Posłuchajcie!

Kolor po godzinach: Ranko Ukulele

Ranko Ukulele - ukochana przez internautów twórczyni "poezji brzdąkanej" i „bazgrołków” przyjechała z Poznania do Radia Kolor, żeby porozmawiać o ukulele, trochę na nim zagrać, a trochę opowiedzieć o procesie twórczym.

Zbawienie w pracy: Ania Karwan

Ania Karwan właśnie wydała swoją drugą płytę. Jak dziś podchodzi do muzyki? Na co stawia w pracy? I co można wyczytać z jej muzycznego pamiętnika? Posłuchajcie. 

Rozmawiała Martyna Wawryło.

Dzień barwny: Karolina Badach

Czym jest osławiony już masaż Kobido? Skąd do nas przybył i jakie efekty gwarantuje? O tym i znacznie więcej opowiada Karolina Badach z New Moon Joga Studio.

Dzień barwny: Stach Szabłowski

„ŚWIATOWA WYSTAWA O NAJWIĘKSZYCH MALARZACH IMPRESJONIZMU. PO RAZ PIERWSZY W EUROPIE!” to można przeczytać w opisie „Immersive Monet & The Impressionists” w Art Box Experience w Fabryce Norblina. Jednak, powiedzieć o tym doświadczeniu „wystawa”, to jak nic nie powiedzieć.

Dlatego właśnie do Radia Kolor przyszedł malować słowem Stach Szabłowski, historyk i krytyk sztuki. Przy okazji opowiedział również dlaczego Polacy kochają Impresjonistów, dlaczego czujemy z nimi wyjątkowe połączenie i dlaczego ich życie i nasze aż tak bardzo się nie różniły.

Zapraszam do posłuchania :)

Alicja Bendkowska

Kolor po godzinach: Marek Suchodolski

Studio Rada Kolor odwiedził leśnik - Marek Suchodolski z Lasokracji. Opowiedział o tym czego spodziewać się w warszawskich lasach o tej porze roku i czemu w Majówkę warto wybrać się do lasu w Białołęce. Rozmawiał Bartek Wejman.

Kolor po godzinach: Marcin Nowakowski

Już 15 maja w Scenie Relax koncert Marcina Nowakowskiego. W czasie wydarzenia po raz pierwszy będzie można wysłuchać utworów z najnowszej płyty artysty „Next Level”. Gościem specjalnym koncertu będzie Kuba Badach. Więcej o wydarzeniu opowiedział sam Marcin Nowakowski.

Zbawienie w pracy: Justyna Dżbik i Jarosław Sowizdraniuk

Kiedy należy wezwać pogotowie, a kiedy nie należy tego robić? Z jakimi przypadkami mierzą się ratownicy medyczni? Między innymi o tym przeczytacie w księże „Ratownik. Nie jestem bogiem” autorstwa Justyny Dżbik i Jarosława Sowizdraniuka, którzy byli gośćmi Radia Kolor. Rozmawiała Martyna Wawryło.  

W dobrą stronę: Sarsa

W zeszłym tygodniu Sarsa pochwaliła się swoim najnowszym wypiekiem. „Ciasto” - wiosenna jaskółka zwiastująca jesienny album, piątą już płytę Sarsy. To, jak przyzna w tej rozmowie moja rozmówczyni, „Sarsa z gwiazdką”.

O balansowaniu pomiędzy uśmiechem a mrokiem, o muzycznej alchemii, o eksperymentach, a nawet o terapii kamertonowej - o muzyce na różne sposoby miałem przyjemność porozmawiać z Sarsą.

I mam nadzieję, że dotrzymasz słowa i jesienią na płycie usłyszę smyczki! Wszystkich Was zapraszam do posłuchania naszej rozmowy - Adam Gołaszewski.

Kolor po godzinach: Marek Napiórkowski

Gościem Bartka Wejmana by Marek Napiórkowski, który został nominowany w trzech kategoriach Fryderyków 2023: Album roku – jazz, Artysta roku – jazz oraz Album roku muzyka filmowa, teatralna, ilustracyjna. Artysta w trakcie rozmowy zdradził, jak wygląda jego proces komponowania muzyki oraz opowiedział o najnowszym albumie pt. „String Theory”.

fot. Radio Kolor

W dobrą stronę: Patrycja Markowska

Kobieta, która zaśpiewała niemal wszędzie - w każdej sali koncertowej mniejszej i największej. Aktualnie w trakcie trasy koncertowej "Wilczy pęd" - w Warszawie zagra 20 kwietnia w klubie Stodoła.

Patrycja Markowska - na jakiej scenie czuje się najlepiej? Jakimi słowami określiłaby swoje brzmienie? Gdzie kończy się wolność muzyczna, a gdzie ostatecznie zaczyna komercja? Co można, ale nie trzeba? Parę innych tematów też pojawi się w tej rozmowie, ale wszystkiego tutaj nie zdradzę. Zapraszam na rozmowę z Patrycją o muzyce, scenie i płycie - nie tylko tej najnowszej - Adam Gołaszewski.

Weekend z Kolorem: XII Międzynarodowa Konferencja Montessori

W dniach 21-23 kwietnia w Warszawie odbędzie się XII Międzynarodowa Konferencja Montessori poświęcona edukacji dzieci. Więcej o wydarzeniu na antenie Radia Kolor opowiedziała Joanna Maghen - prezeska Polskiej Rady Montessori. Szczegóły konferencji na stronie www.radamontessori.pl/konferencje/plan/.

 

fot. Radio Kolor

W dobrą stronę: Daniel Zawadzki

24 marca 2023 - dzień premiery piętnastego studyjnego albumu Depeche Mode „Memento Mori” - pierwszej płyty nagranej po śmierci Andy'ego Fletchera. To także dzień premiery spektaklu DEPESZE w Teatrze Rampa. O byciu Depeszem, o tej wciąż żywej subkulturze i o formule samego spektaklu miałem przyjemność porozmawiać z wieloletnim aktorem Rampy, Danielem Zawadzkim - tutaj „Fletchem”. Rampa nie pierwszy raz w swojej historii sięga po opowieść o zespołach rockowych - wcześniej The Doors, potem (i wciąż) Queen, The Beatles - od teraz jeszcze Depeche Mode.

Czego możemy spodziewać się po DEPESZACH, odwiedzając dużą scenę Rampy? O tym posłuchacie w tej rozmowie. Zapraszam, Adam Gołaszewski.

Weekend z Kolorem: "Parówki z Grochowa"

Adopcje starszych psów, radości i wyzwania z nimi związane były tematem rozmowy z Sylwią Olczak, autorką profilu na Instagramie "Parówki z Grochowa". Posłuchajcie o jamnikach, które są tak samo pocieszne, co waleczne i jeśli czegoś bardzo chcą, potrafią o to zawalczyć. Z Sylwią rozmawiała Justyna Sokołowska.

fot. Radio Kolor

W dobrą stronę: Wiktor Dyduła

Pierwsza płyta to poważna sprawa. Dziś (17 marca 2023) ma miejsce premiera pierwszego albumu Wiktora „Pal Licho!”. Przed kim już grywał jako support? Do twórczości jakiego „wieszcza” odwołamy się w tej rozmowie? A nieco poważniej - jaka jest ta płyta?

O to i parę innych rzeczy okołomuzycznych zapytałem Wiktora Dydułę w Radiu Kolor. Zapraszam, Adam Gołaszewski.

fot. Radio Kolor

W dobrą stronę: Bovska

O najnowszym albumie Bovskiej „Dzika” mówią, że jest kobiecy. Nie stwierdzajmy jednak, że ma trafić przede wszystkim do kobiet, co także udowodniliśmy w tej rozmowie -  każdy ma w sobie tę Dziką. O brzmieniu, o tonacji, o skrzypiącym pianinie, o ludziach tworzących tę płytę, ale też o uzależnieniu od procesów twórczych wobec tej ostatniej, najdłuższej minuty cyklu prania; o melancholii w bemolach - na wiele sposobów można mówić o muzyce. 

W Dzień Kobiet i jednocześnie dzień po kameralnym, premierowym koncercie, porozmawiałem z Bovską. Zaparzcie sobie herbatę i poznajcie „Dziką”. Bardzo zapraszam, Adam Gołaszewski.

fot. Radio Kolor

Zbawienie w pracy: Czesław Mozil

Czesław Mozil tym razem robi muzykę dla dzieci. „Inwazja Nerdów Vol. 1” to kontynuacja nagrodzonej przez Akademię Fonograficzną Fryderyk 2020 w kategorii Album roku muzyka dziecięca i młodzieżowa, płyty pt. „Kiedyś to były Święta”. I choć „Inwazja Nerdów Vol. 1” porusza inne niż świąteczne tematy, to zamysł projektu pozostał ten sam: dzieci i młodzież ze szkół i ognisk muzycznych z całego kraju, akompaniują Czesławowi Mozilowi.

W sumie na płycie zagrało ponad sześćset dzieci i młodzieży z dziewięciu polskich miast, a dodatkowo, do każdego utworu zostały zrealizowane teledyski. A jak to było możliwe? O tym posłuchacie w rozmowie Martyny Wawryło z Czesławem Mozilem.

Dzień barwny: Maciek Mycielski

23 lutego obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Wokół tego dnia powstają przeróżne inicjatywy, które może nie leczą same w sobie, ale „leczą” naszą świadomość, podnoszą wrażliwość i zwracają uwagę na problem wielu osób z naszego otoczenia (a może i nas samych) - chorobę, o której trzeba rozmawiać i w leczeniu której trzeba pomagać. Chorobę już cywilizacyjną.

Jedną z takich inicjatyw jest „Bieg Wygraj z Depresją”, którego już trzecia edycja odbędzie się 5 marca w Wawrze. Sam bieg nikogo nie uleczy, ale może skłoni do przemyśleń albo rozmowy.

Ja dzięki niemu porozmawiałam z organizatorem Maćkiem Mycielskim oraz panią psychoterapeutką Agatą Kondej o tym jak sport może “uzupełniać” walkę z depresją, ale też o tym jak łatwo z nim przesadzić i uzyskać odwrotny skutek. Jak wspierać osoby chore? Jak przemycać aktywność fizyczną tym którzy się nad nią zastanawiają? Co ona tak naprawdę nam daje? Jak dopingować dzieci?

O tym w podcaście, zapraszam do odsłuchu – Alicja Bendkowska.

Zbawienie w pracy: Ajahn Hubert

Ajahn Hubert jest jednym z nielicznych w Polsce nauczycieli buddyjskich, wywodzących się z tradycji theravāda. Spędził 10 lat jako mnich, a obecnie – w stanie świeckim – przekazuje nauki Buddhy w naszym ojczystym języku. Po 25 latach nieobecności w kraju powrócił, by kontynuować swoją misję nauczania, rozpoczętą w leśnym klasztorze Suan Mokkh. O tym co dziś daje nam medytacja i jak zacząć opowiedział nam na antenie Radia Kolor. 

Dzień barwny: Agata Kondej

3 lutego to Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Depresja jest już chorobą cywilizacyjną. O tym jak się objawia, jak pomóc bliskim, którzy cierpią i jak uchronić przed nią dzieci opowiada dyplomowana psycholożka - Pani Agata Kondej.

W dobrą stronę: Magda Wójcik (Goya)

Kilka dni temu zespół Goya zapowiedział nadchodzącą płytę utworem „Zgaś papierosa i odejdź”. Na miesiąc przed premierą ósmego już albumu miałem okazję porozmawiać z Magdą Wójcik o tym, jak brzmi Goya i nie tylko. Sanah i Tribbs - co łączy ich z Magdą? Czym jest emocjonalny uniwersalizm? 

O tych i o wielu innych sprawach z przyjemnością porozmawiałem w Radiu Kolor z Magdaleną Wójcik.

Bardzo, bardzo zapraszam, Adam Gołaszewski.

W dobrą stronę: Piotr Odoszewski

Dziś Adam Gołaszewski gościł Piotra Odoszewskiego. Piotrek przyniósł ze sobą utwór, którym po raz pierwszy na antenie mógł podzielić się ze słuchaczami - tak osobiście! Posłuchajcie rozmowy wokół debiutanckiego utworu Piotra „Poza tym”. 

Weekend z Kolorem: Światowy Dzień Walki z Rakiem

4 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Rakiem. Profesor Jakub Żołnierek wypowiedział się w temacie raka prostaty. Czego się wystrzegać, na co zwrócić uwagę i jak przebiega leczenie? O tym w podcascie.

fot. Radio Kolor

Dzień barwny: Karolina Badach

Joga – każdy słyszał, coś tam słyszał… Więc tu usłyszycie więcej! Na przykład o tym, że można pójść na pierwsze zajęcia i być z nich totalnie nie zadowolonym, a potem…otworzyć własną szkołę!

Karolina Badach jest przykładem, osoby która nie zakochała się w Jodze od pierwszego wejrzenia, ale ostatecznie zakochała się na zabój! Tą miłością zaraża w New Moon Joga Studio przy Hożej!

Czy Joga to tylko sport? Czym jest medytacja? Na co to komu potrzebne?! Zapraszam do posłuchania, a w imieniu Karoliny na zajęcia ja się wybieram, bo tam mnie jeszcze nie było – Alicja Bendkowska.

W dobrą stronę: Paweł Płoski

Dziś trochę pofikamy. Koziołek Matołek niech będzie mocnym punktem wyjścia do tego fikania. O nowej wystawie (i nie tylko) porozmawiałem z dyrektorem Muzeum Karykatury, Pawłem Płoskim. Zapraszam, Adam Gołaszewski. 

Dzień barwny: Zofia Bojańczyk

Pani Zofia Bojańczyk z Muzeum Historii Żydów Polskich Polin opowiada jak i dlaczego warto zostać wolontariuszem Akcji Żonkile. Jak wygląda proces rekrutacji? Czego można się nauczyć? Jak wygląda sama praca 19 kwietnia? O tym w podcaście.

fot. Radio Kolor

Zbawienie w pracy: Justyna Moraczewska

Czy superfacet istnieje? To pytanie zadaje sobie wiele kobiet i nad tym także zastanawiały się autorki książki "Superfacet. Jak znaleźć właściwego mężczyznę" - Alina Adamwicz i Justyna Moraczewska. Jak zatem wygląda sytuacja z perfekcyjnymi mężczyznami? Co to oznacza? I czy tacy w ogóle istnieją? O tym Martynie Wawryło opowiedziała w studiu Radia Kolor Justyna Moraczewska.

Kolor po godzinach: Adriana Porowska

Jak pomagać osobom w kryzysie bezdomności w zimie? Jak ich zauważać? Jak pomagaliśmy i pomagamy uchodźcom z Ukrainy w Warszawie? Co możemy zrobić dziś? O tym Adriana Porowska, prezeska Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej.

Dzień barwny: Łukasz Jesiotr

Tym Razem Radio Kolor odwiedził Łukasz Jesiotr, który na co dzień jest trenerem personalnym. Mamy czas postanowień noworocznych więc i o nich jest tu parę słów, ale głównie o tym jak to dobrze się poruszać, a także, jak to było w pandemii i co dobrego z tego wyszło? No i czy można jeść owoce po północy? ;)

Zapraszam do odsłuchu.

Alicja Bendkowska

Zbawienie w pracy: Edyta Jungowska

Edyta Jungowska zna się na literaturze dziecięcej. Ostatnio na tapet wzięła opowieść Michaela Endego 'Kuba Guzik i Maszynista Łukasz" - piękna historia o tolerancji, przyjaźni i... No właśnie o czym jeszcze? O tym usłyszycie od samej Edyty Jungowskiej.

Dzień barwny: Patryk Tomaszewski

Czym jest Pilates? Myślałam, że wiem a okazało się, że nie wiem nic. :)

Na szczęście mój Gość – Patryk Tomaszewski z Alter Pilates Studio – wie dobrze i wie jak to wytłumaczyć. Dobrze poznać kolejną osobę z fajną sportową zajawką! Wy też go poznajcie i tu i na 103 fm w „(S)Ali Gimnastycznej”

Czy Polacy wylecą na święta?

Coraz więcej z nas decyduje się spędzić święta poza domem. Jakie destynacje świątecznych wyjazdów są najpopularniejsze? Opowiedziała nam o tym Dominika Jurkowska z Exim Tours.

fot. Radio Kolor

W dobrą stronę: Piotr Kwiecień

Piotr Kwiecień - dyrektor generalny Rady Reklamy opowiedział o zbliżającej się konferencji i o tym, w jaki sposób do niej dołączyć. Poza tym porozmawialiśmy o ostrożności przy reklamie w ogóle. Czym jest dobra reklama? Czy reklama dryfuje pomiędzy nieprawdą a prawdą?

Rozmowa w Radiu Kolor: Jacek Czauderna

W Warszawie powstawał klub Avangarda - nowa przestrzeń dla przedsiębiorców. Jednym z pomysłodawców jest Jacek Czauderna, który w Radiu Kolor opowiedział nieco więcej o tym projekcie i zaprosił na specjalne wydarzenie, które odbędzie się 10 grudnia o godz. 12:00, a jest nim Otwarte Spotkanie Klubu Biznesu MSP AVANGARDA.

Rozmowa w Radiu Kolor: Anna Mioduska, Katarzyna Nicewicz

Jak pomóc osobom w kryzysie bezdomności? Ile pieniędzy udało się zebrać w ramach akcji „Wszyscy do wioseł” i dlaczego problem osób bez domu jest tak złożony - o tym Alicja Bendkowska rozmawiała z Anną Mioduską z Fundacji Legii i Katarzyną Nicewicz z Fundacji „Daj Herbatę”.

fot. Radio Kolor

Zbawienie w pracy: Monika Sobień

„Jak porzucić Miliardera i przeżyć?” to tytuł najnowszej książki Moniki Sobień Górskiej, która ukazuje, jak wygląda życie najbogatszych rodzin, kiedy dochodzi w nich do rozwodu. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Martyny Wawryło z Moniką Sobień Górską.

Weekend z Kolorem: Kasia Ptasińska

Uważaj, o czym zamarzysz, nim zdmuchniesz świeczkę urodzinową! Teatr Capitol zaprasza na "Prezent urodzinowy" w reżyserii Jerzego Bończaka. Kate gra w tej prześmiesznej komedii Kasia Ptasińska, która opowiedziałą nam o pracy przy spektaklu i swojej roli, ale nie tylko. Zdradziła też, dlaczego nie dojechała na premierę spektaklu i jak to jest być żoną polityka.

W dobrą stronę: Joanna Domżał-Wiśniewska

Czy jest sposób na sztuczne pompowanie cen? Jak działa dyrektywa „Omnibus”? „Omnibus” vs Black Friday – mówi adw. Joanna Domżał-Wiśniewska.

fot. Radio Kolor

Zbawienie w pracy: Oliwia Kujawa

Akademia Elfów Świętego Mikołaja, czyli seria gier miejskich, w ramach, których dzieci wraz z rodzicami ratują święta, a do tego to po prostu świetny sposób na rodzinne spędzenie czasu. Dobra zabawa, mnóstwo cennej wiedzy i naprawdę niepowtarzalna atmosfera, a co jeszcze? O tym na antenie Radia Kolor opowiedziała Oliwia Kujawa z Fundacji Zwalcz Nudę.

Spacery organizowane są przez Fundację Zwalcz Nudę dzięki współfinansowaniu przez miasto stołeczne Warszawę i Urząd Marszałkowski.

fot. Radio Kolor

Dzień barwny: Cezary Urzyczyn

Są tacy którzy lubią jeździć krótko i intensywnie, ale są i tacy, którzy biorą rower i wracają z „przejażdżki” pojutrze.

Ultra kolarstwo (bo o tym, tym razem rozmawiamy) to rodzaj kolarstwa dla mnie obcy, ale dla Cezarego Urzyczyna, z którym rozmawiałam to „chleb powszedni”.

Od 20 lat pokonuje dystanse, przy których „normalny człowiek” łapie się za głowę. Sprawdza swoje limity i zwiedza Polskę (oraz świat) z najpiękniejszej perspektywy – perspektywy roweru.

Po co to robi? Czy tylko szybkość się liczy? Czy na rowerze można usnąć? Gdzie w Polsce są najbardziej gościnni ludzie? Czy nie boi się kolejnych wyzwań, a kiedy naprawdę się przestraszył? O tym wszystkim tu usłyszycie!

Cezary Urzyczyn – ultra kolarz i ultra ciepły człowiek.

Ja tymczasem ultra mega zapraszam do posłuchania!

Alicja Bendkowska

W dobrą stronę: Agnieszka Drozd

Co psuje powietrze w Warszawie? O tym Agnieszka Drozd z Warszawskiego Alarmu Smogowego

Rozmowa w Radiu Kolor: Joanna Płóciennik

Joanna Płóciennik opowiedziała o premierowych spektaklach dla całej rodziny i o finale w Mam Talent.

W dobrą stronę: Jowita Michalska

Jak sztuczna inteligencja wpływa na rynek pracy? Jakie zawody odejdą do lamusa? Gościem programu była Jowita Michalska, założycielka i CEO Digital University.

Dzień barwny: Janek Opalski

Tym razem w S(A)li Gimnastycznej gościem był Janek Opalski, który poza prowadzeniem kanału „Żyj z Pasji”, z sukcesami siłuje się na rękę. Okazuje się, że nie jest to niszowy sport, bo mamy w nim silną reprezentację i sporo zwycięstw na koncie. Posłuchajcie, jak bezpiecznie poczynić pierwsze kroki w tej dyscyplinie!

fot. Radio Kolor

Weekend z Kolorem: Kasia Kołeczek

Jak wygląda praca na zagranicznych planach filmowych? Jakich doświaczeń można nabyć, pracując z najlepszymi? Dlaczego nie wolno przestać w siebie wierzyć? W Weekendzie z Kolorem Kasia Kołeczek, aktorka filmowa, serialowa i teatralna opowiedziała o swojej przygodzie na planie zdjęciowym do filmu "97 minutes", "Bridget Jones 3" oraz serialu "Father Brown". 

fot. Anna Krasovska

Rozmowa w Radiu Kolor: Renata Kuryłowicz

Czy w każdym zakątku świata Święto Zmarłych łączy się z zadumą, nostalgią i smutkiem? A może obchodzi się je radośnie z tańcem, muzyką i butelką wina? Renata Kuryłowicz z Worka Kości opowiedziała Stefanowi Janickiemu o tym jak obchodzi się święto zmarłych w różnych kulturach, a także o tym jak wyglądają w Polsce cmentarze dla zwierząt.

Weekend z Kolorem: Ewelina Flinta

Ewelina Flinta powraca na scenę muzyczną z singlem "Frutti di Mare". To piosenka z przesłaniem i zapowiedź nowej płyty. Z gościnią programu Justyna Sokołowska rozmawiała o wielkim sprzątaniu świata, nowych wyzwaniach zawodowych, najbliższych koncertach i o Lufce - adopciaku, który jest wiernym PSYjacielem Eweliny.

W dobrą stronę: Michał Domaradzki

Miejsca schronienia w Warszawie. Jakie i gdzie są? O tym dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego - Michał Domaradzki. 

W dobrą stronę: Paulina Rezmer

Co sprzedajemy w internecie? Jak kupować bezpiecznie i sprzedawać skutecznie? Na te pytania odpowiedziała Paulina Rezmer - rzecznik OLX.

Poczta Polska kontroluje samochody służbowe. Zgodnie z prawem?

Ostatnio głośno zrobiło się o kontrolach aut prowadzonych przez pracowników Poczty Polskiej. Kontrolerzy robią zdjęcia wnętrz aut, jeśli zobaczą w środku odbiornik radiowy. Następnie sprawdzają czy właściciel samochodu opłaca abonament radiowo-telewizyjny. Jeśli nie, Poczta wysyła wezwania do zapłaty, a zdjęcia traktuje jako dowód. Czy taki dowód jest wystarczający? Opowiedział nam o tym adwokat Łukasz Koterba.

fot. Radio Kolor

Weekend z Kolorem: Piotr Młodożeniec

Piotr Młodożeniec jest autorem grafik ściennych na 3 nowych stacjach II linii metra (Zacisze, Kondratowicza, Bródno). Stworzył też "Coexist", słynny symbol współistnienia wielu religii, zaprzestania walk i wojen na tle religijnym. Znak ten wykorzystał w 2005 roku zespół U2 podczas trasy koncertowej Vertigo. Prace znanego malarza, grafika i rysownika można oglądać na wystawie w Galerii DK Zacisze.

fot. Radio Kolor

Weekend z Kolorem: Małgorzata Szumowska

Z myślą o osobach niewidomych i niedowidzących 15 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Białej Laski. Z tej okazji Weekend z Kolorem odwiedziła Małgorzata Szumowska. Dyrektorka generalna Niewidzialnej Wystawy opowiedziała o akcji "Namaluj niewidzialne", czyli malowaniu obrazów w ciemnościach. Warto dodać, że Szumowska za swoją działalność edukacyjną jest nominowana w plebiscycie Warszawianka Roku 2022.

W dobrą stronę: Mateusz Kowalczyk

Jakie jedzenie marnuje się w Warszawie szczególnie? Jak temu zapobiec? Rozmowa z okazji Światowego Dnia Żywności z Mateuszem Kowalczykiem - współzałożycielem Foodsi.

Dzień barwny: Janek Opalski

Janek Opalski jest zawodowym poszukiwaczem skarbów. W sezonie letnim wsiada do swojego Doblo i jeździ po Polsce i Europie i...po prostu szuka skarbów. Czasem je oddaje, czasem na nich zarabia i ogólnie nie narzeka na nudę! Chcecie usłyszeć jak do tego doszło, co najczęściej gubimy, ile można zarobić i najważniejsze, jak samemu zostać poszukiwaczem skarbów?  To zapraszam do podcastu :)

Alicja Bendkowska

fot. Mada Zielińska

Kolor po godzinach: Klara Pawlicka

Klub filmowy {OD–JAZD} to autorski edukacyjno-kinofilski projekt, który już po raz drugi zabiera swych członków w wielką podróż przez niezwykły świat kina. O tym wydarzeniu opowiedziała Klara Pawlicka - kuratorka z U-jazdowski Kino.

W dobrą stronę: Jarosław Kulczycki

Jarosław Kulczycki - rzecznik prasowy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego o tabletce z jodkiem potasu. Czy mamy się czego obawiać? Dlaczego właśnie jodek potasu?

Zbawienie w pracy: Justyna Dżbik-Kluge, Jarosław Sowizdraniuk

Jak ciekawie spędzać czas w domu i jak spakować plecak na wycieczkę? Albo czy wiecie jak udzielić pierwszej pomocy, zacerować skarpetki albo przyszyć guzik? O tym w Radiu Kolor opowiadała Justyna Dżbik-Kluge i Jarosław Sowizdraniuk - autorzy książki „Praktycznie wszystko. Podpowiednik dla dzielnych dzieciaków”.

fot. Radio Kolor

Dzień barwny: Rafał Herman, Przemysław Janik

Gośćmi Radia Kolor byli Rafał Herman i Przemysław Janik, sportowcy, Iron Mani niesamowicie mocni zawodnicy. Rafał był na Hawajach cztery razy, Przemek dwa i obaj różnie wspominają te starty. Dla obu jednak Hawaje, w trakcie Mistrzostw Świata Iron Man, są miejscem MAGICZNYM. O tej magii opowiadają, a także o tym jak się przygotować, na co uważać, z czego trzeba rezygnować, żeby zostać ultra zawodnikiem i z czego absolutnie rezygnować nie wolno! A także, jak przepłynąć 4 km, przejechać 180 km na rowerze i jeszcze poprawić to wszystko Maratonem na koniec.

Kolor po godzinach: Ewa Gorządek

W najbliższy piątek w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy „Wojna i nie-pokój” autorstwa Jana Wyżykowskiego. O twórczości malarza i o samej wernisażu opowiedziała Ewa Gorządek – kuratorka wystawy.

Foto: Cezary Piwowarski

Kolor po godzinach: Kinga Zawodnik, Andrzej Danek

Stop przemocy w szkole, stop nienawiści, stop hejtowi... czyli musical „Friends”, który możecie zobaczyć w Teatrze Capitol. Jak powstała muzyka do spektaklu? Jakie są w nim poruszane problemy i do kogo jest skierowany? Opowiedzieli o tym Andrzej Danek – aktor i twórca muzyki oraz Kinga Zawodnik - ambasadorka „Friends”.

Dlaczego na budowach w mieście w weekend nic się nie dzieje?

Dlaczego przy tak ważnych inwestycjach jak przebudowa Trasy Łazienkowskiej w trakcie weekendów nic się nie dzieje? Czy tak jest taniej? Czy to się opłaca? O tym rozmawialiśmy z Adrianem Furgalskim, Prezesem Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.

Weekend z Kolorem: Joanna Warpas i Danuta Awolusi

Jooanna Warpas i Danuta Awolusi wspólnie napisały ksiażkę pt. "Mam już dość". Rocznie rozwodzi się ponad sześćdziesiąt tysięcy par małżeńskich w Polsce, a kulisy tych rozwodów są niekiedy dramatyczne, wiążą się z odarciem z intymności na sali sądowej, ale też trudnościami z powrotem do normalnego życia po zapadnięciu wyroku. Książka ma być wspierciem dla osób będących w podobnych sytuacjach, jak jej bohaterki.

Weekend z Kolorem: Tomasz Barański

Tomek Barański to tancerz i choreograf, założyciel grupy tanecznej Next Dance, która uczestniczyła w tym roku w wielu ważnych wydarzeniach kulturalnych w Polsce. Zapewniła też taneczne atrakcje uczestnikom aż dwóch tegorocznych pikników Radia Kolor, które odbyły się w Parku Kultury w Powsinie. Tomek opowiedział nam o Barański Art Space, czyli nowym miejscu na mapie Warszawy z zajęciami m.in. z bachaty, tańca w stylu hip hop, jazz, tik tok, baletu, aktorstwa, śpiewu i jogi.

fot. Radio Kolor

Zbawienie w pracy: Monika Masalska

Jesienne polecenia podróżnicze, takie zawsze się przydają, szczególnie jeśli w okolicy jest tyle do zwiedzenia. Gdzie wybrać się jesienią, żeby spędzić miło czas? Co ciekawego zobaczyć na Mazowszu? O tym opowiedziała Monika Masalska z bloga Mikrowyprawy z Warszawy.

fot. Radio Kolor

Kolor po godzinach: Ewa Ewart

Co jest najważniejsze w filmie dokumentalnym – temat czy bohater? Miedzy innymi na to pytanie odpowiedziała Ewa Ewart – dziennikarka, producentka filmów dokumentalnych.  

Kolor po godzinach: Herckeloty

Teatr improwizowany – czyli sztuka bez scenariusza, bez suflera i bez wyuczonych dialogów. Czym się jeszcze wyróżnia? W Radiu Kolor opowiedzieli o tym Gabriela Golińska oraz Adam Fidusiewicz – członkowie grupy Hercklekoty.   

Weekend z Kolorem: Marta Bąkowska, psycholog kliniczny dzieci i młodzieży

Jak wspierać dzieci i młodzież w pełnym wyzwań nowym roku szkolnym? Mówiła o tym Marta Bąkowska, dziecięcy psycholog kliniczny, specjalista psychologii klinicznej dzieci i młodzieży w Zakładzie Psychologii Zdrowia Instytutu Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

fot. Radio Kolor

W dobrą stronę: Kataryniarz Jan

Kataryniarz Jan prosto z Rynku Starego Miasta opowiedział o swoim zamiłowaniu do warszawskiego folkloru.

Weekend z Kolorem: Michał Śmielak. Postrach

7 września odbyła się premiera nowej książki Michał Śmielaka pt. "Postrach". Tym razem autor, z pochodzenia sandomierzanin, umieścił akcję w Warszawie, gdzie na strzeżonych osiedlach dochodzi do porwań młodych dziewczyn, córek zamożnych rodziców. Książka dotyka lęków rodziców o bezpieczeństwo swoich dzieci, ale i pojawia się refleksja na temat tego, jak daleko możemy się posunąć w zemście, czy dla pieniędzy. 

Przemek Staroń: Oświata 2022 - Z pustego i Salomon nie naleje

Gościem Adama Gołaszewskiego był Przemek Staroń, z którym rozmawialiśmy o zamieszaniu w systemie oświaty u progu nowego roku szkolnego.

Weekend z Kolorem: Broad Peak. Darowane życie

Monika Witkowska w 2015 r. jako ósma Polka zakończyła zdobywanie Korony Ziemi, dokonując tego w wersji rozszerzonej (zdobywając nie 7, a 9 szczytów, czyli: Everest, Denali, Kilimandżaro, Mount Vinson, Elbrus, Piramida Carstensza, Mont Blanc, Aconcagua i Góra Kościuszki). W 2022 roku, którego patronką jest Wanda Rutkiewicz, Monika jako druga Polka w historii (po Wandzie Rutkiewicz) zdobyła K2. O tych wyczynach rozmawiamy przy okazji premiery jej najnowszej książki "Broad Peak. Darowane życie".

Weekend z Kolorem: Mały inżynier

Przyszłość to roboty, komputery, automatyzacja, dlatego tak ważne jest nastawienie na STEM, rozwijanie kompetencji kluczowych na rynku pracy. Jak zainteresować dziecko technologią, robotyką, programowaniem i naukami ścisłymi? Jak uczyć przedmiotów powszechnie uznawanych za trudne i nieprzyjemne w zupełnie innej formie oraz jak zorganizować przyjęcie urodzinowe inne niż wszystkie? O tym opowiedziała Joanna Szreder z Małego Inżyniera.

Weekend z Kolorem: Elżbieta Janicka, seksuolożka

W ramach kampanii realizowanej przez Fundację Mętlik w Głowie, 19 sierpnia w restauracji Florian odbędzie się kolejny event związany z kampanią Not perfect but HAPPY. Jedną z prelekcji, na temat zmysłowości i seksualności, wygłosi wtedy seksuolożka Ela Janicka. Dlaczego nie trzeba w sferze intymnosci dążyć do ideału i dlaczego nie jest nam to do szczęścia potrzebne - ekspertka wyjaśniła w Weekendzie z Kolorem.

Weekend z Kolorem: Masa Powstańcza 2022

W Weekendzie z Kolorem i z okazji 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zachęcamy do poznania historii walk Batalionu AK "Golski”. Szlakiem miejsc, których bronił batalion, 6 sierpnia o 17:00 wyruszy rowerowa Masa Powstańcza 2022.  O walkach powstańczych, historii oddziału i samej trasie opowie Piotr Wierzbicki, warszawski przewodnik, autor bloga Warszawa na wyrywki.

Weekend z Kolorem: Podróże kamperem

W ciągu ostatnich dwóch lat wzrosło zainteresowanie caravaningiem, a co za tym idzie - przybywa pól campingowych, dostosowanych do potrzeb podróżujących kamperami. Na co uważać, kiedy w podróż kamperem wyruszamy po raz pierwszy? Jakie kierunki w Polsce i na świecie warto wybrać i dlaczego? W Weekendzie z Kolorem wyjaśniał Jakub Kocjan z firmy KoKo Kamper.

Weekend z Kolorem: Joga Festiwal w Wierchomli

Przed nami Joga Festiwal - X Górski Maraton Jogi. Zapowiada się fantastyczny czas dla miłośników praktykowania różnych stylów jogi, medycyny chińskiej, ekologii, ajurwedy czy permakultury. O programie tygodniowego pobytu w przepięknie usytuowanym Hotelu Wierchomla opowiedzieli Justyna Gliwicz, dyrektor marketingu i sprzedaży Hotelu Wierchomla Ski&Spa Resort oraz Wiktor Morgulec – dyplomowany nauczyciel jogi, założyciel Portalu JOGA-JOGA.PL.

Weekend z Kolorem: OneYoga

Jakie są korzyści z praktykowania jogi? Jak zacząć swoją przygodę z nią, żeby się nie zrazić już na samym początku? Dlaczego joga jest dobra dla kręgosłupa, w sytuacji przebodźcowania i dla odkrywania własnej sensualności? Posłuchajcie rozmowy z Małgorzatą i Przemkiem Lewandowskimi, instruktorami ze szkoły jogi w Warszawie - OneYoga.

Weekend z Kolorem: Not PERFECT but HAPPY

Za nami inauguracja kampanii społecznej pod hasłem "Not PERFECT but HAPPY", której organizatorzy przekonują, że nie trzeba być perfekcyjną, by być szczęśliwą. O wsparciu dla osób będących na rozstaju dróg zawodowych czy prywatnych opowiedziała prezeska i założycielka Fundacji Mętlik w Głowie - Agnieszka Dąbrowska.

fot. Radio Kolor

Lato w wielkim mieście: Julia Kamińska

Julia Kamińska pokazała się ostatnio w nowej, muzycznej roli. Artystka pracuje aktualnie nad swoją debiutancką płytą, a zapowiada ją nastrojowy singiel nagrany ze Skubasem. O tym jaki będzie jej album, czego się boi i co daje jej najwięcej satysfakcji, Julia Kamińska opowiedziała Martynie Wawryło. 

Weekend z Kolorem: Latający Teatr Sztuki Ciała

Lato to doskonały czas na spotkanie z teatrem w plenerze. W tym sezonie Latający Teatr Sztuki Ciała proponuje tzw. spektakle najnajowe, ale też dla dorosłej publiczności. O "Krążku" i "Klaunadzie" opowiedziały Anna Ługowska i Katarzyna Rychowiecka.

Weekend z Kolorem: Motyl w środku zimy

Krystyna Woźniak-Trzosek to polonistka i dziennikarka zasłużona w promowaniu polskiej kultury, gospodarki i polskiego biznesu na świecie. Z tego powodu jako redaktor naczelna magazynu Polish Market otrzymała od prezydenta RP Złoty Krzyż Zasługi. Książka „Motyl w środku zimy” to jej książka wspomnieniowa, która, mimo wyraźnie autobiograficznego charakteru, ukazuje czasy PRL-u, okresu transformacji ustrojowej, ale też obecną polską rzeczywistość społeczno-gospodarczą.

Weekend z Kolorem: Co się kryje w gofrze i orzeszkach w karmelu?

Wakacyjne grzeszki żywieniowe... A może wcale nie takie grzeszki? Co się kryje w orzeszkach w karmelu i gofrach jedzonych podczas urlopu nad morzem? Jakich ryb unikać w nadmorskich barach ze względu na zawarte w nich toksyny? Na te pytania odpowiedziała Weronika Gwioździk, dietetyk kliniczny i psychodietetyk z MajAcademy. 

Lato w wielkim mieście: Edyta Jungowska

Edyta Jungowska, wraca na duży ekran. Ostatnio można oglądać ją w filmie familijnym „Detektyw Bruno”, ale i posłuchać w fantastycznych audiobookach. Za nami premiera „Niekończącej się historii”, którą można np. zabrać ze sobą w wakacyjną drogę.

W studiu Radia Kolor Edyta Jungowska, oprócz historii filmowo książkowych opowiedziała także o tym co ceni w Warszawie i czy zdarza się, że widzowie mylą ją z postaciami filmowymi.

Weekend z Kolorem: Jednodniówki z Warszawy

Bagno Całowanie, Pałac Młochów, Park Romantyczny... gdzie można wyrwać się na jeden dzień z Warszawy, dojechac rowerem, pociągiem, samochodem czy ze spacerówką i przeżyć ekscytującą przygodę? Do lokalnego podróżowania i ekonomicznego podróżowania zachęca Beata z bloga "Jednodniówki z Warszawy".

Lato w wielkim mieście: Anna Król

Dziesiąty Międzynarodowy Duży Festiwal Czytania potrwa od 24 do 26 czerwca. W tym roku powraca do formuły spotkań na żywo, bez transmisji. Osobiście będzie można spotkać i posłuchać pisarzy z Polski i ze świata. W programie także inspirowane literaturą widowiska, dyskusje, zabawy i spacery. W naszym studiu o szczegółach wydarzenia opowiedziała Anna Król - dyrektorka festiwalu.

Weekend z Kolorem: Paweł Góral

Szekspir powraca do Wilanowa! Już 24 czerwca o 19:30 na plenerowej scenie w Ogrodach Pałacu w Wilanowie zobaczymy "Sen nocy letniej". O plenerowych spektaklach z Szekspirem opowiedział Paweł Góral. Spektakle są darmowe, ale obowiązują zapisy drogą mailową. Szczegóły w rozmowie z aktorem.

Weekend z Kolorem: Nowe miejsce spotkań na Sadybie

Na Skwerze Ormiańskim na Sadybie powstaje pawilon, nowe miejsce międzypokoleniowej aktywacji. Ma być czymś pomiędzy klubem sąsiedzkim, domem kultury i kawiarnią. Budowany jest ze środków budżetu obywatelskiego, a o tym, co się w nim bedzie działo - opowiedziała Katarzyna Szczepaniak z Akademii znajomych. 

Weekend z Kolorem: "Osobni"

On - Mateusz, dyrektor handlowy w pewnej międzynarodowej korporacji, wiedzie w Warszawie hulaszcze życie, niemłodego już singla i unika bliskich relacji. Ona - Kinga, biegaczka amatorka, do tej pory sprawna i silna, przerażona zbliżającą się menopauzą, ucieka z miasta, by w beskidzkiej ciszy odzyskać spokój. Na drodze obojga pojawia się dziecko z góralskiej wioski. Co wyniknie z tej znajomości? Katarzyna Franus przenosi nas z Warszawy na malownicze tereny Żywiecczyzny, gdzie toczy się akcja jej debiutanckiej książki. Opowiedziała o niej w rozmowie z Justyną Sokołowską.

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTP [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => podcasty(/) [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => podcast [controller] => podcast [action] => list [page] => 1 ) [_route_regex:protected] => #^podcasty(?:/(?P[^/.,;?\n]++))?$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTP ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => podcast [_controller:protected] => podcast [_action:protected] => list [_uri:protected] => podcasty [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [page] => 1 [uri] => podcasty [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => podcasty(/) [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => podcast [controller] => podcast [action] => list [page] => 1 ) [_route_regex:protected] => #^podcasty(?:/(?P[^/.,;?\n]++))?$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( [grupa] => 12 ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1696040936 ) )