Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Nabór do 8. edycji programu „W drodze do pracy”

Dodano: 2018-01-30 13:44:38

Henkel Polska i Fundacja „Miejsce Kobiet” inicjują 8. edycję programu aktywizacji zawodowej kobiet „W drodze do pracy”. Do tej pory w projekcie wzięło udział już 140 kobiet, z których połowa podjęła pracę zawodową. W kolejnej odsłonie projektu w bezpłatnych warsztatach weźmie udział kolejnych 20 uczestniczek. Rekrutacja trwa do 3 marca.


Henkel Polska i Fundacja „Miejsce Kobiet” inicjują 8. edycję programu aktywizacji zawodowej kobiet „W drodze do pracy”. Do tej pory w projekcie wzięło udział już 140 kobiet, z których połowa podjęła pracę zawodową. W kolejnej odsłonie projektu w bezpłatnych warsztatach weźmie udział kolejnych 20 uczestniczek. Rekrutacja trwa do 3 marca.

Jak wynika z ostatniego raportu Global Gender Gap 2016 jedynie 61% kobiet w Polsce w wieku produkcyjnym jest aktywnych zawodowo, podczas gdy mężczyzn aż o 14 proc. więcej. Dzieje się tak pomimo faktu, że statystycznie kobiety są lepiej wykształcone od mężczyzn, a na rynku pracy można zaobserwować stopniowe odchodzenie od stereotypowego postrzegania płci żeńskiej. Zainicjowany w 2013 roku przez firmę Henkel projekt „W drodze do pracy”, który wspiera kobiety w powrocie na rynek pracy, stanowi odpowiedź na wciąż wysoki odsetek niepracujących kobiet.

Jednym z podstawowych filarów polityki różnorodności w firmie Henkel jest wspieranie kobiet w ich rozwoju zawodowym. Zależy nam na tym, by stwarzać im optymalne warunki do budowania kariery oraz zajmowania stanowisk menadżerskich - mówi Dorota Strosznajder, pełnomocnik ds. społecznej odpowiedzialności biznesu, koordynatorka projektu z ramienia Henkel Polska. „Poprzez program „W drodze do pracy” możemy realnie wpływać na wyrównywanie zawodowych szans kobiet również poza naszą organizacją” – dodaje. 

Inicjatywa „W drodze do pracy”, której pomysłodawcą jest firma Henkel, kierowana jest do kobiet z województwa mazowieckiego pozostających co najmniej rok bez pracy. Osoby, które zgłaszają się do programu, biorą udział w intensywnych, 3-miesięcznych warsztatach. Ich celem jest nie tylko zdobywanie nowych umiejętności, ale także radzenie sobie z brakiem pewności siebie i poczuciem bezradności, których częstym źródłem jest długotrwały brak aktywności zawodowej. Dlatego tak istotnym elementem projektu „W drodze do pracy” jest współpraca z doświadczonymi psychologami i coachami, którzy umieją pomóc przełamać się i odbudować poczucie własnej wartości.

„We wszystkich dotychczasowych edycjach programu „W drodze do pracy” wzięło udział 140 uczestniczek. Z naszych danych wynika, że ponad połowa jest dziś aktywna zawodowo – podjęła pracę etatową bądź założyła własne firmy. Program przynosi spektakularne efekty, a jego skuteczność motywuje nas do dalszego działania - powiedziała Agnieszka Kramm, psycholożka i psychoterapeutka, przedstawicielka zarządu Fundacji Miejsce Kobiet.

W trakcie kursu uczestniczki biorą udział w licznych zajęciach, których nadrzędnym celem jest wzmocnienie ich poczucia własnej wartości oraz pokonanie barier stojących na drodze do powrotu do pracy zawodowej” – dodaje.

Jak co roku program warsztatów jest bardzo różnorodny, opracowany tak, by rozwijać kompetencje kursantek oraz wzmacniać ich pewność siebie. Jednymi z najistotniejszych elementów kursu są trening psychologiczny oraz kompletny kurs aktywizacji zawodowej „Spadochron”, który pozwala uczestniczkom odnaleźć w sobie pokłady wewnętrznej motywacji do działania i zmiany. Ponadto na uczestniczki czekają m.in. warsztaty z doradcą zawodowym, ćwiczenia z autoprezentacji i emisji głosu oraz zajęcia z przedsiębiorczości. W ramach zajęć organizowane są także warsztaty z przedstawicielami firmy Henkel, podczas których uczestniczki mogą zobaczyć, jak wygląda praca w międzynarodowej firmie. Nowością w tegorocznym kalendarzu będzie warsztat wizażu, w trakcie którego uczestniczki poznają tajniki makijażu odpowiedniego na różne, także zawodowe, okazje.

Jak się zgłosić?

Udział w 3-miesięcznym programie aktywizacji zawodowej jest bezpłatny. Organizatorzy zapraszają do aplikowania kobiety pełnoletnie, z wykształceniem średnim lub wyższym, zamieszkałe na terenie województwa mazowieckiego, posiadające status osoby bezrobotnej (zarejestrowane w urzędzie pracy), ale także osoby nieaktywne zawodowo (niezarejestrowane), pozostające co najmniej rok bez pracy. Panie zainteresowane udziałem w projekcie muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy, który można pobrać ze strony www.miejscekobiet.pl.  

W celu wyjaśnienia wątpliwości i zadania pytań organizatorzy zapraszają do kontaktu mailowego: sylwia@miejscekobiet.pl.

Więcej informacji o projekcie na www.miejscekobiet.pl i www.henkel.pl.

Informacje o Fundacji

Fundacja Miejsce Kobiet – Agnieszka Kramm to organizacja non-profit, która działa na rzecz rozwoju osobistego i zawodowego kobiet oraz wyrównywania szans kobiet w społeczeństwie. Najwyższy poziom i profesjonalny przebieg kursów gwarantuje zespół ekspertek – pracowniczek i współpracowniczek Fundacji, w skład którego wchodzą psycholożki, terapeutki, socjolożki i menedżerki, posiadające odpowiednie wykształcenie i doświadczenie w pracy z osobami bezrobotnymi.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/miejscekobiet.agnieszkakramm/

Informacje o firmie Henkel w projekcie

Henkel aktywnie wspiera w ramach swojej organizacji kulturę różnorodności w odniesieniu do wieku, narodowości i płci pracowników. Jednym z ważnych celów polityki personalnej w firmie jest wspieranie karier kobiet i stopniowe zwiększanie udziału kobiet w kadrze menadżerskiej. Służą temu liczne programy HR wdrożone w firmie, m.in. projekt networkingowy dla kobiet , program mentoringu, a także rozwiązania organizacyjne, takie jak elastyczne formy zatrudnienia, możliwość pracy w niepełnym wymiarze godzin czy praca z domu.

RADIO KOLOR JEST PATRONEM MEDIALNYM AKCJI. 

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => recommend [_controller:protected] => recommend [_action:protected] => show [_uri:protected] => polecamy/r/135/nabor-do-8-edycji-programu-w-drodze-do-pracy [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 135 [title] => nabor-do-8-edycji-programu-w-drodze-do-pracy [uri] => polecamy/r/135/nabor-do-8-edycji-programu-w-drodze-do-pracy [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1660319021 ) ) </div> </body> </html>