Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Mamy karmiące piersią nie bawią się już w chowanego

Dodano: 2018-05-24 13:02:31

Widzimy je niemal codziennie. Często przez nasz brak zrozumienia czy nadmierną ciekawość chowają się przed nami w toaletach lub siadają w zakamuflowanych miejscach. Mowa tu o matkach karmiących piersią. Najnowsza kampania społeczna pod hasłem #konieczabawywchowanego ma poszerzyć świadomość Polaków na temat karmienia piersią w miejscach publicznych.


Czy mogę karmić piersią na oczach wszystkich? Czy stosownie jest patrzeć na kobietę, gdy karmi piersią? To tylko kilka wątpliwości, które pojawiają się w głowie każdej matki karmiącej piersią i osób znajdujących się w jej otoczeniu. Wielość obiekcji sprawia, że mamy karmiące zaczynają „bawić się” w chowanego. Niestety ta zabawa nie daje przyjemności.

Mamy mają prawa!

Główną ideą kampanii społecznej „Vademecum kultury karmienia piersią w miejscach publicznych” pod hasłem #konieczabawywchowanego jest pokazanie, że karmienie piersią jest naturalną czynnością, a kobiety nie powinny wstydzić się karmienia swojego dziecka w miejscach publicznych. Jedną z odsłon kampanii będzie publikacja „Vademecum kultury karmienia piersią w miejscach publicznych dla mam i otoczenia” skierowana nie tylko do karmiących mam, ale przede wszystkim do osób przebywających w ich otoczeniu. Kampania została zrealizowana we współpracy z blogerkami oraz ekspertami.

Akcja społeczna będzie trwała przez Ogólnopolski Tydzień Karmienia Piersią – od 26.05 do 01.06. W tych dniach na stronie www.konieczabawywchowanego.pl pojawią się filmy edukacyjne, budujące świadomość Polaków w zakresie karmienia piersią w miejscach publicznych.

Inicjatorem i fundatorem kampanii społecznej „Vademecum Kultury Karmienia Piersią w Miejscach Publicznych” pod hasłem #konieczabawywchowanego jest NutroPharma właściciel marki Femaltiker,  preparatu, który wspomaga karmienie piersią i którego skuteczność została potwierdzona w badaniu klinicznym.

Podziel się:

netgraf.pl