Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Najpopularniejsze złote monety w Polsce

Dodano: 2023-06-06 12:59:30
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

Dywersyfikacja portfela inwestycyjnego jest kluczem do zmniejszenia ryzyka i zabezpieczenia się przed ekstremalnymi wahaniami na rynku.


Od zarania dziejów metale szlachetne, takie jak złoto i srebro, były uważane za taką inwestycję. Również w Polsce ten pomysł na powiększenie swojego majątku cieszy się dużą popularnością i to daje dobrą bazę do rozeznania się, w które złote monety w naszym kraju inwestuje się najczęściej.

  1.  Czym się wyróżnia moneta „Wiedeńscy Filharmonicy” jedna z najpopularniejszych monet w Polsce?
  2.  Co warto wiedzieć o Krugerrand, czyli topowej monecie wśród polskich inwestorów?
  3.  Jakie inne monety cieszą się popularnością inwestycyjną w Polsce?

Część polskich inwestorów lubi kupować złoto bulionowe wyłącznie traktując ten zasób jako sposób na zabezpieczenie się przed inflacją i dywersyfikację swojego portfela inwestycyjnego. Równie spora część nie zapomina o tym, że złote monety bulionowe są nie tylko inwestycją, nade wszystko pięknymi przedmiotami, które można dodać do każdej kolekcji monet. Spójrzmy na te, które są najbardziej popularne w naszym kraju.

Czym się wyróżnia moneta Wiedeńscy Filharmonicy jedna z najpopularniejszych monet w Polsce?

Złota moneta bulionowa Austriackich Filharmoników Wiedeńskich zadebiutowała na całym świecie w 1989 roku w Mennicy Austriackiej. Od tego czasu stała się jedną z najbardziej poszukiwanych corocznych transakcji kruszcowych, czasami kwalifikując się nawet jako najlepiej sprzedająca się moneta nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. 

Duża część zainteresowania monetami ma związek z ich jakością. W przypadku monety „Wiedeńscy Filharmonicy” każda wykonana jest w 99,99% z czystego złota, co czyni ją jedną z najczystszych monet bulionowych rutynowo produkowanych na całym świecie. Kolejnym czynnikiem wpływającym na popularność monet jest tematyka prezentowana na awersie i rewersie monet, co w przypadku tej inwestycji robi ogromne wrażenie.

Co warto wiedzieć o Krugerrand, czyli topowej monecie wśród polskich inwestorów?

Krugerrandy były pierwszą na świecie nowoczesną złotą monetą bulionową. Dziś południowoafrykański Krugerrand jest uważany za jedną z najpopularniejszych złotych monet, jakie kiedykolwiek zostały wybite. Nic więc dziwnego, że również polscy inwestorzy doceniają jej kunszt i wartość. Wydany po raz pierwszy w 1967 roku Krugerrand jest nadal uważany za jeden z międzynarodowych symboli bogactwa. Moneta przedstawia pierwszego prezydenta Republiki Południowej Afryki, Paula Krugera, a na awersie monety znajduje się skocznik antylopi.

Jakie inne monety cieszą się popularnością inwestycyjną w Polsce?

Oczywiście są również inne monety, co do których popularności wśród polskich inwestorów nie można mieć żadnych wątpliwości. Do tej grupy zdecydowanie warto zaliczyć takie monety jak ekskluzywny Kanadyjski Liść Klonowy, pieczołowicie dopracowany Australijski Kangur (https://flyingatom.gold/zlote-monety/525-australijski-kangur-2023-1-uncja-zlota.html), tradycyjny Amerykański Orzeł, czy ponadczasowa Britannia. Bez względu na to, które z tych monet zapragniesz mieć w swojej kolekcji pamiętaj, że najważniejsze jest to, aby zawsze nabywać je ze sprawdzonego i wiarygodnego źródła.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTP [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTP ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => recommend [_controller:protected] => recommend [_action:protected] => show [_uri:protected] => polecamy/r/1025/najpopularniejsze-zlote-monety-w-polsce [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 1025 [title] => najpopularniejsze-zlote-monety-w-polsce [uri] => polecamy/r/1025/najpopularniejsze-zlote-monety-w-polsce [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1696018816 ) ) </div> </body> </html>