Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Co załatwia pośrednik nieruchomości?

Dodano: 2023-05-19 12:55:14
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

Wiele osób zastanawia się, czym zajmuje się pośrednik nieruchomości i co potrafi załatwić. Nie jest to pytanie z jednoznaczną odpowiedzią, ponieważ każdy agent zajmuje się nieco inną dziedziną i posiada inne kompetencje. Pośrednik zajmujący się wynajmem mieszkań będzie miał zupełnie inną wiedzę od tego, który obsługuje obiekty komercyjne czy działki i domy. W niniejszym artykule postaramy się przybliżyć kompetencje pośrednika nieruchomości.


Wiedza i odpowiedzialność

Pośrednik w obrocie nieruchomościami posiada wiedzę, która może pomóc sprzedającym oraz kupującym w dokończeniu transakcji na rynku nieruchomości. Zadaniem agenta jest sprawdzenie, czy transakcje na rynku nieruchomości są zgodne z prawem, czy wszystkie formalności są poprawne i kompletne, i czy wszystkie pieniądze, takie jak fundusze w rachunku powierniczym, są rejestrowane i zgłaszane prawidłowo.

Agenci nieruchomości mają umiejętności i wiedzę, która pozwala wprowadzić na rynek nieruchomość i sprzedać za najlepszą możliwą cenę i warunki, lub szukać nieruchomości, które odpowiada potrzebom klienta i kupić ją w najlepszej cenie oraz na najbardziej korzystnych warunkach.

Miejsce pracy agenta nieruchomości jest tak zróżnicowane jak nieruchomości, które kupuje i sprzedaje oraz klienci, z którymi ma do czynienia. Chociaż trochę czasu spędza się w środowisku biurowym, wiele z życia zawodowego agenta nieruchomości obejmują podróże i nieregularne godziny pracy. Agent zobowiązany jest do odwiedzenia nieruchomości, jak również uczestniczenia w spotkaniach z potencjalnymi i obecnymi klientami. Może to mieć miejsce w ciągu dnia, wieczorami, jak również w weekendy, tak aby spełnić potrzeby klienta.

Profesjonalizm i opieka

Agenci nieruchomości z firmy Bracia Strzelczyk Nieruchomości są profesjonalistami, którzy znają wartości nieruchomości, szkół i dzielnic w okolicy lepiej niż ktokolwiek inny. Twój agent nieruchomości może dostarczyć Ci pomocnych wskazówek, aby pomóc Ci sprzedać dom lub znaleźć nieruchomość, która jest dla Ciebie. Może również pomóc Ci wycenić Twój dom lub powiedzieć, czy nieruchomość, którą rozważasz jest droższa niż zwykle.

Bez względu na to, czy jesteś kupującym lub sprzedającym, agent nieruchomości może pomóc na wiele sposobów. Jeśli chodzi o uzyskanie wstępnej akceptacji dla kredytu, agent nieruchomości prawdopodobnie miał do czynienia z kilkoma kredytodawcami hipotecznymi i może pomóc poprowadzić Cię przez proces hipoteczny. Uzyskanie zgody na kredyt jest ważnym krokiem w procesie zakupu domu, a posiadanie agenta po swojej stronie może być korzystne. Jeśli sprzedajesz swój dom, agent nieruchomości upewni się, że tylko wstępnie zatwierdzeni nabywcy zainteresują się Twoim domem.

Oczywiście, rola agenta nieruchomości może być zdecydowanie bardziej rozległa. W zależności od tego, na jaką umowę się decydujesz, może on prowadzić dni otwarte, zajmować się banerami czy specjalnymi sesjami foto/wideo.

Warto pamiętać o tym, że pośrednik nie załatwia tylko klienta i nie tylko jest obecny przy podpisywaniu dokumentów, ale realizuje przede wszystkim cały plan marketingowy, który ma za zadanie sprzedać Twoją nieruchomość.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => recommend [_controller:protected] => recommend [_action:protected] => show [_uri:protected] => polecamy/r/1014/co-zalatwia-posrednik-nieruchomosci [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 1014 [title] => co-zalatwia-posrednik-nieruchomosci [uri] => polecamy/r/1014/co-zalatwia-posrednik-nieruchomosci [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1685671466 ) ) </div> </body> </html>