Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Polecamy

Paweł R. Wojciechowski: "Światy zastępcze. Samotność wobec kultury"

Dodano: 2018-11-05 00:00:00

Pod naszym patronatem ukazała się książka Pawła R. Wojciechowskiego  "Światy zastępcze. Samotność wobec kultury". Jej tematyka dotyczy uzależnień od niektórych zjawisk kultury, w tym mediów społecznościowych, gier, zakupów, a także postępującej radykalizacji społecznej. Książka dla wszystkich, którzy chcą się ustrzec przed wewnętrzną pustką, wypaleniem i samotnością.

Program profilaktyki raka szyjki macicy (cytologia)

Dodano: 2018-11-02 00:00:00

W ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych Ministerstwo Zdrowia chce pokazać kobietom, jak ważne są badania profilaktyczne oraz zachęcić je do wykonywania cytologii. "Naszym głównym celem jest zmniejszenie liczby kobiet, które chorują i umierają na raka szyjki macicy do poziomu osiągniętego w krajach, które przodują w tym zakresie."

Autorki "Ogrodu Zuzanny" prezentują bożonarodzeniową opowieść, która rozgrzeje każde serce!

Dodano: 2018-10-30 11:59:07

W Boże Narodzenie samotność staje się wyjątkowo dokuczliwa. Dla Anny to pierwsze święta po rozwodzie. Jowita również nie ma nadziei na powrót męża do domu, co więcej, musi to jakoś wytłumaczyć swojej córeczce. Roman samotnie wychowuje dorastającego syna, jednak ich relacja jest bardzo burzliwa. Małgorzata w ogóle nie ma kontaktu z córką, jeśli nie liczyć kartek pocztowych przesyłanych kilka razy do roku.

Program profilaktyki raka piersi (mammografia)

Dodano: 2018-10-26 00:00:00

Program ma w założeniu uświadomienie kobietom, jak ważne są badania profilaktyczne oraz zachęcenie ich do wykonywania mammografii. Jego celem jest także zwrócenie uwagi  na znaczenie profilaktyki pierwotnej np. właściwa dieta, zachowanie aktywności fizycznej i inne działania pozwalające zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka piersi. Regularne badanie pozwala wykrywać zmiany nowotworowe na wczesnym etapie choroby, gdy możliwe jest jej skuteczne leczenie. Głównym celem Ministerstwa Zdrowia jest zwiększenie liczby kobiet zgłaszających się na badania profilaktyczne.

Narodowy Instytut Leków - czym się zajmuje?

Dodano: 2018-10-19 14:51:44

Narodowy Instytut Leków jest instytutem badawczym, który od 67 lat z powodzeniem realizuje zadania z zakresu polityki zdrowotnej państwa. Ściśle współpracuje z organami państwowymi oraz aktywnie działa w strukturach europejskich.

XVII Targi „Polska Gala Ślubna”

Dodano: 2018-10-19 10:06:13

„Polska Gala Ślubna” wpisała się w kalendarz imprez ślubnych jako coroczne uroczyste otwarcie nowego sezonu ślubnego. Impreza organizowana jest przez luksusowy kwartalnik „Panna Młoda” (www.pannamloda.com) w niepowtarzalnych wnętrzach Pałacu Kultury i Nauki. W tym roku po raz pierwszy oprócz edycji zimowej odbędzie się jednodniowa edycja jesienna – 28 października.

Czy kosmetyki mają coś wspólnego z zanieczyszczeniem powietrza?

Dodano: 2018-10-19 00:00:00

Co to jest metal screen i dlaczego jest tak ważny? Czy alergię na metale można nabyć w dorosłym życiu? Na te i na inne pytania odpowiedź usłyszysz w Radiu Kolor w dniach 22-26 października 2018, codziennie pomiędzy godziną 19.00 a 20.00. Bądź z nami!

"Tu i teraz" premiera DVD już 17 października!

Dodano: 2018-10-11 15:22:05

„Tu i teraz” to nowy, oryginalny serial HBO® w prowokacyjny, lekko mroczny i komiczny sposób przedstawiający współczesną amerykańską rodzinę. Produkcja stworzona przez Alana Balla, autora obsypanych nagrodami seriali „Sześć stóp pod ziemią” i „Czysta krew”, w której główne role zagrali Tim Robbins i Holly Hunter z zadebiutuje na DVD już 17 października.

Miej oko na swój wzrok - 11 października Światowym Dniem Wzroku

Dodano: 2018-10-11 10:23:37

Już dziś, 11 października, obchodzimy Światowy Dzień Wzroku. To idealna okazja do tego, by przypomnieć, jak ważna jest rola edukacji w zakresie dbałości o wzrok i wczesnej diagnostyki. Dlaczego warto regularnie odwiedzać okulistę i jakie działania profilaktyczne podjąć, by jak najdłużej cieszyć się pięknem otaczającego świata? M.in. o tym mówi dr n. med. Anna Maria Ambroziak, Dyrektor Naukowy i Medyczny Centrum Okulistycznego Świat Oka.

Piazzolla. Show Me Your Tango: 14.10.2018 w Teatrze Syrena

Dodano: 2018-10-09 12:38:00

Mezzosopranistka Izabela Kopeć wystąpi z recitalem pieśni Astora Piazzolli. Artysci, którzy towarzyszą solistce, to znakomici muzycy doskonale czujący styl tango nuevo. Miłośnicy muzyki klasycznej docenią między innymi transkrypcje na głos utworów takich jak np. „Oblivion”, który oryginalnie skomponowany został jako utwór instrumentalny.

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy(/) [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => list [page] => 1 ) [_route_regex:protected] => #^polecamy(?:/(?P[^/.,;?\n]++))?$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => recommend [_controller:protected] => recommend [_action:protected] => list [_uri:protected] => polecamy/70 [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [page] => 70 [uri] => polecamy/70 [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy(/) [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => list [page] => 1 ) [_route_regex:protected] => #^polecamy(?:/(?P[^/.,;?\n]++))?$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1675890188 ) )