Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Podcasty

Czy Polacy wylecą na święta?

Coraz więcej z nas decyduje się spędzić święta poza domem. Jakie destynacje świątecznych wyjazdów są najpopularniejsze? Opowiedziała nam o tym Dominika Jurkowska z Exim Tours.

fot. Radio Kolor

W dobrą stronę: Piotr Kwiecień

Piotr Kwiecień - dyrektor generalny Rady Reklamy opowiedział o zbliżającej się konferencji i o tym, w jaki sposób do niej dołączyć. Poza tym porozmawialiśmy o ostrożności przy reklamie w ogóle. Czym jest dobra reklama? Czy reklama dryfuje pomiędzy nieprawdą a prawdą?

Rozmowa w Radiu Kolor: Jacek Czauderna

W Warszawie powstawał klub Avangarda - nowa przestrzeń dla przedsiębiorców. Jednym z pomysłodawców jest Jacek Czauderna, który w Radiu Kolor opowiedział nieco więcej o tym projekcie i zaprosił na specjalne wydarzenie, które odbędzie się 10 grudnia o godz. 12:00, a jest nim Otwarte Spotkanie Klubu Biznesu MSP AVANGARDA.

Rozmowa w Radiu Kolor: Anna Mioduska, Katarzyna Nicewicz

Jak pomóc osobom w kryzysie bezdomności? Ile pieniędzy udało się zebrać w ramach akcji „Wszyscy do wioseł” i dlaczego problem osób bez domu jest tak złożony - o tym Alicja Bendkowska rozmawiała z Anną Mioduską z Fundacji Legii i Katarzyną Nicewicz z Fundacji „Daj Herbatę”.

fot. Radio Kolor

Zbawienie w pracy: Monika Sobień

„Jak porzucić Miliardera i przeżyć?” to tytuł najnowszej książki Moniki Sobień Górskiej, która ukazuje, jak wygląda życie najbogatszych rodzin, kiedy dochodzi w nich do rozwodu. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Martyny Wawryło z Moniką Sobień Górską.

Weekend z Kolorem: Kasia Ptasińska

Uważaj, o czym zamarzysz, nim zdmuchniesz świeczkę urodzinową! Teatr Capitol zaprasza na "Prezent urodzinowy" w reżyserii Jerzego Bończaka. Kate gra w tej prześmiesznej komedii Kasia Ptasińska, która opowiedziałą nam o pracy przy spektaklu i swojej roli, ale nie tylko. Zdradziła też, dlaczego nie dojechała na premierę spektaklu i jak to jest być żoną polityka.

W dobrą stronę: Joanna Domżał-Wiśniewska

Czy jest sposób na sztuczne pompowanie cen? Jak działa dyrektywa „Omnibus”? „Omnibus” vs Black Friday – mówi adw. Joanna Domżał-Wiśniewska.

fot. Radio Kolor

Zbawienie w pracy: Oliwia Kujawa

Akademia Elfów Świętego Mikołaja, czyli seria gier miejskich, w ramach, których dzieci wraz z rodzicami ratują święta, a do tego to po prostu świetny sposób na rodzinne spędzenie czasu. Dobra zabawa, mnóstwo cennej wiedzy i naprawdę niepowtarzalna atmosfera, a co jeszcze? O tym na antenie Radia Kolor opowiedziała Oliwia Kujawa z Fundacji Zwalcz Nudę.

Spacery organizowane są przez Fundację Zwalcz Nudę dzięki współfinansowaniu przez miasto stołeczne Warszawę i Urząd Marszałkowski.

fot. Radio Kolor

Dzień barwny: Cezary Urzyczyn

Są tacy którzy lubią jeździć krótko i intensywnie, ale są i tacy, którzy biorą rower i wracają z „przejażdżki” pojutrze.

Ultra kolarstwo (bo o tym, tym razem rozmawiamy) to rodzaj kolarstwa dla mnie obcy, ale dla Cezarego Urzyczyna, z którym rozmawiałam to „chleb powszedni”.

Od 20 lat pokonuje dystanse, przy których „normalny człowiek” łapie się za głowę. Sprawdza swoje limity i zwiedza Polskę (oraz świat) z najpiękniejszej perspektywy – perspektywy roweru.

Po co to robi? Czy tylko szybkość się liczy? Czy na rowerze można usnąć? Gdzie w Polsce są najbardziej gościnni ludzie? Czy nie boi się kolejnych wyzwań, a kiedy naprawdę się przestraszył? O tym wszystkim tu usłyszycie!

Cezary Urzyczyn – ultra kolarz i ultra ciepły człowiek.

Ja tymczasem ultra mega zapraszam do posłuchania!

Alicja Bendkowska

W dobrą stronę: Agnieszka Drozd

Co psuje powietrze w Warszawie? O tym Agnieszka Drozd z Warszawskiego Alarmu Smogowego

Rozmowa w Radiu Kolor: Joanna Płóciennik

Joanna Płóciennik opowiedziała o premierowych spektaklach dla całej rodziny i o finale w Mam Talent.

W dobrą stronę: Jowita Michalska

Jak sztuczna inteligencja wpływa na rynek pracy? Jakie zawody odejdą do lamusa? Gościem programu była Jowita Michalska, założycielka i CEO Digital University.

Dzień barwny: Janek Opalski

Tym razem w S(A)li Gimnastycznej gościem był Janek Opalski, który poza prowadzeniem kanału „Żyj z Pasji”, z sukcesami siłuje się na rękę. Okazuje się, że nie jest to niszowy sport, bo mamy w nim silną reprezentację i sporo zwycięstw na koncie. Posłuchajcie, jak bezpiecznie poczynić pierwsze kroki w tej dyscyplinie!

fot. Radio Kolor

Weekend z Kolorem: Kasia Kołeczek

Jak wygląda praca na zagranicznych planach filmowych? Jakich doświaczeń można nabyć, pracując z najlepszymi? Dlaczego nie wolno przestać w siebie wierzyć? W Weekendzie z Kolorem Kasia Kołeczek, aktorka filmowa, serialowa i teatralna opowiedziała o swojej przygodzie na planie zdjęciowym do filmu "97 minutes", "Bridget Jones 3" oraz serialu "Father Brown". 

fot. Anna Krasovska

Rozmowa w Radiu Kolor: Renata Kuryłowicz

Czy w każdym zakątku świata Święto Zmarłych łączy się z zadumą, nostalgią i smutkiem? A może obchodzi się je radośnie z tańcem, muzyką i butelką wina? Renata Kuryłowicz z Worka Kości opowiedziała Stefanowi Janickiemu o tym jak obchodzi się święto zmarłych w różnych kulturach, a także o tym jak wyglądają w Polsce cmentarze dla zwierząt.

Weekend z Kolorem: Ewelina Flinta

Ewelina Flinta powraca na scenę muzyczną z singlem "Frutti di Mare". To piosenka z przesłaniem i zapowiedź nowej płyty. Z gościnią programu Justyna Sokołowska rozmawiała o wielkim sprzątaniu świata, nowych wyzwaniach zawodowych, najbliższych koncertach i o Lufce - adopciaku, który jest wiernym PSYjacielem Eweliny.

W dobrą stronę: Michał Domaradzki

Miejsca schronienia w Warszawie. Jakie i gdzie są? O tym dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego - Michał Domaradzki. 

W dobrą stronę: Paulina Rezmer

Co sprzedajemy w internecie? Jak kupować bezpiecznie i sprzedawać skutecznie? Na te pytania odpowiedziała Paulina Rezmer - rzecznik OLX.

Poczta Polska kontroluje samochody służbowe. Zgodnie z prawem?

Ostatnio głośno zrobiło się o kontrolach aut prowadzonych przez pracowników Poczty Polskiej. Kontrolerzy robią zdjęcia wnętrz aut, jeśli zobaczą w środku odbiornik radiowy. Następnie sprawdzają czy właściciel samochodu opłaca abonament radiowo-telewizyjny. Jeśli nie, Poczta wysyła wezwania do zapłaty, a zdjęcia traktuje jako dowód. Czy taki dowód jest wystarczający? Opowiedział nam o tym adwokat Łukasz Koterba.

fot. Radio Kolor

Weekend z Kolorem: Piotr Młodożeniec

Piotr Młodożeniec jest autorem grafik ściennych na 3 nowych stacjach II linii metra (Zacisze, Kondratowicza, Bródno). Stworzył też "Coexist", słynny symbol współistnienia wielu religii, zaprzestania walk i wojen na tle religijnym. Znak ten wykorzystał w 2005 roku zespół U2 podczas trasy koncertowej Vertigo. Prace znanego malarza, grafika i rysownika można oglądać na wystawie w Galerii DK Zacisze.

fot. Radio Kolor

Weekend z Kolorem: Małgorzata Szumowska

Z myślą o osobach niewidomych i niedowidzących 15 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Białej Laski. Z tej okazji Weekend z Kolorem odwiedziła Małgorzata Szumowska. Dyrektorka generalna Niewidzialnej Wystawy opowiedziała o akcji "Namaluj niewidzialne", czyli malowaniu obrazów w ciemnościach. Warto dodać, że Szumowska za swoją działalność edukacyjną jest nominowana w plebiscycie Warszawianka Roku 2022.

W dobrą stronę: Mateusz Kowalczyk

Jakie jedzenie marnuje się w Warszawie szczególnie? Jak temu zapobiec? Rozmowa z okazji Światowego Dnia Żywności z Mateuszem Kowalczykiem - współzałożycielem Foodsi.

Dzień barwny: Janek Opalski

Janek Opalski jest zawodowym poszukiwaczem skarbów. W sezonie letnim wsiada do swojego Doblo i jeździ po Polsce i Europie i...po prostu szuka skarbów. Czasem je oddaje, czasem na nich zarabia i ogólnie nie narzeka na nudę! Chcecie usłyszeć jak do tego doszło, co najczęściej gubimy, ile można zarobić i najważniejsze, jak samemu zostać poszukiwaczem skarbów?  To zapraszam do podcastu :)

Alicja Bendkowska

fot. Mada Zielińska

Kolor po godzinach: Klara Pawlicka

Klub filmowy {OD–JAZD} to autorski edukacyjno-kinofilski projekt, który już po raz drugi zabiera swych członków w wielką podróż przez niezwykły świat kina. O tym wydarzeniu opowiedziała Klara Pawlicka - kuratorka z U-jazdowski Kino.

W dobrą stronę: Jarosław Kulczycki

Jarosław Kulczycki - rzecznik prasowy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego o tabletce z jodkiem potasu. Czy mamy się czego obawiać? Dlaczego właśnie jodek potasu?

Zbawienie w pracy: Justyna Dżbik-Kluge, Jarosław Sowizdraniuk

Jak ciekawie spędzać czas w domu i jak spakować plecak na wycieczkę? Albo czy wiecie jak udzielić pierwszej pomocy, zacerować skarpetki albo przyszyć guzik? O tym w Radiu Kolor opowiadała Justyna Dżbik-Kluge i Jarosław Sowizdraniuk - autorzy książki „Praktycznie wszystko. Podpowiednik dla dzielnych dzieciaków”.

fot. Radio Kolor

Dzień barwny: Rafał Herman, Przemysław Janik

Gośćmi Radia Kolor byli Rafał Herman i Przemysław Janik, sportowcy, Iron Mani niesamowicie mocni zawodnicy. Rafał był na Hawajach cztery razy, Przemek dwa i obaj różnie wspominają te starty. Dla obu jednak Hawaje, w trakcie Mistrzostw Świata Iron Man, są miejscem MAGICZNYM. O tej magii opowiadają, a także o tym jak się przygotować, na co uważać, z czego trzeba rezygnować, żeby zostać ultra zawodnikiem i z czego absolutnie rezygnować nie wolno! A także, jak przepłynąć 4 km, przejechać 180 km na rowerze i jeszcze poprawić to wszystko Maratonem na koniec.

Kolor po godzinach: Ewa Gorządek

W najbliższy piątek w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy „Wojna i nie-pokój” autorstwa Jana Wyżykowskiego. O twórczości malarza i o samej wernisażu opowiedziała Ewa Gorządek – kuratorka wystawy.

Foto: Cezary Piwowarski

Kolor po godzinach: Kinga Zawodnik, Andrzej Danek

Stop przemocy w szkole, stop nienawiści, stop hejtowi... czyli musical „Friends”, który możecie zobaczyć w Teatrze Capitol. Jak powstała muzyka do spektaklu? Jakie są w nim poruszane problemy i do kogo jest skierowany? Opowiedzieli o tym Andrzej Danek – aktor i twórca muzyki oraz Kinga Zawodnik - ambasadorka „Friends”.

Dlaczego na budowach w mieście w weekend nic się nie dzieje?

Dlaczego przy tak ważnych inwestycjach jak przebudowa Trasy Łazienkowskiej w trakcie weekendów nic się nie dzieje? Czy tak jest taniej? Czy to się opłaca? O tym rozmawialiśmy z Adrianem Furgalskim, Prezesem Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.

Weekend z Kolorem: Joanna Warpas i Danuta Awolusi

Jooanna Warpas i Danuta Awolusi wspólnie napisały ksiażkę pt. "Mam już dość". Rocznie rozwodzi się ponad sześćdziesiąt tysięcy par małżeńskich w Polsce, a kulisy tych rozwodów są niekiedy dramatyczne, wiążą się z odarciem z intymności na sali sądowej, ale też trudnościami z powrotem do normalnego życia po zapadnięciu wyroku. Książka ma być wspierciem dla osób będących w podobnych sytuacjach, jak jej bohaterki.

Weekend z Kolorem: Tomasz Barański

Tomek Barański to tancerz i choreograf, założyciel grupy tanecznej Next Dance, która uczestniczyła w tym roku w wielu ważnych wydarzeniach kulturalnych w Polsce. Zapewniła też taneczne atrakcje uczestnikom aż dwóch tegorocznych pikników Radia Kolor, które odbyły się w Parku Kultury w Powsinie. Tomek opowiedział nam o Barański Art Space, czyli nowym miejscu na mapie Warszawy z zajęciami m.in. z bachaty, tańca w stylu hip hop, jazz, tik tok, baletu, aktorstwa, śpiewu i jogi.

fot. Radio Kolor

Zbawienie w pracy: Monika Masalska

Jesienne polecenia podróżnicze, takie zawsze się przydają, szczególnie jeśli w okolicy jest tyle do zwiedzenia. Gdzie wybrać się jesienią, żeby spędzić miło czas? Co ciekawego zobaczyć na Mazowszu? O tym opowiedziała Monika Masalska z bloga Mikrowyprawy z Warszawy.

fot. Radio Kolor

Kolor po godzinach: Ewa Ewart

Co jest najważniejsze w filmie dokumentalnym – temat czy bohater? Miedzy innymi na to pytanie odpowiedziała Ewa Ewart – dziennikarka, producentka filmów dokumentalnych.  

Kolor po godzinach: Herckeloty

Teatr improwizowany – czyli sztuka bez scenariusza, bez suflera i bez wyuczonych dialogów. Czym się jeszcze wyróżnia? W Radiu Kolor opowiedzieli o tym Gabriela Golińska oraz Adam Fidusiewicz – członkowie grupy Hercklekoty.   

Weekend z Kolorem: Marta Bąkowska, psycholog kliniczny dzieci i młodzieży

Jak wspierać dzieci i młodzież w pełnym wyzwań nowym roku szkolnym? Mówiła o tym Marta Bąkowska, dziecięcy psycholog kliniczny, specjalista psychologii klinicznej dzieci i młodzieży w Zakładzie Psychologii Zdrowia Instytutu Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

fot. Radio Kolor

W dobrą stronę: Kataryniarz Jan

Kataryniarz Jan prosto z Rynku Starego Miasta opowiedział o swoim zamiłowaniu do warszawskiego folkloru.

Weekend z Kolorem: Michał Śmielak. Postrach

7 września odbyła się premiera nowej książki Michał Śmielaka pt. "Postrach". Tym razem autor, z pochodzenia sandomierzanin, umieścił akcję w Warszawie, gdzie na strzeżonych osiedlach dochodzi do porwań młodych dziewczyn, córek zamożnych rodziców. Książka dotyka lęków rodziców o bezpieczeństwo swoich dzieci, ale i pojawia się refleksja na temat tego, jak daleko możemy się posunąć w zemście, czy dla pieniędzy. 

Przemek Staroń: Oświata 2022 - Z pustego i Salomon nie naleje

Gościem Adama Gołaszewskiego był Przemek Staroń, z którym rozmawialiśmy o zamieszaniu w systemie oświaty u progu nowego roku szkolnego.

Weekend z Kolorem: Broad Peak. Darowane życie

Monika Witkowska w 2015 r. jako ósma Polka zakończyła zdobywanie Korony Ziemi, dokonując tego w wersji rozszerzonej (zdobywając nie 7, a 9 szczytów, czyli: Everest, Denali, Kilimandżaro, Mount Vinson, Elbrus, Piramida Carstensza, Mont Blanc, Aconcagua i Góra Kościuszki). W 2022 roku, którego patronką jest Wanda Rutkiewicz, Monika jako druga Polka w historii (po Wandzie Rutkiewicz) zdobyła K2. O tych wyczynach rozmawiamy przy okazji premiery jej najnowszej książki "Broad Peak. Darowane życie".

Weekend z Kolorem: Mały inżynier

Przyszłość to roboty, komputery, automatyzacja, dlatego tak ważne jest nastawienie na STEM, rozwijanie kompetencji kluczowych na rynku pracy. Jak zainteresować dziecko technologią, robotyką, programowaniem i naukami ścisłymi? Jak uczyć przedmiotów powszechnie uznawanych za trudne i nieprzyjemne w zupełnie innej formie oraz jak zorganizować przyjęcie urodzinowe inne niż wszystkie? O tym opowiedziała Joanna Szreder z Małego Inżyniera.

Weekend z Kolorem: Elżbieta Janicka, seksuolożka

W ramach kampanii realizowanej przez Fundację Mętlik w Głowie, 19 sierpnia w restauracji Florian odbędzie się kolejny event związany z kampanią Not perfect but HAPPY. Jedną z prelekcji, na temat zmysłowości i seksualności, wygłosi wtedy seksuolożka Ela Janicka. Dlaczego nie trzeba w sferze intymnosci dążyć do ideału i dlaczego nie jest nam to do szczęścia potrzebne - ekspertka wyjaśniła w Weekendzie z Kolorem.

Weekend z Kolorem: Masa Powstańcza 2022

W Weekendzie z Kolorem i z okazji 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zachęcamy do poznania historii walk Batalionu AK "Golski”. Szlakiem miejsc, których bronił batalion, 6 sierpnia o 17:00 wyruszy rowerowa Masa Powstańcza 2022.  O walkach powstańczych, historii oddziału i samej trasie opowie Piotr Wierzbicki, warszawski przewodnik, autor bloga Warszawa na wyrywki.

Weekend z Kolorem: Podróże kamperem

W ciągu ostatnich dwóch lat wzrosło zainteresowanie caravaningiem, a co za tym idzie - przybywa pól campingowych, dostosowanych do potrzeb podróżujących kamperami. Na co uważać, kiedy w podróż kamperem wyruszamy po raz pierwszy? Jakie kierunki w Polsce i na świecie warto wybrać i dlaczego? W Weekendzie z Kolorem wyjaśniał Jakub Kocjan z firmy KoKo Kamper.

Weekend z Kolorem: Joga Festiwal w Wierchomli

Przed nami Joga Festiwal - X Górski Maraton Jogi. Zapowiada się fantastyczny czas dla miłośników praktykowania różnych stylów jogi, medycyny chińskiej, ekologii, ajurwedy czy permakultury. O programie tygodniowego pobytu w przepięknie usytuowanym Hotelu Wierchomla opowiedzieli Justyna Gliwicz, dyrektor marketingu i sprzedaży Hotelu Wierchomla Ski&Spa Resort oraz Wiktor Morgulec – dyplomowany nauczyciel jogi, założyciel Portalu JOGA-JOGA.PL.

Weekend z Kolorem: OneYoga

Jakie są korzyści z praktykowania jogi? Jak zacząć swoją przygodę z nią, żeby się nie zrazić już na samym początku? Dlaczego joga jest dobra dla kręgosłupa, w sytuacji przebodźcowania i dla odkrywania własnej sensualności? Posłuchajcie rozmowy z Małgorzatą i Przemkiem Lewandowskimi, instruktorami ze szkoły jogi w Warszawie - OneYoga.

Weekend z Kolorem: Not PERFECT but HAPPY

Za nami inauguracja kampanii społecznej pod hasłem "Not PERFECT but HAPPY", której organizatorzy przekonują, że nie trzeba być perfekcyjną, by być szczęśliwą. O wsparciu dla osób będących na rozstaju dróg zawodowych czy prywatnych opowiedziała prezeska i założycielka Fundacji Mętlik w Głowie - Agnieszka Dąbrowska.

fot. Radio Kolor

Lato w wielkim mieście: Julia Kamińska

Julia Kamińska pokazała się ostatnio w nowej, muzycznej roli. Artystka pracuje aktualnie nad swoją debiutancką płytą, a zapowiada ją nastrojowy singiel nagrany ze Skubasem. O tym jaki będzie jej album, czego się boi i co daje jej najwięcej satysfakcji, Julia Kamińska opowiedziała Martynie Wawryło. 

Weekend z Kolorem: Latający Teatr Sztuki Ciała

Lato to doskonały czas na spotkanie z teatrem w plenerze. W tym sezonie Latający Teatr Sztuki Ciała proponuje tzw. spektakle najnajowe, ale też dla dorosłej publiczności. O "Krążku" i "Klaunadzie" opowiedziały Anna Ługowska i Katarzyna Rychowiecka.

Weekend z Kolorem: Motyl w środku zimy

Krystyna Woźniak-Trzosek to polonistka i dziennikarka zasłużona w promowaniu polskiej kultury, gospodarki i polskiego biznesu na świecie. Z tego powodu jako redaktor naczelna magazynu Polish Market otrzymała od prezydenta RP Złoty Krzyż Zasługi. Książka „Motyl w środku zimy” to jej książka wspomnieniowa, która, mimo wyraźnie autobiograficznego charakteru, ukazuje czasy PRL-u, okresu transformacji ustrojowej, ale też obecną polską rzeczywistość społeczno-gospodarczą.

Weekend z Kolorem: Co się kryje w gofrze i orzeszkach w karmelu?

Wakacyjne grzeszki żywieniowe... A może wcale nie takie grzeszki? Co się kryje w orzeszkach w karmelu i gofrach jedzonych podczas urlopu nad morzem? Jakich ryb unikać w nadmorskich barach ze względu na zawarte w nich toksyny? Na te pytania odpowiedziała Weronika Gwioździk, dietetyk kliniczny i psychodietetyk z MajAcademy. 

Lato w wielkim mieście: Edyta Jungowska

Edyta Jungowska, wraca na duży ekran. Ostatnio można oglądać ją w filmie familijnym „Detektyw Bruno”, ale i posłuchać w fantastycznych audiobookach. Za nami premiera „Niekończącej się historii”, którą można np. zabrać ze sobą w wakacyjną drogę.

W studiu Radia Kolor Edyta Jungowska, oprócz historii filmowo książkowych opowiedziała także o tym co ceni w Warszawie i czy zdarza się, że widzowie mylą ją z postaciami filmowymi.

Weekend z Kolorem: Jednodniówki z Warszawy

Bagno Całowanie, Pałac Młochów, Park Romantyczny... gdzie można wyrwać się na jeden dzień z Warszawy, dojechac rowerem, pociągiem, samochodem czy ze spacerówką i przeżyć ekscytującą przygodę? Do lokalnego podróżowania i ekonomicznego podróżowania zachęca Beata z bloga "Jednodniówki z Warszawy".

Lato w wielkim mieście: Anna Król

Dziesiąty Międzynarodowy Duży Festiwal Czytania potrwa od 24 do 26 czerwca. W tym roku powraca do formuły spotkań na żywo, bez transmisji. Osobiście będzie można spotkać i posłuchać pisarzy z Polski i ze świata. W programie także inspirowane literaturą widowiska, dyskusje, zabawy i spacery. W naszym studiu o szczegółach wydarzenia opowiedziała Anna Król - dyrektorka festiwalu.

Weekend z Kolorem: Paweł Góral

Szekspir powraca do Wilanowa! Już 24 czerwca o 19:30 na plenerowej scenie w Ogrodach Pałacu w Wilanowie zobaczymy "Sen nocy letniej". O plenerowych spektaklach z Szekspirem opowiedział Paweł Góral. Spektakle są darmowe, ale obowiązują zapisy drogą mailową. Szczegóły w rozmowie z aktorem.

Weekend z Kolorem: Nowe miejsce spotkań na Sadybie

Na Skwerze Ormiańskim na Sadybie powstaje pawilon, nowe miejsce międzypokoleniowej aktywacji. Ma być czymś pomiędzy klubem sąsiedzkim, domem kultury i kawiarnią. Budowany jest ze środków budżetu obywatelskiego, a o tym, co się w nim bedzie działo - opowiedziała Katarzyna Szczepaniak z Akademii znajomych. 

Weekend z Kolorem: "Osobni"

On - Mateusz, dyrektor handlowy w pewnej międzynarodowej korporacji, wiedzie w Warszawie hulaszcze życie, niemłodego już singla i unika bliskich relacji. Ona - Kinga, biegaczka amatorka, do tej pory sprawna i silna, przerażona zbliżającą się menopauzą, ucieka z miasta, by w beskidzkiej ciszy odzyskać spokój. Na drodze obojga pojawia się dziecko z góralskiej wioski. Co wyniknie z tej znajomości? Katarzyna Franus przenosi nas z Warszawy na malownicze tereny Żywiecczyzny, gdzie toczy się akcja jej debiutanckiej książki. Opowiedziała o niej w rozmowie z Justyną Sokołowską.

Weekend z Kolorem: Mirosław Ziomek, dyrygent i kierownik chóru Mazowsze

Mazowsze od 75 lat porywa publiczność na całym świecie, pełniąc zaszczytną funkcję Ambasadora Polskiej Kultury. Co świadczy o jego wyjątkowości? Kto ma szansę dostać się do zespołu i ile osób tworzy zespół pieśni i tańca? Dlaczego chór musi umieć tańczyć, a tancerze śpiewać? Jakie atrakcje czekają na pikniku rodzinnym z zespołem Mazowsze w ten weekend? O tym opowiedział Mirosław Ziomek, kierownik i dyrygent chóru zespołu Mazowsze.

Weekend z Kolorem: Sieć Narcyza

Osobę o typie Narcyza (skupionej na sobie, przekonanej o swojej wyjątkowości, uzależniającej od siebie innych) można spotkać w życiu zawodowym, ale i uczuciowym. Statystycznie częściej taki typ osobowości występuje u mężczyzn niż u kobiet. Jak go rozpoznać? Dlaczego kobiety silne i niezależne wpadają w sidła Narcyza? Dlaczego wyjście z takiej toksycznej relacji jest trudne? Jak o siebie zawalczyć? O tym opowiedziała Agata Zych, psycholożka, coach, dziennikarka i autorka ksiażki "Sieć Narcyza", której Radio Kolor jest patronem medialnym. 

Zbawienie w pracy: Piotr Głowacki

W kinach można już oglądać nowy, polski film familijny pod tytułem "Detektyw Bruno". Film o emocjach, stracie, kłamstwie, ale i Warszawie. W roli głównej można zobaczyć Piotra Głowackiego, który opowiedział między innymi o tym, kto wspinał się na hotel Polonia oraz jak pracuje się z dzieciakami.

Weekend z Kolorem: Jak wydać książkę?

Wiele osób marzy, by zadebiutować jako pisarz czy pisarka. Jednak napisanie samej książki to dopiero połowa sukcesu. Na co powinni być przygotowani debiutanci? Zdradził to Mikołaj Milcke, który ma na swoim koncie takie książki jak m.in. "Chyba strzelę focha", "Nie w moim typie", "Trzy po trzy", "Gej w wielkim mieście" czy "Różowe kartoteki". W tej chwili dziennikarz pracuje nad swoją siódmą powieścią. Pretekstem do rozmowy o doświadczeniach autora zdobytych na rynku wydawniczym były odbywające się w Warszawie Targi Książki. 

fot. Julita Delbar

Zbawienie w pracy: Justyna Bednarek

Są takie książki dla dzieci, na których ciąg dalszy czekają i dorośli. Tak też jest z "Niesamowitymi przygodami skarpetek" Justyny Bednarek. Jaki był początek tych opowieści? Czy jest w nich choć ziarno prawdy i skąd wziął się Pinkerton? O tym Justyna Bednarek opowiedziała Martynie Wawryło.

Z autorką będzie można spotkać się w czasie tegorocznych Targów Książki.

W dobrą stronę: Katarzyna Boni

Na Jazdowie kilka dni temu stanął telefon, który posłuży do rozmawiania ze zmarłymi. Gościem Radia Kolory była Katarzyna Boni – pisarka, reporterka i pomysłodawczyni Telefonu na Wietrze.

Weekend z Kolorem: Wysoka wrażliwość

Świetnie odczytujesz i chłoniesz nastroje innych ludzi? Nieustannie wszystko analizujesz, a nadmiar bodźców cię męczy? Wrażliwość przetwarzania sensorycznego, czyli wysoka wrażliwość (WWO) to cecha 20 proc. społeczeństwa. Jak uczynić z niej atut, by móc funkcjonować prywatnie i zawodowo bez nadmiernego przejmowania się wszystkimi i wszystkim dookoła - o tym opowiedziała Joanna Kozłowska, autorka bloga "Dziewczyno działaj" oraz książki "Wysoka wrażliwość. Poradnik dla tych, którzy czują za dużo". 

Weekend z Kolorem: Światowy Dzień Kosmosu

Nie da się ukryć, że żyjemy w czasach odkryć naukowych i owocnych poszukiwań życiodajnej wody w kosmosie. Co nam da taka wiedza? Czy sektor kosmiczny ma w Polsce potencjał? Czy polscy naukowcy mają szansę na ciekawy zawód i dobre zarobki? Przemysław Rudź z Polskiej Agencji Kosmicznej odpowiedział na te i inne pytania, a pretekstem do rozmowy był Światowy Dzień Kosmosu, który obchodzimy 21 maja.

Weekend z Kolorem: Magdalena Lamparska

Magdalena Lamparska należy do najbardziej topowych aktorek, więc nic dziwnego, że można oglądać ją teraz aż w trzech produkcjach Netflixa.  Mało tego, zobaczymy ją też na deskach stołecznych teatrów:  Teatru Polonia, Och Teatru oraz Teatru Mała Warszawa. Aktorka realizuje się zawodowo, pisząc książki, scenariusze i HERstorie w ramach projektów Fundacji Girlsy. A o czym jeszcze marzy młoda, ambitna mama? - zdradziła to w rozmowie z Radiem Kolor.

Weekend z Kolorem: Monika Anna Popowicz

11 maja br. o godz. 19:00 startuje 20. jubileuszowa Aukcja Charytatywna „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI” organizowana przez Fundację Psychoonkologii i Promocji Zdrowia „Ogród Nadziei. Aukcji towarzyszyć będzie pokaz przedaukcyjny dzieł, o której opowiedziała Prezes Fundacji Monika Anna Popowicz.

Zbawienie w pracy: Monika Sobień Górska

„Polscy miliarderzy. Ich żony, dzieci, pieniądze" -​ to tytuł najnowszej książki Moniki Sobień-Górskiej. Jak żyją więc polscy miliarderzy? Czy pieniądze rzeczywiście dają im szczęście? Jak do tego tematu podchodzą ich bliscy? O tym w Radiu Kolor opowiadała autorka - Monika Sobień-Górska.

Weekend z Kolorem: Piotr Kościelny

Wschowa to spokojne, niewielkie miasto, którego sielankę przerywają dwie zagadkowe śmierci. Na swoje życie targnęli się były nauczyciel i ksiądz miejscowej parafii... Sprawę bada policjantka, Marta Lipowicz. W sieć powiązań, sytuacji i mrocznych wydarzeń wprowadza nas Piotr Kościelny z zawodu prywatny detektyw, pisarz z zamiłowania. O swoim najnowszym thrillerze pt."Dom" opowiedział na 103FM. Radio Kolor jest patronem medialnym książki.

Weekend z Kolorem: Sylwia Majcher

Jakie świąteczne dania sprzyjają mądremu gospodarowaniu żywnością? Co zrobić z nadwyżką warzyw przygotowanych na sałatkę jarzynową? O Wielkanocy w stylu zero waste rozmawialiśmy z Sylwią Majcher, edukatorką ekologiczną, autorką wielu książek na temat niemarnowania żywności.

W dobrą stronę: Kinga Ilgner

Kultura Otwarta - nie tylko na teatr. Rozmowa z Kingą Ilgner 

Weekend z Kolorem: Ewa Ziętek

Ewa Ziętek w swojej karierze aktorskiej związana była z wieloma stołecznymi teatrami: Teatrem Narodowym, Teatrem Rozmaitości oraz Teatrem Dramatycznym. Zadebiutowała 50 lat temu rolą Panny Młodej u Andrzej Wajdy w słynnej ekranizacji „Wesela” Wyspiańskiego. Z okazji jubileuszu pracy scenicznej, w Teatrze Kwadrat można oglądać monodram z jej udziałem pt. „Nieostrość widzenia”. Inspiracją do jego powstania była historia Zofii Książek-Bregułowej, poetki, łączniczki AK, niewidomej aktorki. O sztuce opowiedzieli nam Ewa Ziętek i Remigiusz Grzela, dramaturg.

W dobrą stronę: Ostap Junko

Jak nie dać się dezinformacji? Rozmowa z twórcą Ukraińskiego Telegrafu - Ostapem Junko.

Weekend z Kolorem: Adela Parchimowicz

Adela Parchimowicz jest pierwszą w Polsce asystentką zaręczynową. W rozmowie z nami podpowiada, czy Warszawa ma potencjał do organizacji nietuzinkowych zaręczyn. Mówi też o kobietach, które przejmują inicjatywę w kwestii oświadczyn i o osobach, dla których data zaręczyn jest szczególnie ważna.

Weekend z Kolorem: Jan Piotrowski

Jak Dzielnica Wisła i tereny wokół warszawskiego odcinka rzeki będą się zmieniać w kolejnych miesiącach? Jakie czekają nas tu atrakcje w sezonie wiosenno-letnim? Na te i inne pytania odpowiada Jan Piotrowski, Pełnomocnik Prezydenta Warszawy ds. Wisły.

Kolor po godzinach: Project Room w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

O wyjątkowej ekspozycji "Droga" Pawła Łubkowskiego w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski opowiadała w Radiu Kolor Krystyna Różańska - Gorgolewska, kuratorka Project Roomu.

W dobrą stronę: Piotr Przybyłek i Gabriel Bernat

„Gwiazdorskie Rozmowy” - o projekcie opowiadają Piotr Przybyłek i Gabriel Bernat.

fot. Przemek Pączkowski

Tytus Brzozowski

Tytus Brzozowski to architekt, akwarelista, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Twórca najbardziej rozpoznawalnych antysmogowych murali warszawskich opowiedział w Radiu Kolor o sobie, swojej twórczości i aukcji najnowszego obrazu pn. "Kijów-Warszawa". W ten sposób artysta chce okazać swoje wsparcie Ukrainie.

W dobrą stronę: Katarzyna Katana

Darmowy radca prawny? To w Warszawie możliwe! - Rozmowa z mecenas Katarzyną Kataną.

Weekend z Kolorem: Karolina Rudnicka

Floratorium na warszawskim Żoliborzu to miejsce, gdzie organizowane są różnego rodzaju wydarzenia z roślinami w roli głównej. Jednym z nich jest akcja pod hasłem "Zielony weteran", której celem jest odratowanie uschniętych w warszawskich biurach kwiatów doniczkowych. Poza tym stworzono też strefę relaksu, w której można w otoczeniu tropikalnych roślin korzystać ze światła emitowanego przez lampy medyczne. O misji i pasji do roślin opowiedziała Radiu Kolor Karolina Rudnicka.

Dzień barwny: Marcin Harasimowicz

Akademia Piłkarska Legii Warszawa wraz z Legia Soccer Schools zapraszają dzieci z Ukrainy na darmowe treningi piłkarskie, w ramach akcji #GotowiDoPomocy uchodźcom z Ukrainy”. Pierwsze zajęcia odbędą się 10 i 11 marca, jak powiedział Radiu Kolor Marcin Harasimowicz.

Dzień barwny: Patryk Michalski

Ukraińskie dzieci starają się być bardzo dzielne - Patryk Michalski, dziennikarz i korespondent wojenny Wirtualnej Polski, opowiedział w Radiu Kolor o tym, jak dzieci probują poradzić sobie z emocjami dotyczącymi wojny.

Weekend z Kolorem: „Zwolnieni z Teorii”

„Zwolnieni z Teorii” to olimpiada, dzięki której młodzież może zdobywać praktykę w prowadzeniu projektów i zdobyć międzynarodowy certyfikat zarządzania projektami. Martyna i Iga, dwie uczennice XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie, w ramach olimpiady realizują projekt "Kiedy? Gdzie? Jak?", który ma pomóc ich rówieśnikom nauczyć się zarządzać czasem. Jak zauważyły, nikt tego nie uczy w szkole, a umiejętność ta przydaje się w codziennym życiu. 

Antoni Świderek - prezes Fundacji Bez Mamy i Taty

Radio Kolor razem z fundacją "Bez Mamy i Taty" organizuje zbiórkę darów dla uciekających przed wojną na Ukrainie. O akcji opowiedział Antoni Świderek - prezes fundacji.

dr Monika Kacprzak, Rzecznik Prasowy Unicef Polska

My pomagamy tu na miejscu, a Unicef działa na terenach objętych wojną. 7,5 mln dzieci w Ukrainie potrzebuje pomocy. Obecne wsparcie obejmuje transport czystej wody oraz pomoc medyczną, higieniczną i edukacyjną dla poszkodowanej przez działania wojenne społeczności. Jak można wesprzeć działania Unicef na terenie Ukrainy i pomóc dzieciom - wyjaśniła dr Monika Kacprzak, Rzecznik Prasowy Unicef Polska.

Zacznij z Kolorem: Ewa Waligóra

Naszym gościem była Ewa Waligóra - przewodniczka z wieloletnim doświadczeniem, a poza tym autorka kryminału „Zabójcza Wycieczka” (w którym praca przewodnika też znalazła swoje miejsce w fabule). Porozmawialiśmy o tym jaki przewodnik, to przewodnik idealny, a także jakie miejsca warto zobaczyć w Warszawie, chociaż nie jest to może wcale takie oczywiste. Miłego zwiedzania.

Weekend z Kolorem: Poliksena Artecka

Praca megafonistki ma ogromne znaczenie z punktu widzenia pasażera. Opowiedziała nam o tym Poliksena Artecka, niegdyś megafonistka z Dworca Centralnego, a obecnie studentka Politechniki Warszawskiej i zwrotnicza na stacji Warszawa Główna.

Weekend z Kolorem: Tadeusz Łysiak, Anna Dzieduszycka

Film „Sukienka” Tadeusza Łysiaka jest nominowany do Oscara w kategorii najlepszy krótkometrażowy film aktorski. To praca studentów Warszawskiej Szkoły Filmowej, która porusza temat samotności, potrzeby miłości, bliskości, siły kobiet. Bohaterka filmu jest osobą niskorosłą, a główną rolę zagrała Anna Dzieduszycka. Przed wylotem do Los Angeles Tadeusz i Ania opowiedzieli nam o pracy na planie i trudnych momentach. 

Zbawienie w pracy: Muniek Staszczyk

Muniek Staszczyk razem T.Love w tym roku świętuje swoje 40-lecie. Z tej okazji zespół wydaje płytę „Hau Hau”, której premiera zaplanowana jest na 22 kwietnia. Taki jubileusz także to dobra okazja, żeby porozmawiać o tym jak robiło się muzykę w czasie wojennym w Polsce, ale i o tym który tekst T.Love zachwalała Agnieszka Osiecka. W studiu Radia Kolor Muniek Staszczyk opowiedział również o trasie koncertowej, gościach i o tym komu w Warszawie wierzyć, jeśli chodzi o muzykę.

W dobrą stronę: Jakub Bąbik

Co ma na celu projekt pt. "Śródmiejskie Mokradła"? Na to pytanie odpowiedział Jakub Bąbik - współautor inicjatywy.

Dzień barwny: Joanna Maja Glensk

Dlaczego kot miauczy? Czy zawsze, kiedy mruczy, jest zadowolony? W Światowym Dniu Kota przyglądamy się kocim zwyczajom i zachowaniom razem z Joanną Mają Glensk, dyplomowaną behawiorystką zwierząt i technikiem weterynarii.

Kolor po godzinach: Piotr Borkowski

O poemacie "W stronę Bacha" w Radiu Kolor opowiadał autor - Piotr Borkowski.

Zbawienie w pracy: Magdalena Rogalska

Co zrobić, kiedy dziecko trafia na kwarantannę bądź izolację? Z jakich prawych rozwiązań może skorzystać Opiekun? Jakie przysługują nam prawa i kiedy nie można pobrać dodatkowej opieki nad dzieckiem? Na te pytania w Radiu Kolor odpowiedziała Radca Prawny - mecenas Magdalena Rogalska.

Weekend z Kolorem: Zuzanna Czapska

Za nami ceremonia otwarcia XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, w których debiutuje 23-letnia Zuzanna Czapska – mistrzyni Polski w slalomie i slalomie równoległym. Warszawianka wystartuje w slalomie gigancie 7 lutego oraz w slalomie 9 lutego. 

Kolor po godzinach: Klaudia Szafrańska

O swoim najnowszym singlu "Nucę to od lat" w Radiu Kolor opowiedziała Klaudia Szafrańska.

W dobrą stronę: Arkadiusz Rączkowski

Zgubiłem – co dalej? Rozmowa z głównym inspektorem Biura Rzeczy Znalezionych w Warszawie - Arkadiuszem Rączkowskim.

Kolor po godzinach: Patrycja Markowska

Patrycja Markowska opowiedziała w Radiu Kolor o swoim najnowszym singlu "Wilczy Pęd".

Kolor po godzinach: Project Room w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

O wystawie prac Marii Eleny Bonet w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski opowiadała w Radiu Kolor Krystyna Różańska - Gorgolewska, kuratorka Project Roomu.

Dzień barwny: Karolina Centkowska

Veganuary (wegański styczeń) to coroczne wyzwanie i zachęta do podjęcia roślinnej diety w styczniu, do czego rokrocznie przekonuje się coraz więcej osób (ponad pół miliona w 2021). O Veganuary oraz jego polskim odpowiedniku opowiadała Karolina Centkowska z Roślinniejemy i RoślinneWyzwanie.pl.

W dobrą stronę: dr Krzysztof Kandefer

Czym jest Polski Ład? I jakie zmiany dotkną przeciętnego „Kowalskiego”? O tym dr Krzysztof Kandefer - dziekan Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie.

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => podcasty(/) [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => podcast [controller] => podcast [action] => list [page] => 1 ) [_route_regex:protected] => #^podcasty(?:/(?P[^/.,;?\n]++))?$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => podcast [_controller:protected] => podcast [_action:protected] => list [_uri:protected] => podcasty [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [page] => 1 [uri] => podcasty [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => podcasty(/) [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => podcast [controller] => podcast [action] => list [page] => 1 ) [_route_regex:protected] => #^podcasty(?:/(?P[^/.,;?\n]++))?$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( [grupa] => 12 ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1670587833 ) )