Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Podcasty

Pełna kultura 2023/24 - odc. 12

Odpoczynek od miejskiego zgiełku na łonie natury? Biwakowanie się poleca! Ta forma odpoczynku coraz bardziej zyskuje na popularności, jednak to nie tylko namioty i śpiwory, ale także glamping. Odpocznijcie z Pełną Kulturą, zapraszamy na małe biwakowanie z Radiem Kolor. 

Pełna kultura 2023/24 - odc. 11

Jesień już w pełni, pora zając się zimą! Pekin to miejsce, gdzie odbyły się nie tak dawno Zimowe Igrzyska Olimpijskie (w 2022 roku). Rok po ich zakończeniu stopień wykorzystania wszystkich obiektów sportowych wyniósł 100%! To wystarczająca inspiracja do tego, żeby zająć się sportami zimowymi. O tym wszystkim posłuchacie w najnowszym wydaniu Pełnej Kultury w Radiu Kolor.

Pełna kultura 2023/24 - odc. 10

"Kawiarnia Cisza" - wyjątkowe, nietypowe i jeszcze ważniejsze miejsce, gdzie na całą załogę składają się wyłącznie osoby niesłyszące. W tej kawiarni możemy poczuć to, jak wygląda świat z perspektywy osób niesłyszących. Serdecznie zapraszamy na kolejne wydanie Pełnej Kultury w Radiu Kolor 103 FM.

Pełna kultura 2023/24 - odc. 9

Dzisiejsze niedzielne popołudnie spędzamy w towarzystwie królowej herbat - herbaty czarnej. O jej chińskich korzeniach, o fermentacji, o procesie powstawania tego kultowego napoju posłuchacie w najnowszym wydaniu audycji Pełna Kultura. 

Pełna kultura 2023/24 - odc. 8

Dzisiaj wybieramy się w podróż, całkiem daleką. Dzisiaj podróżujemy China Railway Express - posłuchacie o inicjatywie Pasa i Szlaku. O ekonomii, o pociągach towarowych, o połączeniu Azji z Europą. Zapraszamy na kolejne wydanie Pełnej Kultury.

Pełna kultura 2023/24 - odc. 7

W tę niedzielę zgłębiamy tajemnice porcelany. Skąd ona się wzięła? Jej wynalezienie w Chinach miało ogromny wpływ na kulturę nie tylko tego kraju, ale i całego świata. Czym jest "oryginalna porcelana"? Posłuchajcie Pełnej Kultury i pamiętajcie, następna audycja już po 17:00 w następną niedzielę na antenie Radia Kolor 103 FM.

Pełna kultura 2023/24 - odc. 6

Tym razem przeniesiemy się w zupełnie inny świat, pełen harmonii, spokoju i wewnętrznej równowagi. Będzie to podróż do świata Tai Chi, sztuki zdrowia i długowieczności, która zachwyca miliony ludzi na całym świecie.

Kolejna audycja już w następną niedzielę po 17:00 na 103 FM. Do usłyszenia!

Pełna kultura 2023/24 - odc. 5

Jesień, sezon grzewczy powoli się zaczyna - co za tym idzie, pora opowiedzieć o stanie powietrza. Dzisiaj w Pełnej Kulturze na tapet weźmiemy ochronę środowiska i poruszymy także temat nieba i jego fotografowania.

Pełna Kultura 2023/24 - odc. 4

Ten odcinek Pełnej Kultury to podróż kulinarna - borówki, jagody, to między innymi o nich posłuchacie w dzisiejszej audycji. Następna już za tydzień po 17-tej w Radiu Kolor 103 FM. 

Pełna Kultura 2023/24 - odc. 3

Dziś w Pełnej Kulturze opowiemy o akcji "Godzina dla Ziemi" - to coraz chętniej popularyzowana inicjatywa mająca na celu podkreślenie powagi zmian klimatycznych i środowiskowych.

Pełna Kultura 2023/24 - odc.2

Dziś porozmawiamy o rzepaku - roślinie, której przyświeca wiele cech, także estetyczne zmęczenie. Co niedzielę na antenie Radia Kolor po godzinie 17-tej możecie razem z nami podróżować do kraju, który żyje Pełną Kulturą.

Pełna kultura 2023/24 - odc. 1

Pełna Kultura powraca! Na początek zajmijmy się tematem Festiwalu Kultur Europejskich na Kantońskim Uniwersytecie Spraw Międzynarodowych. Posłuchajcie sami i poznajcie Pełną Kulturę w Radiu Kolor!

Pełna kultura 02.04.2023

Zapraszamy na ostatnie wydanie Pełnej kultury. Dzisiaj zdradzimy sekrety Pałacu Letniego – jednej z najważniejszych atrakcji Pekinu.

Pełna kultura 26.03.2023

„Uśmiechnięte anioły” – tak nazywane są w Chinach morświny bezpłetwe. To gatunek zagrożony wyginięciem, ale ich populacja powoli wzrasta. Między innymi dzięki działaniom Chińskich ekologów. W lutym do tamtejszych wód wypuszczono dwa kolejne morświny. Kulisy akcji poznacie w najnowszym filmiku Pełnej kultury.

Pełna kultura 19.03.2023

Pozostajemy w Pekinie. Dziś wybierzemy się do tutejszego Parku Dzikiej Przyrody i sprawdzimy, co słychać u jego mieszańców.

Pełna kultura 12.03.2023

Wybierając się do Pekinu z pewnością naszym oczom ukażą się hutongi – czyli tradycyjna zabudowa jednorodzinna. W dawnych czasach były one miejscem zamieszkania, dzisiaj coraz częściej w ich pomieszczeniach znajdują się punkty usługowe. Co w nich znajdziemy? O tym w Pełnej kulturze.

Pełna kultura 05.03.2023

Nowoczesna technologia rozwija się w zastraszającym tempie i zastępuje człowieka w wielu dziedzinach. Robot – artysta. Tak, to możliwe. Dziś poznacie umiejętności malarskie robotów. Czy ich działa są warte uwagi i mogą zawisnąć na ścianach domów? Posłuchajcie najnowszego wydania Pełnej kultury.

Pełna kultura 26.02.2023

Wydawałoby się, że o nurkowaniu wiemy dużo. Ale czy słyszeliście o nurkowaniu w stroju syreny? Więcej na ten temat w dzisiejszym odcinku Pełnej kultury.

Pełna kultura 19.02.2023

Wycieczki w górach odprężają, relaksują i często zachwycają. Dziś skupimy się na tym ostatnim. Czy wiecie, że na skałach góry Tianzhu znajdziemy liczne kaligrafie, a część ze skał swoim kształtem przypomina zwierzęta? Zapraszamy na najnowszy odcinek Pełnej kultury.

Pełna kultura 12.02.2023

Stacja kosmiczna Tiangong rozpoczęła swoją działalność. W tym miejscu będą pracować astronauci z wielu państw świata – m.in. z Polski. To miejsce naszpikowane nowoczesnymi rozwiązaniami. Innowacyjne technologie pozwolą miedzy innymi hodować w kosmosie rośliny. Więcej o Tiangong w Pełnej kulturze.

Pełna kultura 05.02.2023

Święto Lampionów jest zwieńczeniem Święta Wiosny czyli obchodów Chińskiego Nowego Roku. Tego dnia ulice chińskich miast i miasteczek udekorowane są kolorowymi świetlnymi ozdobami. Więcej o tym wyjątkowym dniu w Pełnej kulturze.

Pełna kultura 29.01.2023

Dziś usłyszycie o produkcji wyjątkowych chińskich ciasteczek. Do ich wyrobu używa się mąki i… płatków róży. Brzmi ciekawie, a jak smakuje? Posłuchajcie najnowszego wydania Pełnej kultury.

Pełna kultura 22.01.2023

Herbata – jeden z najbardziej popularnych wytworów pochodzących z Chin. Jak wygląda tradycyjna kultura jej parzenia? Odpowiedź w Pełnej kulturze.

Pełna kultura 15.01.2023

Dziś tematem przewodnim będzie muzyka. Nauczymy się gry na guqin – jednym z tradycyjnych instrumentów Państwa Środka.

Pełna kultura 08.01.2023

Czy wiecie czym jest Guochao? Ten nowy trend jest coraz bardziej popularny w Państwie Środka. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź znajdziecie w najnowszym wydaniu Pełnej kultury.

Pełna kultura 18.12.2022

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym skąd w Łazienkach Królewskich znalazł się Ogród Chiński i dlaczego świat tak bardzo pokochał chińską porcelanę, jedwab czy herbatę? Odpowiedzi znajdziecie w podcaście.

Pełna kultura 11.12.2022

Roboty są już codziennością i wyręczają człowieka w coraz większej liczbie czynności. Dla jednych to pozytywne, a dla drugich negatywne zdarzenie. W najnowszym odcinku Pełnej kultury dowiecie się nieco więcej o rozwoju nowoczesnej technologii.

Pełna kultura 04.12.2022

Ponownie przenosimy się do Pekinu. Dlaczego w Chinach pije się gorącą wodę i skąd jej popularność? Jakie inne napoje wybierają młodzi Chińczycy? Posłuchajcie podcastu.

Pełna kultura 27.11.2022

Czas na superbohaterów! Poznajcie psy poszukiwawczo-ratownicze. Jak wyglądają szkolenia takich psów w Chinach? Jaka musi być ich osobowość i co jeśli pupil nie ma humoru? Odpowiedzi w najnowszym wydaniu Pełnej kultury.

Pełna kultura 20.11.2022

Dzisiaj temat muzyczny. Przyjrzymy się historii chińskiej pieśni ludowej „Kwiat jaśminu” i sprawdzimy, co łączy ją z europejską operą.

Pełna kultura 13.11.2022

11 listopada to dla Polaków uroczyste święto. W tym czasie, po drugiej stronie kuli ziemskiej również trwa wielkie świętowanie. Chińczycy obchodzą Double Eleven, czyli… Święto zakupów online. Więcej o tym zwyczaju w najnowszym wydaniu Pełnej kultury.

Pełna kultura 06.11.2022

Tym razem zabieramy Was na chińskiego grilla. Króluje na nim mięso czy warzywa? Co się je w różnych prowincjach Chin? Co z przyprawami i wielkością składników umieszczanych na szaszłyku? Odpowiedzi znajdziecie w najnowszym wydaniu Pełnej kultury.

Pełna kultura 30.10.2022

Czas na podróż po Chinach. Tym razem zabierzemy Was do wyjątkowych muzeów. Jak wyglądają takie placówki w Chinach? Czy "Noce muzeów" są popularne? W jaki sposób można się dostać do muzeum znajdującego się w głębinach rzeki? Posłuchajcie.

Pełna kultura 23.10.2022

Ponownie zabieramy Was w podróż do Chin. Tym razem usłyszycie o pekińskich jerzykach. Jak one wyglądają, co lubią jeść i dlaczego budują swoje domy w zabytkowych budynkach? Odpowiedzi w podcaście.

Pełna kultura 16.10.2022

Dzisiaj przybliżymy temat upodobań konsumenckich pokolenia „Z”. Okazuje się, że dla chińskiego społeczeństwa, napoje nie tylko zaspokajają pragnienie, ale są też rzeczą, dzięki której młodzież może wyrazić swoje emocje oraz przekazać różne wartości. Brzmi skomplikowanie? Wszystko zostało wyjaśnione w Pełnej kulturze.

Pełna kultura 09.10.2022

W dzisiejszym wydaniu Pełnej kultury odpowiemy na bardzo ciekawe pytanie - "Jak zachować wiecznie młode serce?".

Pełna kultura 02.10.2022

Będzie smacznie! Zobaczcie, jak wygląda zongzi, czyli popularny chiński deser na bazie kleistego ryżu serwowany na słodko lub słono. Jest to najważniejszy obyczaj kulinarny Święta Smoczych Łodzi. Jakie są inne tradycje tego święta? Skąd popularność zongzi i jak smakuje? Odpowiedzi znajdziecie w podcascie.

Pełna kultura 25.09.2022

Poznajcie Święto Środka Jesieni, które uważane jest za jedno z najważniejszych świąt w Chinach.

Pełna kultura 18.09.2022

Czy zastanawialiście się kiedyś jaką drogę przemierzają Wasze paczki, kiedy zamawiacie je z Chin do Polski i co wspólnego ma z tym Jedwabny Szlak? Odpowiedź na to pytanie już w najbliższym wydaniu Pełnej Kultury.

Pełna kultura 11.09.2022

W tym tygodniu w Pełnej kulturze coś dla ciała i dla ducha - czyli chińska sztuka walki wushu.

Pełna kultura 01.05.2022

To już ostatnie wydanie Pełnej kultury. Na koniec odpowiemy na bardzo mroczne pytanie - jakie doświadczenie przynosi nam gra dotycząca zagadki tajemniczego morderstwa?

Pełna kultura 24.04.2022

Pierwsze samochody elektryczne pojawiły się już pod koniec XIX wieku, ale dlaczego przez ponad sto lat praktycznie nie istniały rynku samochodowych i stały się popularne dopiero w ostatnich latach? Poszukaj odpowiedzi w Pełnej kulturze.

Pełna kultura 17.04.2022

W prowincji Syczuan w Chinach kursuje specjalny pociąg, którego pasażerowie mogą przewozić zwierzęta z gospodarstw domowych. Na pokładzie pociągu można również sprzedawać produkty role. Po co to wszystko? Odpowiedź w najnowszym wydaniu Pełnej kultury.

Pełna kultura 10.04.2022

Polskie wyroby swoje zastosowanie znajdują również na chińskim rynku. Do Państwa Środka trafiły między innymi strażackie hełmy produkowane przez firmę z Polski.

Pełna kultura 03.04.2022

W najnowszym wydaniu Pełnej kultury oprowadzimy Was po najnowszym porcie lotniczym w stolicy Chin - Lotnisku Daxing.

Pełna kultura 27.03.2022

Dziś zabieramy Was do miasta Quanzhou, w którym integrowały się kultury z całego świata.

Pełna kultura 20.03.2022

W jaki sposób zostać artystą? Odpowiedź w najnowszym wydaniu Pełnej kultury.

Pełna kultura 13.03.2022

W najnowszym wydaniu Pełnej kultury zabieramy Was na lodowisko w Pałacu Letnim w Pekinie.

Pełna kultura 06.03.2022

Czas na podsumowanie Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

Pełna kultura 27.02.2022

Dziś zabieramy was na wycieczkę po Międzynarodowym Ośrodku Narciarskim Yuyang. Ale narty nie będą nam potrzebne, bo zwiedzimy to miejsce w trakcie przejażdżki… ratrakiem.

Pełna kultura 20.02.2022

W Pekinie trwają Igrzyska Olimpijskie. W dzisiejszym wydaniu Pełnej kultury przyjrzeliśmy się ceremonii otwarcia, która miała miejsce 4 lutego.

Pełna kultura 13.02.2022

W dzisiejszym wydaniu Pełnej kultury odwiedzimy Nanluoguxiang w Pekinie, czyli uliczkę z tradycyjną chińską zabudową.

Pełna kultura 06.02.2022

Dziś program nastawiony na kulinaria. Poznamy specjały Guiyang - stolicy prowincji Guizhou.

Pełna kultura 30.01.2022

We wrześniu w Pekinie otwarto pierwszą w Chinach filię Universal Studio. Sprawdzimy, dlaczego warto odwiedzić to miejsce.

Pełna kultura 23.01.2022

Czy technologia podmieniania twarzy "deepfake" przyniesie więcej korzyści czy zagrożeń? Odpowiedź w Pełnej kulturze.

Pełna kultura 16.01.2022

Czy technologia podmieniania twarzy "deepfake" przyniesie więcej korzyści czy zagrożeń? Odpowiedź w Pełnej kulturze.

Pełna kultura 09.01.2022

Na naukę i rozwój nowych zainteresowań nigdy nie jest za późno. Jak swój czas wolny spędzają mieszkańcy Chin? Odpowiedź w najnowszym wydaniu Pełnej kultury.

Pełna kultura 19.12.2021

Od dłuższego czasu technologia rozwija się bardzo szybkim tempie. W jakim stopniu w przyszłości robot zastąpi człowieka? Odpowiedź w Pełnej kulturze.

Pełna kultura 12.12.2021

Co chińskie pokolenie „Z” myśli o obecnej zmianie klimatu i jakie rozwiązania proponuje? Odpowiedź w najnowszym wydaniu Pełnej kultury.

Pełna kultura 05.12.2021

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie coraz bliżej. W najnowszym wydaniu Pełnej kultury opowiemy o przygotowaniach do tego wielkiego święta sportu.

Pełna kultura 28.11.2021

Przed Wami kolejne wydanie Pełnej kultury. Tym razem poznamy dwa niematerialne dziedzictwa kulturowe z prowincji Guizhou.

Pełna kultura 21.11.2021

W dzisiejszym wydaniu Pełnej kultury polecimy w kosmos… A właściwie sprawdzimy, jakimi smakołykami zajadają się astronauci w czasie kosmicznych wypraw.

Pełna kultura 14.11.2021

Co Chińczycy wiedzą o Polsce? Odpowiedź w najnowszym wydaniu Pełnej kultury.

Pełna kultura 07.11.2021

Wybierz się w kolejną podróż po Chinach i poznaj smak życia w Chengdu.

Pełna kultura 31.10.2021

W dzisiejszym wydaniu Pełnej kultury odwiedzimy „wodne miasteczko” u podnóża Wielkiego Muru.

Pełna kultura 24.10.2021

Zapraszamy na kolejne wydanie Pełnej kultury. Tym razem dowiecie się nieco więcej o wiosce mniejszości etnicznej Dong - "ojczyźnie zmęczonych dusz".

Pełna kultura 17.10.2021

Zapraszamy na drugi odcinek Pełnej kultury. Tym razem zabieramy Was w podróż po chińskich plantacjach herbaty.

Pełna kultura 10.10.2021

Pełna kultura powraca! W pierwszym odcinku nowej serii opowiedzieliśmy o Hanie i o jego kociej kawiarni.

Moda na Mazowsze 27.08.2021

Ostatnie wydanie Mody na Mazowsze. O folklorze opowiedzieli Izabela Stelmańska z serwisu Moda na Mazowsze oraz Jacek Boniecki - dyrektor zespołu Mazowsze.

Moda na Mazowsze 20.08.2021

Dziś Moda na Mazowsze na filmowo. Gdzie kręcono ikoniczne sceny? Ulicami jakich miast przechadzali się filmowi bohaterowie? Na te pytania odpowiedzieli Izabela Stelmańska z serwisu Moda na Mazowsze oraz Marek Szymański – ekspert filmowy.

Moda na Mazowsze 13.08.2021

W tym wydaniu programu "Moda na Mazowsze" poznawaliśmy tajemnice industralialnego Mazowsza. Gościem programu byli Dorota Zbińkowska z Mody na Mazowsze oraz Rafał Zięba – Prezes Toru Modlin.

Moda na Mazowsze 06.08.2021

Gdzie z dziećmi na wakacje? Swoje propozycje przedstawiły Renata Konewecka z serwisu Moda na Mazowsze oraz Magdalena Dziadosz – podróżniczka.

Moda na Mazowsze 30.07.2021

W najnowszym wydaniu programu wybraliśmy się w kulinarną podróż. A przewodniczkami były Izabela Stelmańska z Mody na Mazowsze oraz Grażyna Leśniak - ekspertka kulinarna.

Moda na Mazowsze 23.07.2021

Dziś podążaliśmy śladami Fryderyka Chopina. A oprowadziły nas Magdalena Walusiak z serwisu Moda na Mazowsze oraz Monika Gadzińska z Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach.

Moda na Mazowsze 16.07.2021

Kolejne wydanie Mody na Mazowsze w Radiu Kolor. Dziś o mazowieckich zamkach, o czym opowiedzieli Magdalenie Walusiak z Mody na Mazowsze oraz Dariusz Falana – dyrektor Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii.

Moda na Mazowsze 09.07.2021

Warszawa to zielone miasto! O czym przekonywali Barbara Tutak – z Warszawskiej Organizacji Turystycznej oraz Bartosz Milczarczyk z Mody na Mazowsze.

Moda na Mazowsze 02.07.2021

A może latem warto wybrać się na spływ kajakowy? O tym Dorota Zbińkowska z Mody na Mazowsze oraz Jarek Oporski z Przystani Kajakowej KAJA w Sobieskach nad Wkrą.

Moda na Mazowsze 25.06.2021

Moda na Mazowsze to nowy wakacyjny cykl w Radiu Kolor, w którym razem z gośćmi podpowiemy, gdzie i w jaki sposób można spędzić letnie chwile. W pierwszym odcinku Dorota Zbińkowska i Marcin Twaróg polecili ciekawe trasy rowerowe w województwie mazowieckim.

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTP [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => podcasty(/) [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => podcast [controller] => podcast [action] => list [page] => 1 ) [_route_regex:protected] => #^podcasty(?:/(?P[^/.,;?\n]++))?$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTP ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => podcast [_controller:protected] => podcast [_action:protected] => list [_uri:protected] => podcasty [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [page] => 1 [uri] => podcasty [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => podcasty(/) [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => podcast [controller] => podcast [action] => list [page] => 1 ) [_route_regex:protected] => #^podcasty(?:/(?P[^/.,;?\n]++))?$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( [grupa] => 39 ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1701283616 ) )