Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Praca opiekunki osoby starszej - dlaczego warto się nią zainteresować?

Dodano: 2023-05-17 10:12:46
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

Opiekunka nad osobami starszymi to jeden z tych zawodów, które pobudzają wyobraźnię. Już od dłuższego czasu kojarzy się z ciekawymi wyzwaniami i możliwością rozwoju, a jego nieustanna popularność sprawia, że interesuje się nim coraz więcej osób. Tym, które jeszcze się wahają, warto przytoczyć kilka naprawdę mocnych argumentów przemawiających właśnie za taką formą zatrudnienia.


Wysokie zarobki

Można czasem usłyszeć, że zawód opiekunki osób starszych jest interesujący przede wszystkim dlatego, że pozwala na pomaganie ludziom. Jest to prawda, gdyby jednak ten argument był najmocniejszy, trudno byłoby znaleźć zbyt wiele osób chętnych na opuszczenie Polski. Seniorów nie brakuje przecież także w naszym kraju i często są to osoby, które nie radzą sobie bez profesjonalnego wsparcia. Tym, co sprawia, że pomaganie zyskuje na atrakcyjności właśnie w Niemczech są więc zarobki – znacznie wyższe niż te, na które opiekunka do osoby starszej mogłaby liczyć w Polsce. Co warte podkreślenia, zatrudnienie w Niemczech nie wiąże się z nadużyciami, których często doświadczają nasi rodacy na emigracji. Pensja opiekunki nie jest więc obniżana o koszty jej życia. To, że ma zagwarantowane mieszkanie i jedzenie w domu osoby starszej, jest czymś oczywistym.

Rozwój zawodowy

O tym, że praca opiekunki osoby starszej rozwija, wiadomo nie od dziś. Nadal można być jednak zaskoczonym tym, jak wiele można zyskać decydując się na kilkanaście tygodni jako opiekunka osoby starszej. Kompetencje związane z pielęgnacją seniora nie są przecież wcale jedynymi. Nie do przecenienia jest również to, jak bardzo może poprawić się znajomość języka niemieckiego, gdy język ten otacza na każdym kroku. Nie ma przy tym znaczenia, czy opiekunka wyruszała z Polski z podstawowymi umiejętnościami, czy też z niemieckim na poziomie średnio zaawansowanym. Już po kilku pierwszych tygodniach osoba taka odkrywa z zaskoczeniem, jak wiele rozumie i jak wiele potrafi powiedzieć w taki sposób, aby zostać zrozumianą.

Zwiedzanie

Choć wiedza o atrakcyjności turystycznej Niemiec w Polsce nie jest zbyt duża, a one same nie są częstym celem wycieczek polskich turystów, jest to państwo, które potrafi zachwycić. Każdy region jest nieco inny, ma odmienną historię, architekturę, a nawet zwyczaje. W Niemczech można przy tym zachwycać się różnorodnością geograficzną. Tereny nadmorskie rywalizują o uznanie z tymi, które wydają się stworzone dla miłośników naprawdę wysokich gór. Nowoczesne, wielkie miasta znajdują się przy tym w niewielkiej odległości od klimatycznych, urokliwych wiosek. Oczywiście, o zwiedzaniu można myśleć niejako przy okazji wypełniania innych obowiązków. Marząca o tym opiekunka nie będzie jednak rozczarowana.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => recommend [_controller:protected] => recommend [_action:protected] => show [_uri:protected] => polecamy/r/1011/praca-opiekunki-osoby-starszej-dlaczego-warto-sie-nia-zainteresowac [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 1011 [title] => praca-opiekunki-osoby-starszej-dlaczego-warto-sie-nia-zainteresowac [uri] => polecamy/r/1011/praca-opiekunki-osoby-starszej-dlaczego-warto-sie-nia-zainteresowac [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1685669097 ) ) </div> </body> </html>