Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Ekobezpieczni

Dodano: 2018-05-18 14:33:50

Zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie „Ekobezpieczni” skierowanym do uczniów szkół podstawowych. Celem konkursu jest m.in. poszerzenie wiedzy dzieci i młodzieży o prawidłowym zachowaniu na drodze oraz ekologii na szosach.


Do 4 czerwca br. szkoły podstawowe w kraju mogą zgłaszać do konkursu prace plastyczne i filmowe uczniów klas 1-6 przedstawiające ich wizję i pomysły na bezpieczne i jednocześnie ekologiczne pokonywanie drogi do szkoły. Zgłoszenia można wysyłać przez specjalną aplikację dostępną na stronie www.jakjezdzisz.pl/ekobezpieczni.

–  Bank Zachodni WBK w ramach projektu Jak Jeździsz od kilku lat uświadamia kierowców, jak ważne jest ich poprawne, bezpieczne i kulturalne zachowanie na drogach. Każdego dnia nasze informacje o charakterze edukacyjnym trafiają do nowych osób. Społeczność internetowa skupiona wokół projektu jest bliska 100 tysięcy, co potwierdza, że takie działania są potrzebne. Tym razem, w ramach akcji „Ekobezpieczni”, mamy ambicję dotrzeć do najmłodszych uczestników ruchu drogowego, by utrwalić w nich prawidłowe zachowania komunikacyjne oraz wyrobić pozytywne nawyki dbania o środowisko i najbliższe otoczenie – powiedziała Katarzyna Meissner, dyrektor Biura Sponsoringu i Projektów Relacyjnych w Banku Zachodnim WBK.

Wnioski w konkursie „Ekobezpieczni” można przesyłać do 4 czerwca br. Między 5 czerwca a 21 czerwca na najbardziej kreatywne prace będą głosowali internauci. Ogłoszenie listy zwycięzców nastąpi 22 czerwca.

W zwycięskiej szkole stanie mobilne miasteczko ruchu drogowego oraz zorganizowany zostanie pełen edukacyjnych atrakcji dzień z projektem Jak Jeździsz i ambasadorem akcji, Kubą Giermaziakiem. Autorzy najlepszych 19 prac otrzymają przydatne i proekologiczne akcesoria. Uzupełnieniem działań edukacyjnych będzie lekcja wychowawcza z Kubą Giermaziakiem w formie filmu wideo do pobrania. Merytorycznie konkurs „Ekobezpieczni” jest wspierany przed Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego. Organizatorem konkursu jest Bank Zachodni WBK.

Więcej dowiesz się słuchając Radia Kolor od poniedziałku do piątku po 13:00! Justyna Sokołowska porozmawia z Kubą Giermaziakiem. 

Podziel się:

netgraf.pl