Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

II Festiwal Filmowy Świat Maklaka i jego przyjaciół

Dodano: 2018-06-06 16:29:49

Śmietanka kina będzie gościć na Festiwalu Filmowym Świat Maklaka i Jego Przyjaciół. Pojawią się między innymi Krzysztof Kowalewski - genialny aktor filmowy, telewizyjny, teatralny i radiowy, niesamowita Ewa Szykulska wraz z dwójką „Dziewczyn do wzięcia’”: Ewą Pielach-Mierzyńską i Reginą Regulską, wybitny reżyser Marek Piwowski, awangarda polskiego kina: aktor reżyser i muzyk Arkadiusz Jakubik i atrakcji moc.


W programie festiwalu filmy z ich udziałem oraz spotkania z twórcami. Na festiwalu kłaniamy się również twórcom młodego kina. Będą bloki z filmami i etiudami ze Studia Munka oraz przegląd filmów nadesłanych w konkursie. Mamy nadzieję, że złota era polskiego kina i zloty chłopak tejże - Zdzisław Maklakiewicz - okażą się inspiracją i zachęcą młodych do podglądania rzeczywistości bacznym okiem kamery. Zestawienie nowych filmów z dawniejszymi może być zaskakujące. Choć wydaje się, że niewiele mają  wspólnego z czasami PRL-u, to przy bliższym zapoznaniu okazuje się , że znajdują się ciągle w tym samym kręgu tematyki. 

Na festiwalu zaprezentujemy filmy wyłonione w naszym konkursie. Jego zasady są demokratyczne: może wziąć w nim udział każdy. Nie stawiamy żadnych barier wiekowych i gatunkowych. Liczą się: przenikliwy wzrok, dystans, pogodne usposobienie i ciekawość świata. Kierujemy go, do tych, dla których Maklak, jego osoba i twórczość stały się inspiracją. Zwycięski film zostanie zaprezentowany w kinie plenerowym 16 czerwca o godz. 21.30. Dodatkowy pokaz nagrodzonych filmów -  21 czerwca godz. 20.00 SCENA SPATiF Warszawa Aleje Ujazdowskie 45. Filmy konkursowe będzie można zobaczyć przez oba festiwalowe dni. W Sali multimedialnej na I piętrze KDK.

A wszystko to w malowniczym miejscu. W willi Hugonówka, w której mieści się Konstanciński Dom Kultury, znajdujący się w Parku Zdrojowym, nieopodal tężni solankowej. Kinomani do dyspozycji będą mieli salę kinową, amfiteatr, leżaki, dużo zieleni, by w tych pięknych okolicznościach przyrody cieszyć zmysły i świętować kino. Z jego dobrym duchem Zdzisławem Maklakiewiczem. Cieszymy się na Wasze przybycie.

II FESTIWAL FILMOWY ŚWIAT MAKLAKA I JEGO PRZYJACIÓŁ
16-17 CZERWCA 2018 KONSTANCIN-JEZIORNA
impreza organizowana przez KONSTANCIŃSKI DOM KULTURY
Konstancin-Jeziorna, ul. Mostowa 15 tel. 22 484 20 20

Podziel się: